Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тотипотентності бластомерів




Унаслідок ембріональної індукції

Порушення генної регуляції

Порушенню інтенсивності метаболізму

Порушення диференціації бластомерів

1012. До лікарні надійшла сім'я з ознаками отруєння: біль у животі, сильний пронос і безупинне блювання, спрага, судоми литкових м'язів, гемоглобінурія. Ознаки отруєння проявилися через 10 годин після вживання грибів, які мали білу шапочку у вигляді дзвіночка, діаметром 10–12 см. Ніжка – з білим про- вислим кільцем під шапочкою. Які гриби спричинили отруєн- ня?

Мухомор

Поганка бліда


 

Чортів гриб

Сироїжка

Чага

1013. У вагітної жінки, яка вживала алкоголь, порушилася за- кладка ектодерми в ембріональний період. В яких похідних цього листка розвинуться вади?

Нирки

Епітелій кишечнику

Надниркові залози

Статеві залози

Нервова трубка

1014. Порушення розвитку, що відбуваються на стадії зиготи в пренатальному онтогенезі, називають:

Бластопатії

Ембріопатії

Фетопатії

Гаметопатії

Зиготопатії

1015. Установлено, що в здорової людини інтенсивність основ- ного обміну має добовий ритм коливань. Укажіть його пра- вильний циркадний ритм.

У світлий час доби поступово зростає, уночі знижується

У світлий час доби поступово знижується, а вночі підвищується

У світлий час доби – низький, уночі – високий

У світлий час доби – високий, у першу половину ночі знижується, у другу половину ночі – високий

У світлий час доби – низький, у першу половину ночі підвищується, у другу половину ночі – низький

1016. У людини вивчався розвиток зубів в ембріональний і постембріональний період. Було встановлено, що вони є по- хідними:

Ентодерми й мезодерми

Тільки мезодерми

Ектодерми й мезодерми

Тільки ектодерми

Ектодерми й ентодерми

1017. У новонародженої дитини виявлено вроджені вади розви- тку травної системи, що пов'язано з дією тератогенних факто- рів на початку вагітності. На який із зародкових листків подіяв тератоген?

Усі листки


 

Ектодерму

Мезодерму

Ендодерму й мезодерму

Ендодерму

1018. При обстеженні зовнішніх статевих органів у хлопчика виявлене повне закриття уретри зверху. Сечівник залишається відкритим знизу у вигляді невеликої щілини. Який вид аномалії розвитку зовнішніх статевих органів спостерігається в цьому випадку?

Фімоз

Гіпоспадія

Парафімоз

Епіспадія

Гермафродитизм

1019. Людині поставлений попередній діагноз – множинний склероз як наслідок перекручення імунної реакції. Це захво- рювання ви віднесете до:

Автоімунних

Інфекційних

Інвазійних

Геномних

Хромосомних

1020. При пересадженні серця від однієї людини до іншої для запобігання відторгнення трансплантаційний імунітет пригні- чують за допомогою:

Інфрачервоного випромінювання

Ультразвуку

Антимутагенів

Імунодепресантів

Мутагенів

1021. У популяціях людини в деяких людей протягом життя спостерігається не дві, а три генерації зубів. Цей прояв зако- ну:

Біогенетичного

Незалежного успадковування

Харді–Вайнберга

Гомологічних рядів спадкової мінливості

Ембріональної індукції

1022. Лікарем збирається анамнез про постембріональний пері- од онтогенезу людини від народження до статевого дозріван- ня. У цьому випадку мова йде про:


Перший період зрілого віку

Старечий вік

Другий період зрілого віку

Літній вік

Ювенільний період

1023. Дослідження порожнини матки виявило зародок, що роз- винувся з яйцеклітини та прикріпився до ендотелію. Цей ем- бріон знаходиться на наступній стадії розвитку:

Зигота

Бластоциста

Морула

Гаструла

Нейрула

1024. Ембріон має ознаки порушення процесу сегментації дор- сальної мезодерми та формування сомітів. Яка частина шкіри найімовірніше має аномалії розвитку?

Волос

Сальна залоза

Дерма

Епідерміс

Потова залоза

1025. Під час ембріогенезу епітеліальна полоса, відома як вес- тибулярна пластина, дає початок розвитку присінка рота. Який біологічний механізм програмованої смерті клітин забезпечує ріст щічно-губної борозни з епітеліальної пластини?

Апоптоз

Некроз

Мейоз

Паранекроз

Амітоз

 

Питання із БЦТ, які не увійшли до основного тексту

Питання.У деяких районах Землі, наприклад, в Африці, спостерігає- ться значне зростання населення. Причиною цього є: а) науково-технічна ре- волюція; б) поліпшення умов життя; в) поліпшення медичного обслуговуван- ня; г) зростання народжуваності; д) підвищення загального рівня освіти. Який варіант автори пропонують як правильний, невідомо. Можливо, слід вибрати відповідь в, але ж варіант б повинен уміщувати (!) в собі й цю відпо- відь також. Якщо поліпшуються економічні умови життя (варіант б), діти пе- рестають помирати з голоду, і це теж важливий фактор. Про які райони Землі конкретно йде мова – невідомо. Африка – вона велика. На наш погляд, тут неможливо вибрати однозначну правильну (або й навіть найбільш правиль- ну) відповідь.


 

Питання. При патологоанатомічному дослідженні трупа 20-річної дівчини в яєчнику було виявлено 57 рубців жовтих тіл і 9 жовтих тіл. В яко- му віці в неї почалися овуляції? Варіанти відповідей: а) 14,5; б) 15; в) 15,5; г) 16; д) 16,5. Правильний варіант – а. Задача потребує математичного розра- хунку.

Питання. Ступінь патогенності іонізуючого випромінювання визна- чається насамперед: а) проникливістю; б) іонізуючою його здатністю; в) ек- спозицією (тривалістю дії); г) його видом; д) його енергетичною характери- стикою. Пропонується варіант д як правильний. Дане питання виходить за межі програми з дисципліни. Зауважимо також, що від енергетичної характе- ристики залежить і іонізуюча здатність випромінювання.

Питання. Плацента (послід) є місцем тісного злиття зародкової обо- лонки з тканинами батьківського організму (матки). Яка провізорна (тимча- сова) оболонка формує цей орган? Варіанти відповідей: а) хоріон; б) амніон; в) жовтковий мішок; г) пупковий канатик; д) алантоїс. Пропонується варіант а як правильний, але ж насправді плацента утворюється не тільки з хоріона, але й з алантоїса.

Питання. Народилася дитина з порушенням дихання внаслідок сти- скання трахеї та частково – стравоходу. За допомогою рентгенологічного дослідження виявлено: ліва дуга аорти відсутня, друга судина бере початок із лівого шлуночка та повертає вправо. Яка пара артеріальних дуг зазнала вади розвитку в цьому випадку? Варіанти відповідей: а) друга; б) третя; в) четверта; г) п'ята; д) шоста. Правильна відповідь – в. Питання. Уроджені вади розвитку серця й судин у людини пов'язані з порушенням закладки судин під час ембріогенезу. Укажіть патологію, яка виникає в результаті відсут- ності редукції правої дуги аорти. Варіанти відповідей: а) відкрита артеріаль- на протока; б) редукція нижньої порожнистої вени; в) наявність двох верхніх порожнистих вен; г) загальний артеріальний стовбур; д) аортальне кільце. Правильна відповідь – д. На наш погляд, ці питання скоріше з анатомії, ніж медичної біології.

Питання. У дівчини 17 років недомагання, нестійкий субфебрилітет, фарингіт, генералізована лімфаденопатія, помірне збільшення печінки та се- лезінки. У мазках крові знайдені "атипові" лімфоцити. Поставлено діагноз мононуклеоз. Яка інфекція найбільш імовірна в такому випадку? Варіанти відповідей: а) вірус Епштейна–Барра; б) паповавірус; в) папіломавірус; г) human T-lymphocyte (HTL) virus; д) вірус гепатиту. Правильна відповідь – а. Зрозуміло, що це питання має проходити по дисципліні "мікробіологія та вірусологія".

Питання. Вплив отрути кураре на нервово-м'язовий препарат жаби припинив нервово-м'язову передачу, оскільки отрута блокує: а) H-холіноре- цептори кінцевої пластинки; б) натрієві канали кінцевої пластинки; в) аце- тилхолінестеразу; г) виділення ацетилхоліну; д) Ca2+-канали пресинаптично- го нервового закінчення. Правильна відповідь – а. Зрозуміло, що це питання має проходити по дисципліні "біохімія" або "патофізіологія".

Питання. Після перенесеного хімічного опіку стравоходу відбулося ло- кальне його звуження внаслідок утворення рубця. Які клітини пухкої сполуч- ної тканини беруть участь в утворенні рубців? Варіанти відповідей: а) міо- фібробласти; б) фіброцити; в) зрілі спеціалізовані фібробласти; г) юні мало


 

спеціалізовані фібробласти; д) фіброкласти. Правильна відповідь – в. Це пи- тання не включено до основного тексту, тому що воно, скоріше, з гістології або патофізіології. Крім того, є сумнів щодо існування терміну "фіброкласт"





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-04-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 659 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2357 - | 2221 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.