Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні законодавчі та нормативно-правові акти




Міністерство освіти і науки України

 

ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ

БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

 

 

Кафедра безпеки житт є діяльності

 

Методичні вказівки

ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНИХ РОБІТ

ТА КУРСОВОГО ПРОЕКТУВАННЯ З КУРСУ

ПОЖЕЖНА ПРОФІЛАКТИКА” З ДИСЦИПЛІНИ “ПОЖЕЖНА ПРОФІЛАКТИКА в будівництві ” ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОХОРОНА ПРАЦІ» ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ НА ДЕННІЙ ТА ЗАОЧНІЙ ФОРМАХ НАВЧАННЯ

 

 

Дніпропетровськ – 2007

Для проведення практичних робіт та курсового проектування з курсу “Пожежна профілактика” з дисципліни “Пожежна профілактика в будівництві” для студентів спеціальності «Охорона праці» які навчаються на денній та заочній формах навчання / Укладачі: А.С. Бєліков, О.В. Пилипенко, м. Дніпропетровськ: кафедра БЖД, ПДАБА 2007 р. – _____ стор.

 

В методичних вказівках, викладені загальні вимоги до виконання і змісту курсового проекту та наведені методики визначення межі вогнестійкості матеріалів, виробів та конструкцій, евакуації, системи пожежегасіння. Методичні вказівки призначені для надання допомоги студентам, які навчаються на денній та заочній формах навчання у виконанні курсової роботи з дисципліни “Пожежна профілактика в будівництві ” для студентів спеціальності «Охорона праці».

 

 

Укладачі: А.С. Бєліков, д.т.н., професор

О.В. Пилипенко, к.т.н., асистент

 

Відповідальний за випуск: А.С. Бєліков, д.т.н., професор

 

 

Рецензенти: В.В. Сафонов, к.т.н., професор

А.В. Шаломов, к.т.н., доцент

 

 

Затверджено на засіданні кафедри

 

 

«Безпека життєдіяльності» ПДАБА Протокол № __ від __ ”__” ______ _ 2007 р.

 

Затверджено на засіданні Методичної ради ПДАБА Протокол № __(____) від ”__” _______ 2007 р

 

Дніпропетровськ – 2007

 

Загальні вимоги.

1. Перед виконанням курсового проекту треба вивчити зміст методичних вказівок, відповідні розділи, рекомендовану літературу, з’ясувати вихідні данні, та послідовність розрахунків.

2. Пояснювальна записка оформлюється на листах форматах А-4, з полями ліве – 20 мм, праве, верхне, нижне – 5мм. Всі розрахунки, таблиці, малюнки, виводи, зауваження, примітки, пропозиції вносяться і ведуться в пояснювальній записці.

3. Викладені в роботі питання повинні бути чітко сформульовані, а розрахунки обґрунтовані, пояснені, з одиницями виміру.

4. Текст пояснювальної записки повинен бути написан чітко, без скорочень, закреслень та виправок. Можна оформити пояснювальну записку на ЕОМ, в жодному разі вона оформлюється у відповідності з встановленою формою для ПДАБтаА.

5. Графічна частина виконується на форматі А-1.

 

Вступ до курсу.

 

Курс «Пожежна профілактика в будівництві» студенти вивчають на практичних, лабораторних заняттях та самостійно по навчальній літературі. У процесі освоєння курсу студент має звертатися за консультацією до викладачів кафедри. Зокрема, студенти слухають установчі та обзорні лекції по основним питанням курсу, які носять навчальний характер.

Курсова робота складається з двох частин: письмова – пояснювальна записка і графічна – один лист формату А-1, виконується студентом, по виданому йому завданню, оформлюється у відповідності до вимог вищих навчальних закладів та подається в строк встановлений планом подання курсової роботи. Пояснювальна записка оформлюється на листах форматах А-4, з полями ліве – 20 мм, праве, верхне, нижне – 5мм, на кожній сторінці ставиться номер, загальний об’єм до 30 сторінок. Графічна частина виконується на форматі А-1 в графічному редакторі AutoCad. Курсова робота подається на перевірку, після чого захищається студентом.

 

Зміст курсового проекту.

  1. Титульний лист.
  2. Завдання.
  3. Зміст.
  4. Терміни.
  5. Вступ.
  6. Класи пожеж.
  7. Класифікація приміщень.
  8. Розрахунок категорії вибухопожежонебезпеки (по нормам).
  9. Розрахунок категорії вибухопожежонебезпеки (по розрахунку).
  10. Розрахунок призначення первинних заходів пожежегасіння.
  11. Розрахунок вогнестійкості конструкцій.
  12. Розрахунок евакуації людей з виробничих та цивільних будівель, споруд.
  13. Графічна частина.
  14. Виводи по роботі.
  15. Список використаної літератури.

 

Критерії оцінювання.

Критерії оцінювання курсової роботи з дисципліни “ Пожежна профілактика в будівництві”. При захисті курсової роботи студенту виставляється диференційована оцінка за чотирьохбальною системою:

“Незадовільно” – виставляється, якщо при захисті роботи та при відповіді на питання студент виявив серйозні пробіли в знаннях основного матеріалу, допустив серйозні помилки і суть питання залишилось неосвітленою, графічна частина виконана недбало та неохайно з помилками та не досконалою графікою.

“Задовільно” – виставляється, якщо при захисті роботи та при відповіді на питання студент виявив недостатнє вміння використовувати отриманні знання, аналізувати і оцінювати у ході бесіди помилки та огріхи. Відповіді на поставлені питання нечіткі, не певні і при цьому ще й допущені помилки, які суттєво впливають на загальне сприйняття всієї відповіді при захисті курсового проекту, а графічна частина виконана задовільно з помилками та не досконалою графікою

“Добре” – виставляється, якщо при захисті роботи студент виявив достатнє вміння орієнтуватися в загальному матеріалі основного курсу “Пожежна профілактика в будівництві”, проявив досить міцні знання теоретичного матеріалу, але при цьому допустив якісь неточності, або незначні помилки, які все ж таки не зменшують переваг в цілому позитивної відповіді, графічна частина виконана в графічному редакторі «AutoCAD» з незначними помилками.

“Відмінно” – виставляється, якщо при захисті роботи студент виявив вміння не тільки відповісти без помилок, але й на рівні творчого використання диференціювати, інтегрувати та уніфікувати знання, аналізувати і оцінювати факти, прогнозуючи очікувані результати на підставі всебічних систематизованих знань програмного матеріалу, з його логічним, осмисленим викладанням, а графічна частина виконана в графічному редакторі «AutoCAD» без яких-небудь помилок.

Терміни

Протипожежна профілактика – це комплекс організаційно-технічних заходів по попередженню, локалізації та ліквідації пожеж, а також по забезпеченню безпечної евакуації людей та матеріальних цінностей у випадку пожеж.

Пожежна безпека – це такий стан промислового чи цивільного об’єкта, при якому виключається можливість пожежі, а у випадку його виникнення попереджається вплив на людей небезпечних факторів та забезпечується захист матеріальних цінностей.

Пожежа – швидкоплинний неорганізований процеси горіння речовин, що призводять до втрати матеріальних цінностей, травмуванню і загибелі людей.

Горінням називають складний фізико-хімічний процес взаємодії горючої речовини та окислювачу, який характеризується само прискоренням хімічних процесів та супроводжується виділенням великої кількості теплоти й лучистої енергії.

Пожежегасіння це комплекс заходів, направлених на ліквідацію пожеж.

Температура спалаху - найменша температура пальної речовини і матеріалу, при якій над його поверхнею утворяться пари (гази), здатні спалахнути в повітрі від стороннього джерела енергії.

Система попередження пожеж – це комплекс організаційних та технічних заходів направлених на виключення можливості появи пожежі, на попередження виникнення горючого та вибухонебезпечного середовища шляхом регламентації змісту горючих газів, парів і пилу в повітрі; у виключенні появи осередків і джерел загорання чи вибуху; забезпечення пожежної безпеки технологічних процесів, обладнання, електрообладнання, систем вентиляції, зберігання сировини та інших матеріалів.

Основні законодавчі та нормативно-правові акти.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 327 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2334 - | 2133 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.