Так, тому що відсутні тканинні форми
1055. У хворого – запалення дванадцятипалої кишки й жовчно- го міхура. У фекаліях виявлено 2–4-ядерні овальні цисти роз- міром 12 мкм, з добре окресленою товстою оболонкою. Яке це може бути захворювання?
Токсоплазмоз
Трихомоноз
Лямбліоз
Балантидіаз
Амебіаз
1056. До хірургічного відділення госпіталізовано хворого з пі- дозрою на абсцес печінки. Останнім часом хворий постійно пе- ребував у відрядженні в межах України й неодноразово хворів на гостре шлунково-кишкове захворювання, яке супроводжу- валося рідкими фекаліями з домішками крові. До лікаря хво- рий не звертався. Яке протозойне захворювання може бути у хворого?
Малярія
Лейшманіоз
Трипаносомоз
Амебіаз
Токсоплазмоз
1057. У людини у фекаліях наявні слиз, кров та знайдено най- простіші довжиною 30–200 мікрон. Тіло покрите війками, має правильну овальну форму із трохи звуженим переднім кінцем і широким округлим заднім кінцем. На передньому кінці поміт- ний рот. У цитоплазмі є два ядра й дві скоротливі вакуолі. Ко-
му з найпростіших належать ці ознаки?
Лямблії
Дизентерійній амебі
Трихомонаді
Кишковій амебі
Балантидію
1058. У жінки народилася мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Який матеріал необхідно дослідити для підтверджен- ня діагнозу токсоплазмозу?
Плаценту, гістологічні зрізи органів плода
Кал матері
Імунологічну пробу крові матері з антигеном
Уміст кишечнику плода
Пунктат внутрішніх органів матері
1059. У свіжих кров'янисто-слизових фекаліях хворого з дис- функцією кишечнику виявили найпростіших, які пересувалися за допомогою випинань ектоплазми й мали захоплені еритро- цити. Який вид найпростіших найбільш імовірно виявили?
Трихомонаду кишкову
Токсоплазму
Дизентерійну амебу
Балантидія
Лямблію
1060. У рідких фекаліях було знайдено грушоподібні найпро- стіші розміром 10–20 мікрон. Вони мають 5 джгутиків і швидко рухаються. Помітні ундулююча мембрана й велике ядро. Тіло закінчується аксостилем. Якого найпростішого було знайдено?
– Lamblia
– Trichomonas vaginalis
– Entamoeba coli
+ Trichomonas hominis
– Balantidium
1061. У хворого великі виразки (10–15 см) на нижніх кінцівках, болісні при пальпації, з великим сукровичним ексудатом. Мі- сяць тому він знаходився в азіатській країні в сільській місце- вості, де живуть москіти й гризуни. Назвіть захворювання та його збудника:
+ зоонозний шкірний лейшманіоз, Leishmania major
– кала-азар, Leishmania donovani
– трипаносомоз, Trypanosoma brucei gambiense
Алергічна реакція на укуси москітів
– антропонозний шкірний лейшманіоз, Leishmania tropica
1062. Ретельними лабораторними дослідженнями вмісту кишеч- нику здорової людини встановлено наявність серед кишкової мікрофлори Entamoeba histolytica forma minuta. За яких умов у цієї людини може розвинутися амебіаз?
Після вживання кисломолочних продуктів
Унаслідок недоїдання
Унаслідок тривалого перебування на сонці
Унаслідок часткової втрати крові
Після контакту із хворим на грип
1063. У хворого спостерігаються пропасниця, збільшення селе- зінки й печінки, установлено зменшення кількості еритроцитів у крові. При мікроскопуванні мазків пунктату грудини в кліти- нах кісткового мозку виявлено велику кількість дрібних одно- клітинних безджгутикових паразитів. В їх цитоплазмі розміще- не одне ядро. Помічено паличкоподібний блефаропласт. При культивуванні паразита на штучному живильному середовищі він перетворюється на джгутикову форму. Яке захворювання можна припустити?
Трихомоніаз
Амебіаз
Вісцеральний лейшманіоз
Трипаносомоз
Хворобу Шагаса
1064. До зоопарку одного з міст України доставлені броненосці з Південної Америки. В їхній крові виявлено Trypanosoma cruzi. Чи являють собою ці тварини епідеміологічну небезпеку?