1406. Які комахи спроможні поширювати шкірний та вісцераль- ний лейшманіози?
+ Москіти роду Phlebotomus
– Комарі роду Anopheles
– Мошки роду Simulium
– Мокреці родини Ceratopogonidae
– Гедзі родини Tabanidae
1407. До лабораторії звернувся чоловік 40 років, який мешкає в глинобитному будинку. У щілинах помешкання він знайшов членистоногого з овальним видовженим тілом, з дещо загос- треним переднім кінцем, темно-сірого кольору. Його ротові ор- гани лежать у заглибленні на черевній поверхні. Він має 4 па- ри ходильних ніг, на рівні першої пари яких розміщений стате- вий отвір. Про якого кліща йдеться?
– Ixodes persulcatus
– Ixodes ricinus
– Sarcoptes scabiei
+ Ornithodorus papillipes
– Dermacentor nuttali
1408. На волосистій частині голови хворого лікар приймального відділення виявив членистоногих сірого кольору довжиною 3 мм із трьома парами кінцівок та глибокими вирізками по бо- ках тіла. Які членистоногі виявлені у хворого?
– Pulex irritans
+ Pediculus humanus capitis
– Cimex lectularius
– Sarcoptes scabiei
– Demodex folliculorum
1409. У лабораторіях науково-дослідного інституту внаслідок недостатньої дезінфекції дослідних матеріалів ектопаразитів людини залишилися живими певні стадії їх розвитку. Які стадії перелічених членистоногих становлять епідеміологічну небез- пеку?
Гниди платтяної воші
Яйця коростяного кліща
Яйця собачого кліща
Гниди лобкової воші
Личинки щурячої блохи
1410. Пацієнт, що прийшов на прийом, скаржиться на свербіж між пальцями. Лікар поставив діагноз – скабієз. Яке членисто- ноге може спричиняти це захворювання?
Собачий кліщ
Тайговий кліщ
Дермацентор
Коростяний свербун
Селищний кліщ
1411. На волосистій частини голови пацієнта лікар виявив по- шкодження тканин з локальними місцями нагноєння та діагно- стував міаз. Цю інвазію викликають личинки наступної комахи:
Тріатомового клопа
Жигалки осінньої
Вольфартової мухи
Мухи цеце1
Малярійного комара
1412. Під час огляду на тілі хворого виявлено плями блакитно-
1 Інший варіант відповіді – москіта.
го кольору зі сталевим відтінком та сліди розчухування в пахо- вій ділянці. З волосся лобкової ділянки були зняті членистоногі розміром 1–1,5 мм. Їхнє тіло коротке, сплюснуте в дорсовен- тральному напрямку, із трьома парами кінцівок. Визначте вид паразита:
Лобкова воша
Коростяний свербун
Одежна воша
Головна воша
Блоха
1413. Дитина поскаржилася на свербіж потиличної та скроне- вих ділянок голови. Під час огляду її голови лікар виявив по- верхневі виразки внаслідок розчухування і гниди білого ко- льору на волоссі. Який представник членистоногих паразитує в дитини?
Воша головна
Блоха людська
Воша одежна
Муха вольфартова
Воша лобкова
1414. Серед членистоногих є механічні, специфічні переносни- ки збудників хвороб, а також збудники хвороб. Членистоногим збудником захворювання людини є:
Собачий кліщ
Тайговий кліщ
Дермацентор
Селищний кліщ
Коростяний свербун
1415. Який з перелічених кліщів здатний переносити збудників туляремії?
Тайговий кліщ
Селищний кліщ
Коростяний кліщ
Собачий кліщ
Залозниця вугрова
1416. У вошей спірохети й рикетсії накопичуються в різних час- тинах тіла. Як відбувається зараження людини поворотним тифом1?
1 У БЦТ питання закінчується так: "висипним і поворотним тифами?" Але ж способи за- раження висипним і поворотним тифами дещо відрізняються (третя відповідь є правиль- ною для висипного тифу), тому ми питання змінили.