Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика психокорекційних вправ

1. Комплексна вправа «Тренування лідерства» (Додаток Е)

Вправа направлена на відпрацювання моделей лідерської поведінки в модельованих типових проблемних ситуаціях професійної взаємодії. Вправа складається з двох частин.

Підготовча частина вправи спрямована на визначення типових проблемних ситуацій. Для цього учасники в процесі мозкового штурму називають ситуації професійної взаємодії, в яких вони відчувають або можуть зазнавати труднощів. Всі без винятку запропоновані ситуації записуються ведучим. Потім кожна із запропонованих ситуацій коротко обговорюється в групі і приймається спільне рішення про включення або не включення її до списку типових проблемних ситуацій професійної взаємодії.

Основна частина вправи спрямована на відпрацювання моделей лідерської поведінки в типових проблемних ситуаціях. В основній частині використовується метод розігрування ролей, а також досвід роботи в групах.

2. З метою саморозвитку підлітків, нами була підібрана тренінгова програма, спрямована на саморозкриття дитини в якості лідера, розвиток організаторських та комунікативних здібностей та уточнені обов’язкові вправи, для проведення тренінгу. Загальний зміст тренінгу може корегуватися в залежності від мети, поставленої тренером групи. (Додаток Ж)[5, ст.178].

 

ВИСНОВКИ ДО ДРУГОГО РОЗДІЛУ

Метою виконання дослідження було доведення залежності вираженості лідерських якостей від рівня прояву комунікативних та організаторських здібностей особистості.

1. Рівень прояву лідерських якостей учнів 8-го класу є різним. Спостерігається як високий рівень прояву, так і середній. Деякі учні, за результатами анкети та методики виявлення лідерських якостей показали низький рівень прояву цих якостей.

2. Використовуючи методику виявлення організаторських та комунікативних здібностей ми спостерігали виявлення і високого рівня прояву здібностей, і середнього, і низького.

3. Порівнюючи рівні прояву комунікативних та організаторських здібностей учнів 8-го класу, а також,відповідно, і рівень вираженості лідерських якостей – ми дійшли до висновку, що рівень прояву лідерських якостей відповідав (чи частково відповідав) рівням прояву організаторських та комунікативних здібностей підлітків.

4. Підібрані нами психокорекційні вправи спрямовані на саморозвиток підлітків, сприяння розвитку в них здатності до налагодження комунікативних зв’язків, здатності до організації спільної діяльності групи та підвищення впевненості учнів у спільній діяльності.

 

 

ВИСНОВКИ

Працюючи над темою курсової роботи, ми:

1. Теоретично опрацювали підходи до вивчення лідерства як соціально – психологічного явища, визначили, що цей феномен є актуальним у будь – який період історії. Роль лідера завжди була важливою у формування та розвитку групи, лідерство у групі було і є необхідним, адже вирішення завдань, поставлених перед групою потребує спільності дій, переслідування єдиної мети та постійної координації діяльності. Всі ці функції є безпосередніми обов’язками лідера групи, який здатний взяти на себе відповідальність за доручену справу, вміє та має право бути представником групи і висловлювати думку більшості.

2. Нами були визначені чинники, які впливають на прояв лідерських якостей у підлітковому віці. Працюючи над вивчення цього питання, ми дійшли висновку, що спілкування є важливою складовою життя підлітка. Участь у цьому процесі є не лише способом задоволення необхідності дитини в отриманні нової інформації, а і методом самоствердження підлітка. Визначення статусу підлітка в цьому процесі свідчить про рівень розвитку його Я-концепції, здатності до встановлення нових комунікативних зв’язків, вміння знаходити спільну мову та шляхи розв’язання завдань, поставлених перед групою.

3. Експериментально дослідивши рівень прояву лідерських якостей учнів 8-го класу, а також рівні комунікативних та організаторських здібностей, ми дійшли висновку, що рівень прояву лідерських якостей залежить від рівня прояву комунікативних та організаторських здібностей підлітків, а отже підтвердили сформульовану нами гіпотезу.

4. За результатами, отриманими нами в ході дослідження, ми дібрали психокорекцій ні програми, спрямовані на саморозвиток підлітків, сприяння розвитку в них здатності до налагодження комунікативних зв’язків, здатності до організації спільної діяльності групи та підвищення впевненості учнів у спільній діяльності.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Лідерство та керівництво в малих групах: загальні поняття й підходи | Міжособистісні конфлікти у педагогічному колективі
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 358 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2380 - | 2272 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.