Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Призначення та основні напрями роботи КПКТ




Загальні положення

Кабінет інформатики та інформаційно-кому­нікаційних технологій (далі - КІІКТ, кабінет) призначений для формування інформаційно-ос­вітнього і культурного середовища, яке ство­рюється з використанням апаратно-програм­них засобів інформаційно-комунікаційних тех­нологій та інших сучасних засобів навчання.

Положення визначає:

1) призначення та основні напрями роботи КІІКТ загальноосвітніх навчальних закладів;

2) порядок створення кабінету;

3)матеріально-технічне оснащення кабінету;

4)навчально-метадичне забезпечення кабі­нету;

5) засади керування роботою.

Призначення та основні напрями роботи КПКТ

2.1. Основною метою створення КПКТ є за­безпечення належних умов для проведення навчально-виховного процесу та розв'язання за­гальноосвітнім навчальним закладом завдань, визначених цілями та змістом освіти відповід­но до Державного стандарту базової і повної се­редньої освіти, затвердженого постановою Ка­бінету Міністрів України від 14січня 2004 року №24.

2.2. КПКТ загальноосвітніх навчальних зак­ладів створюються на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 травня 2001 року № 436 «Про затвердження Програми інфор­матизації загальноосвітніх навчальних зак­ладів, комп'ютеризації сільських шкіл на 2001—2003 роки» та відповідно до Положен­ня про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів У країни від 14 червня 2000 року №964.

2.3. Завданнями створення кабінету є забез­печення технічних і методичних передумов для формування інформаційної культури учнів, на­вчальної діяльності учнів засобами новітніх технологій, наступності між ступенями освіти, єдності між теоретичними і практичними скла­довими змісту освіти, профільного навчання у старшій школі.

2.4. Навчально-виховне середовище, ство­рене в КПКТ, використовується для навчання інформатики (базового і профільного курсів), інших навчальних дисциплін навчальної галузі «технологи», об'єктами вивчення яких є складові інформаційно-комунікаційних технологій. Засоби навчання, якими обладнано КПКТ, ви­користовуються для навчання інших навчальних предметів у позаурочній роботі.

2.5. Заняття у КПКТ забезпечують:

• формування в учнів сучасної інформаційної картини світу;

• формування умінь і навичок використан­ня інформаційних технологій як важливої скла­дової продуктивної діяльності громадянина в сучасному інформаційному суспільстві;

• формування творчої особистості, розвиток в учнів теоретичного мислення, пам'яті, уяви;

• виховання підростаючого покоління, спря­мованого на формування в учнів високих гро­мадянських і моральних якостей.

2.6. Створення, та реконструкція КІІКТ передбачають попередає визначення особливостей його майбутнього функціонування відповідно до профілю навчання у конкретному загально­освітньому навчальному закладі, передбачува­ної наповненості класів (навчальних груп). Ка­бінет повинен розміщуватися в окремому при­міщенні і мати допоміжне приміщення (лабо­рантську). Лаборантська повинна мати два входи — з кабінету та з коридору.

2.7. Введення в експлуатацію КПКТ під час його приймання до нового навчального року про­водить комісія, створена відповідно до Положен­ня про організацію роботи з охорони праці учас­ників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом МОН України від 01.08.2001р. № 563 і зареестрованого в Міністерстві юстиції 20.11.2001р. за № 969/6160 (далі-Положення про організацію роботи з охорони праці), за наказом органу ви­конавчої влади (держадміністрації), до якої вхо­дять представники обласного, районного (міського) відділів освіти (залежно від підпоряд­кування), профспілки галузі, керівник навчального закладу, а під час уведення в дію новоутвореного або переобладнаного кабінету також і представники відповідних органів державного нагляду (охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-епідеміологічної служби).

2.8. Облаштування, обладнання, реконструкція КПКТ здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 (далі ДсанПін 5.5.2.008 – 01), та Державних санітарних норм і парвил улаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режиму праці учнів на персональних комп'ютерах, затвердженних постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 р. № 9 (далі – ДсанПін 5.5.6.009 – 98).

На кожний КПКТ відповідно до додатка № 1 Дсан Пін 5.5.6.009 – 98 створюється паспорт кабінету.

2.9. На КІІКТпоширюються вимоги Правил безпеки під час навчання в кабінетах іформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженних наказам Держнаглядохоронпраці України від 16.03,2004 р. № 81, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.05.2004 р. за № 620/9219 (далі — Правила безпеки під час навчання в кабіветах інформатики).

2.10. Вимоги пожежної безпеки для всіх приміщень КПКТ визначаються Правилами пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України, затвердженими спільним наказом Міносвіти України і Головного управління Державної пожежної охорони МВС України від 30.09.1998 р. № 348/70, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.12.1998 р. за № 800/3240 (далі — Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 440 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2499 - | 2248 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.