Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ПРОГРАМА Навчальної дисципліни




"ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ"

Безпека життєдіяльності людини як наукова категорія, галузь знань і навчальна дисципліна

Безпека життєдіяльності як наукова категорія і галузь знань. Предмет і завдання навчальної дисципліни. Система “людина – навколишнє середовище” та її компоненти. Екологічні засади життєдіяльності людини. Небезпеки в навколишньому середовищі та їх загальна характеристика. Ризик як кількісна характеристика небезпек.

 

Фактори навколишнього середовища як джерела небезпек

Основні чинники навколишнього середовища, які загрожують життєдіяльності людини. Загальна характеристика впливу вражаючих, шкідливих та небезпечних факторів. Фізичні, хімічні, біологічні і психологічні фактори навколишнього середовища, можливий характер та наслідки їх впливу на людину.

 

Взаємодія іонізуючих випромінювань з речовиною і можливі наслідки їх впливу на організм людини

Види взаємодії іонізуючих випромінювань з атомами (молекулами) речовин. Дія іонізуючих випромінювань на живі організми і людину. Групи критичних органів людини до дії іонізуючих випромінювань. Основні етапи дії випромінювань на організм людини. Клінічні форми й наслідки дії одноразових доз опромінення. Принципи і норми радіаційної безпеки.

 

Загальні механізми токсичної дії отруйних речовин та принципи терапії отруєнь

Поняття про отруйні речовини (ОР) та їх класифікація. Загальні механізми токсичної дії ОР та небезпечних хімічних речовин (НХР) на організм людини. Біохімічні та структурно функціональні порушення організму та їх можливі наслідки. Загальні принципи терапії отруєнь.

 

Характеристика надзвичайних ситуацій та їх наслідків

Поняття та ознаки надзвичайних ситуацій. Класифікація надзвичайних ситуацій за характером походження і рівнями. Визначення рівня надзвичайної ситуації за допомогою критеріїв, які встановлені. Характеристика джерел виникнення і наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру. Аварії і катастрофи на потенційно небезпечних об’єктах як основні джерела виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Наслідки аварій і катастроф на радіаційно і хімічно небезпечних об’єктах. Джерела виникнення надзвичайних ситуацій соціально-політичного характеру та їх можливі наслідки. Характеристика засобів і факторів ураження, що зумовлюють виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

 

Оцінка радіаційно небезпечних ситуацій

Поняття і зміст оцінки радіаційно небезпечних ситуацій. Виявлення масштабів і характеру забруднення (зараження) місцевості методом прогнозування і за даними розвідки. Характеристика зон забруднення і порядок їх нанесення на карту. Методика і вирішення задач щодо визначення можливих доз опромінення працівників, тривалості і початку роботи (перебування) в районах забруднення (зараження), показників захисних властивостей захисних споруд.

 

Оцінка хімічно небезпечних ситуацій

Поняття і зміст оцінки хімічно небезпечних ситуацій. Виявлення масштабів зараження навколишнього середовища (місцевості) за даними прогнозу і засобів хімічної розвідки. Визначення показників масштабу і наслідків хімічного зараження.

 

Державна система захисту населення від

Надзвичайних ситуацій

Правові основи захисту населення від надзвичайних ситуацій. Принципи, мета і завдання функціонування державної системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (цивільного захисту).Призначення, організаційний склад та режими функціонування єдиної державної системи цивільного захисту. Органи управління, сили і засоби цивільного захисту.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 354 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2239 - | 2159 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.