Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Рентабельність виробництва




Для кількісного виміру рентабельності в цілому по аграрних підприємствах використовують такі традиційні показники: рівень рентабельності, норму прибутку і приведену до земельної площі масу прибутку.

Рівень рентабельності характеризує економічну ефективність витрат, ступінь їх окупності. Визначається даний показник як процентне відношення суми прибутку до собівартості продукції.

У тих випадках, коли грошова виручка від реалізації продукції не покриває витрат на її виробництво, визначають показник рівня збитковості, як процентне відношення суми збитку до собівартості цієї продукції.

Показник норми прибутку використовується для визначення ефективності використання виробничих фондів. Розраховується норма прибутку як процентне відношення прибутку до середньорічної вартості основних виробничих і оборотних фондів.

Показник норми прибутку показує, скільки грошових одиниць прибутку приносить кожна грошова одиниця функціонуючих виробничих фондів. Зростання цього показника, як і показника рівня рентабельності, свідчить про підвищення ефективності виробництва.

Рентабельність виробництва продукції розглянемо в таблиці 5.3.1(Додаток А)

З отриманих даних можна зробити висновок, що рентабельність виробництва продукції тваринництва у проектному році становитиме 27,6%, а рентабельність виробництва продукції рослинництва – 69,1 %, при цьому можна побачити, що підприємство протягом останніх років було відносно збитковим. А ось в проектному 2015 році спостерігатиметься відносна прибутковість галузей рослинництва та тваринництва завдяки рішенням, які ми запланували на даний рік, збільшивши асортимент та обсяги виробництва продукції рослинництва та розширення галузі тваринництва, а також проведених заходів щодо підвищення рентабельності даних галузей господарювання.

Отже, в таблиці 5.3.2 проведемо порівняння основних виробничо-економічних показників підприємства, розроблених на перспективу, із досягнутими у базовому році.

 

 

Таблиця 5.3.2

Виробництво продукції на 100га земельних угідь.

Показники Базовий рік (2011) Проект Проект в % до базового року
Виробництво на 100 га с/г угідь      
валової продукції - всього, тис.грн 186,62 468,74 251,18
товарної продукції - всього, тис.грн 342,09 619,59 181,12
прибутку - всього, тис.грн 9,27 219,46 2367,20
молока, ц 154,39 796,02 515,58
мяса усіх видів, ц 30,38 210,59 693,28
Вироблено на 100 га ріллі:      
зерна, ц 30,38 2221,44 731,30
цукрових буряків, ц - 7194,96 7194,96
свинини, ц 15,90 51,85 326,06

З аналізу даних таблиці 5.4 видно, що в проектному році всі показники значно перевищують звітні. Значно збільшилося виробництво товарної продукції у розрахунку на 100 га с.-г. угідь у зв’язку із збільшенням питомої ваги більш прибуткових видів продукції, зокрема свинини.

 

 


 

Висновки і пропозиції

 

В період створення нового типу відносин в економічному просторі АПК опинилось на межі банкрутства і постало багато важливих питань, які необхідно вирішувати.

Як показують розрахунки в проекті, СВК «Залузький» має великі резерви підвищення виробництва валової продукції. І найбільшу увагу слід звернути на тваринництво, а особливо на підвищення продуктивності тварин. Для того, щоб вигідно продавати свою продукцію, слід налагодити контакти із споживачами.

Для успішного розвитку підприємства необхідно використовувати науково обґрунтовану систему організації виробництва, що дасть змогу більш раціонально використовувати наявні виробничі ресурси та потужності.

В даній роботі було розглянуто перспективи розвитку галузей рослинництва і тваринництва. Проведені розрахунки доводять можливість підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, яке передбачає збільшення обсягів виробництва продукції рослинництва і тваринництва з мінімальними витратами на її одиницю. Так, підвищення урожайності сільськогосподарських культур, продуктивності тварин тим самим призведе до зниження собівартості продукції. Але при цьому необхідне застосування та суворе дотримання вимог сучасних технологій. Неправильний догляд за тваринами чи порушення агротехнічних вимог до вирощування сільськогосподарських культур призведуть до значного зменшення виробництва продукції, зниження її якості, конкурентоспроможності.

Реальні показники продуктивності тварин в досліджуваному господарстві знаходяться на середньому рівні. На перспективу планується дещо більше уваги приділяти цій галузі, тому показники продуктивності тварин заплановані на порівняно вищому рівні для того, щоб забезпечити отримання запланованої кількості продукції тваринництва.

Рівень ефективності сільськогосподарського виробництва підвищується при поглибленні спеціалізації, тому на проектний рік заплановано збільшити обсяги виробництва продукції тваринництва. Проведені розрахунки свідчать про можливість відродження і розвитку цієї галузі, перетворення її на постійне джерело отримання високих прибутків для підприємства.

Позитивно впливає на економічну ефективність сільськогосподарського виробництва підвищення рівня забезпеченості підприємства основним та оборотними фондами. Тому важливо - раціонально використовувати машинно-тракторний парк, автомобілі, виробничі приміщення, корми, мінеральні добрива та інші засоби виробництва, що також було передбачено при плануванні виробництва продукції на проектний рік.

Також економічна ефективність формується у сфері реалізації виробленої продукції, тому її можна підвищувати шляхом пошуку та освоєння нових ринків збуту. Для цього в СВК «Залузький» необхідно створити маркетингову службу, яка б могла вивчати ситуацію на ринку й просувати сільськогосподарську продукцію споживачів.

 

 


 

Список використаної літератури:

 

1. Указ президента „ Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки України”/ Матеріали навчальних семінарів для жінок – фермерів, К.:-292с

2. Земельна реформа: питання і відповіді. Брошура – К., 2001

3. Мациборко В.І. Економіка сільського господарства: Підручник.- К.: Вища школа, 1994 – 415с.

4. Методичні вказівки до курсового проектування для студентів факультету менеджменту. / Розроблені професором А.Ф. Буриком, старшим викладачем О.Г. Мачушенко та викладачем О. М. Світовим, 2011 - 62с.

5. Річні звіти СВК «Залузький» " за 2009 – 2011 роки.

6. Методичний посібник для проведення лабораторно-практичних занять з курсу „ Організація і планування виробництва в аграрних формуваннях” – укладачі: Бурик А.Ф., Мачушенко О.Г. та ін. – Умань, 2004.

7. Березівський П.С., Михалюк Н.І. Організація виробництва в аграрних формуваннях. Навчальний посібник. К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 560 с.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 851 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.