Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Реанімація по програмі АВС

Реанімація

Реанімація – це комплекс заходів, що застосовуються у хворих в стані клінічної смерті, спрямованих на відновлення життєдіяльності організму і попередження незворотніх змін органів і систем.

Між смертю і життям існують своєрідні перехідні стани, при яких ще не постала смерть. Але вже не може тривати життя. Такі стани називаються термінальними.

1. Предагональний стан (агонія – боротьба з грец.) – передсмертний стан, при якому всі фізіологічні процесизнаходяться в стані декомпенсації: а) функції ЦНС пригнічені – загальмованість, алое свідомість збережена; б) діяльність серця послаблена, Ps ниткоподібний (на сонних), АТ ↓ 50-60; в) порушена функція дихальної системи – дихання стає глибоким і частим.

Обличчя бліде з симнюшнім відтінком, очні рефлекси збережені. Стан триває від кількох хв.до декількох днів. потім виникає термінальна пауза (1-4 хв) – хворий втрачавє свідомість, ат та серцебиття не визначається, зупинка дихання, рефлекси відсутні, зіниці не реагують на світло.

2. Аганія – передсмертний ривок: у хворого відновлюється м’язовий тонус та рефлекси, з’являються окремі м’язові скорочення, відновлюється зовнішнє дихання, однак воно є безладним, та здійснюється за участю допоміжної мускулатури. Над великими артеріями (сонною) з’являється Ps, ↑ систолічний, ат до 50-70 мм/рт/с. Але цей ривок марний, тому що метаболічні порушення в клітинах незворотні і через 20-40 сек або к-ка хв настає клінічна смерть.

3. Клінічна смерть: втрата свідомості, відсутність пульсації над магістральними артеріями (сонна стегнова) серцевих тонів, стійке розширення зіниць та вфідсутність реакції на світло (настає через 40-60 сек), відсутність смост.дихання.

Допоміжні ознаки:

- зміна кольору шкіри,

- втрата рефлексів та м’язового тонусу.

І стадія клінічної смерті тнриває 4-5 хв після зупинки серця. В цій стадії ще не настає незворотніх змін в організмі і в сі життєвоважливі функції, включаючи діяльність мозку ще можна поновити.

ІІ стадія – через 5 хв. після зупинки кровооббігу. Це соціальна абодуховна смерть. В цей період настають незворотні зміни кори великих півкуль. При цьому дихання і кровооббіг ще можна відновити, проте хворі помирають в декортикованому стані.

ІІІ стадія – біологічна смерть – стан, при якому настають незворотні зміни в органах і системах, при яких повернути до життя потерпілого неможливо.

Ознаки біологічної смерті:

- відсутність дихання;

- відсутність серцевоїх діяльності;

- зниження температури тіла нище 200 С,

- наявність трупних плям;

- розвиток трупного заціпеніння.

Реанімація по програмі АВС

І етап (А-air) – забезпечення прохідності дихальних шляхів:

- покласти хворого на спину на рівне тверде місце, стати збоку від нього;

- розігнути шию потерпілого (одну руку під шию, другу – на чоло і так закинути голову) або помістити під шию імпровізований валик із одягу;

- вивести нижню щелепу вперед (підвести пальці обох рук під кути нижньої щелепи, великі пальці зафіксувати на підборідді) висунути щелепу вперед і вверх так, щоб верхні зуби знаходились на одному рівні;

- відкрити ротову порожнину (якщо в результаті попередніх дій ротову порожнину не вдалося відкрити, то вказувними пальцями однієї руки, як гачком захоплюють верхні різці, другою - нижні різці і відкривають рот);

- ввести палеці глибоко в ротоглотку до основи язика і пальцями витягнути стороннє тіло, слиз, згустки, блювотні маси.

ІІ етап В (вreathe) – відновлення дихання „рот в рот”:

- покласти хворого на спину;

- стати збоку від нього, одну руку – під шию, другу – на чоло і так закидає голову назад;

- першим і другим пальцями затиснути ніс, зробити глибокий вдих;

- охопити щільно своїми губами губи потерпілого і з силою вдуйте повітря в його верхні дихальні шляхи через серветку або хустинку;

- відхилитись для здійснення хворим пасивного видиху.

Об’єм видиху – 500-700 мл, вдих – в два рази більше. Стежити за рухами грудної клітини потерпілого. Число дихальних рухів має бути не менше 12-15.

„Із рота в ніс” – коли щелепи міцно стиснені або є ушкодження нижньої щелепи:

- кладуть руку на чоло, закидають голову потерпілого назад, другою рукою захоплюють нижню щелепу і щільно притискають її до верхньої, закриваючи рот;

- губами захоплюють ніс потерпілого і проводять вдих;

- під час пасивного видиху залишають шию в розігнутому положенні, рот і ніс відкритими.

Здійснивши 3-5 вдихів треба перевірити наявність пульсу у потерпілого на великих судинах шиї і стегна.

ІІІ етап С (cireulation) – відновлення серцевої діяльності.

Закритий масаж серця:

- покласти хворого на спину на рівну тверду поверхню;

- стати збоку біля грудної клітки;

- розмістити ліву руку на нижню третину грудини посередині так, щоб пальці рук були трохи підняті вверх та розміщувались паралельно до ребер, кисть правої руки ставить на тильну поверхню лівої;

- не згинаючи в ліктях руки ритмічно натискають на грудину вглиб на 4-5 см з частотою 60-70 у в хв.

Далі проводять почергово ветиляцію легень та масаж серця у співвідношенні 1:4. Слідкують за появою пульсових хвиль на сонній артерії. Якщо відновилась тільки серцева діяльність, то необхідно продовжувати штучну вентиляцію легень і непрямий масаж серця до відновлення дихання.

Ознаки правильного проведення реанімаційних заходів:

- звуження зіниць,

- поява пульсу на артеріях,

- підвищення ат,

- відновлення кольору шкіри.

Якщо через 40 – 30 хв.від початку закритого масажу серця штучної вентиляції легень і медикаментозної терапії серцева діяльність не відновиться, зіниці залишилися розширеними, не реагують на світло, слід вважати, що в організмі настали незворотні зміни. У цьому випадку реанімацію доцільно припинити.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | Основные сведения о лекарственных веществах, лекарственных средствах, лекарственных формах и лекарственных препаратах
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 503 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2442 - | 2196 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.