Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Система адрес у мережі Інтернет




Адреси потрібні для ідентифікації об'єктів, які можуть цікавити користувача в мережі. Найчастіше такими об'єктами є вузли мережі (сайти), поштові скриньки, файли, Web-сторінки. Для кожного з них існує свій формат адреси. Однак, оскільки об'єкти зосереджено у вузлах мережі, в їхніх ідентифікаторах обов'язково є адреса вузла.

На рівні мережних протоколів для ідентифікації вузлів і маршрутизації пакетів слугує IP-адреса (чотирибайтне число). Перші два її байти визначають адресу підмережі, третій та четвертий — адресу вузла в ній. За допомогою IP-адреси можна ідентифікувати більш як 4 млрд. вузлів. На практиці ж через особливості адресації до деяких типів локальних мереж кількість можливих адрес становить понад 2 млрд.

Для користувача працювати з числовим зображенням IP-адреси незручно, тому йому пропонується простіша, логічна, система доменних імен — DNS (Domain Name System) — послідовність імен доменів, сполучених точками: microsoft.com, rambler.ru, itl.net.ua, raix.kharkov.ua і т. п.

Домен — група вузлів, об'єднаних за певною ознакою (наприклад, вузли навчальних закладів, вузли якої-небудь країни, вузли однієї організації тощо). Система доменів має ієрархічну деревоподібну структуру, тобто кожний домен проміжного рівня містить групу інших доменів. Ім'я вузла (машини) відноситься до нижнього рівня доменного імені й означає крайній лівий домен

Нижче наведено доменні імена деяких країн та типів організацій:


us — США

ch — Швейцарія

fr — Франція

se — Швеція

са — Канада

jp — Японія

dk —Данія

hk — Гонконг

de — Німеччина

mх — Мексика

аи — Австралія

hu — Угорщина

ru — Росія

uа — Україна

fi — Фінляндія

com — комерційні організаці

edu — навчальні заклади

gov — урядові установи

mil — військові установи

net — постачальники мережних послуг

org — неприбуткові організації

int — міжнародні організації


Домени країн завжди є доменами першого рівня, а домени типа com, edu, net, org можуть бути доменами як першого, так і другог рівня.

 

ПРОГРАМИ-БРАУЗЕРИ

Браузери - програми, що дозволяють переглядати web-документи, тобто забезпечують перехід від одного документу до іншого за гіперпосиланням. Назва походить від англ. слова to brouse – переглядати (просматривать). Існують різні програми- браузери, що розроблені різними фірмами.

Netscape Navigator (фірма Netscape) и Internet Explorer (фірма Microsoft) - два найбільш відомих браузера. Але останнім часом стають більш поширеними такі браузери, як Opera (невеличкий по обсягу, але швидко працюючий браузер), Mozilla Firefox (швидкий, надійний, легкий в роботі, безкоштовний), Google Chrome —безкоштовний браузер, що поєднує простоту дизайну з сучасними технологіями.

 

 

ОСНОВНА ПАНЕЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ INTERNET EXPLORER МАЄ ТАКІ КНОПКИ:

«Назад» — для переходу до попередньої завантаже­ної користувачем сторінки;

«Вперед» — для переходу до наступної сторінки (кнопка доступна після одного або кількох клацань мишею на кнопці «Назад»);

«Остановить» — для переривання зв'язку з поточним вузлом і зупинки передавання даних;

«Обновить» — дає змогу відновити інформацію у по­точному вікні, знову завантаживши сторінку з сервера (застосовується тоді, коли щось на екрані має небажаний вигляд, або якщо інформація на вузлі відновлюється дуже часто і необхідно переглянути найсвіжішу сторінку);

«Домой» — для переходу до «домашньої» сторінки, з якої завжди починається навігація в Інтернеті;

«Поиск» — для пошуку ресурсів Інтернету за введеними словами за допомогою пошукового сервера Internet Explorer;

«Избранное» — для накопичення найцікавіших сторінок Інтернету та доступу до них;

«Журнал» — для пошуку і вибору сторінок Інтернету, до яких зверталися під час попередніх сеансів роботи з програмою Internet Explorer;

«Почта» — завантаження програми Outlook Express для роботи з електронною поштою та групами новин;

«Печать» — для друкування вмісту поточного вікна Internet Explorer;

Рядок стану (найнижчий у вікні) містить повідомлення про адреси сторінок, режим очікування, готовність виконаного запиту, тощо.

Модуляція сигнала – перетворення цифрового сигнала в звуковий. Демодуляція сигнала – перетворення звукового сигнала в цифровий. Модем – пристрій, що виконує модуляцію та демодуляцію сигнала.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 593 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2419 - | 2289 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.