Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Види роздавальних ліній закладів ресторанного господарства




 

Лінії роздавалень, незалежно від їх типу, повинні забезпечити відпуск продукції з урахуванням максимального завантаження зали. Наявність розриву між пропускною спроможністю роздавалень і виробничою потужністю доготівельних цехів веде до створення черг на роздавальні та низької ефективності використання зали. Пропускна спроможність зали визначається часом обслуговування одного відвідувача, який у середньому становить 23 с. Таким чином, пропускна спроможність роздавальні дорівнює 2,5 люд./хв.

Оптимальна кількість роздавалень і чисельність роздавальників розраховується залежно від кількості страв, які реалізуються в години максимального завантаження зали, і пропускної спроможності роздавалень.

ЗА ВИДОМ МЕНЮ:-роздавальні лінії з вільним вибором стра(ЛПС)

-лінія роздавальна для комплексних обідів-ЛККО,ЕФЕКТ,ПРОГРЕС.

ЗАЛЕЖНО ВІД КОНСТРУКТИВНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗДАВАЛЬНІ:-механізовані,немеханізовні.

ЗАЛЕЖНО ВІД РОБОЧИХ МІСЦЬ КУХАРІВ роздавальників-універсальні роздавальні,спеціалізовані роздавальні лінії,охолоджувальні прилавки,для супів прилавок з підігрівом,марміти з паровим підігрівом.

Лінії прилавків самообслуговування (ЛПС) (мал. 1.3) використовуються на підприємствах, на яких впроваджений метод самообслуговування з наступною формою оплати.

Лінія ЛПС - це комплекс обладнання, до складу якого входять різноманітні прилавки, візки для посуду. Усі прилавки виконуються у вигляді секцій, які мають однакову ширину і глибину. Вони встановлюються у лінію і монтуються без фундаменту у такому порядку: прилавок для підносів ЛПС-1, при-лавок-вітрина для холодних і солодких страв ЛПС-2, прилав-ки-марміти для перших страв ЛПС-10, ЛПС-11, прилавки-мар-міти для других страв ЛПС-3, ЛПС-ЗА, ЛПС-16, ЛПС-17, прилавок для гарячих напоїв ЛПС-5, прилавок для столового набору ЛПС-6, ЛПС-12, ЛПС-13, ЛПС-14, прилавок-каса ЛПС-7, ЛПС-24. Візки для столового посуду (ЛПС-20, ЛПС-20Т, ЛПС-21,' ЛПС-21Т) і стаканів {ЛПС-22) встановлюються у лінію на відповідні ділянки.

Вздовж лінії збоку торговельного залу прилавки облицьовані пластиком, мають закріплені на кронштейнах напрямні з хромованих труб для переміщення підносів. Деякі прилавки мають двоярусні вітрини для викладання і демонстрації кулінарних виробів.

На відстані 1 м від лінії встановлюється бар'єр ЛПС-8 для спрямування потоку відвідувачів.

Є декілька варіантів ліній ЛПС, які використовуються на підприємствах: ЛПС-Б, ЛПС-БТ, ЛПС-Г, ЛПС-Д. Вибір варіанта лінії залежить від пропускної здатності підприємства. Конфігурації обідньої зали й організації розрахунків зі споживачем.

Лінія ЛС (мал. 1.3, в) має аналогічне лінії ЛПС призначення, але комплектується стаціонарним і пересувним обладнанням, яке відповідає стандартам за модулем і функціональними ємкостями. Існують такі варіанти: ЛС-А, ЛС-Б, ЛС-В, ЛС-Г.

Стаціонарне обладнання і вставки, які використовуються як підсобні столики, встановлюються на підлозі без додаткового закріплення.

Комплектація ліній проводиться таким чином: на початку лінії встановлюється холодильний прилавок ЛС-2, у кінці - при-лавок-каса ЛС-Г, прилавки для гарячих напоїв ЛС~3 і марміт стаціонарний МСЗ-84 встановлюється на підставці; між стаціонарним обладнанням утворюють обмежені з трьох сторін один або два відсіки. Наприклад, у лінії ЛС-А створено два відсіки. У перший закочуються пересувне обладнання - котли КГІ-40, КГІ-60, марміт МС-28, теплові шафи, візки з витиск-ним пристроєм ТВТ-120 (ТВТ-240) для тарілок, супових мисок. У другий відсік між стаціонарним мармітом МСЗ-84 і прилавком ЛС-3- візки для тарілок ТВТ-240, стаканів ТВС-120-С, салатників з холодними закусками ТВЗ-120.

Візки для столового набору ТСП-900 і підносів ТВП-120 встановлюються поза лінією. Пересувне обладнання у відсіках можна міняти місцями або заміняти іншим зі змінного комплекту.

Усередині відсіків передбачаються затискачі заземлення і розетки для пересувного обладнання.

Після встановлення обладнання поверхні столів вирівнюють за допомогою регульованих ніжок. На столах встановлюється вітрина для викладання хлібобулочних і кондитерських виробів та відпуску страв. З боку відвідувачів закріплюються напрямні для підносів. Лінії з торців і вздовж напрямних облицьовуються панелями.

Лінія самообслуговування ЛРКО для відпускання комплексних обідів складається із роздавального прилавка і пересувного роздавального обладнання. Паралельно до прилавка встановлюється бар'єр.

Роздавальний прилавок складається із секцій довжиною 1 350мм {СР-1350) і 1 560мм (СР-1560), вставки В-925 і закріплюється до підлоги анкерними бовтами. На прилавку змонтовані напрямні для підносів, роздавальна полиця і розетки для підключення пересувних мармітів і термостата. Вставка В-925 призначена для подовження напрямних.

Механізовані лінії комплектації і відпускання обідів Механізовані лінії комплектації і відпускання обідів поділяються на дві групи: для безперервного і періодичного циклічного відпускання обідів.

Лінії для безперервного відпускання обідів застосовуються при обслуговуванні безперервного потоку відвідувачів. При цьому повністю скомплектовані на підносах обіди видаються споживачам безперервно з конвеєра, встановленого у обідній залі. До таких ліній відносяться лінії типу ЛККО («Поток»), МЛКО-П («Прогресе»), МПСО (механізований прилавок самообслуговування). Ці лінії призначені для комплектації і відпускання одного варіанта комплексних обідів.

Лінії для періодичного (циклічного) відпускання обідів застосовуються для обслуговування циклічних потоків споживачів, які виникають через певні інтервали часу. Тому для ліній періодичного відпускання обідів характерним є розрив у часі між закінченням комплектації і початком відпускання обідів. У зв'язку з цим передбачається короткочасне зберігання скомплектованих обідів у спеціальному накопичувачі. До таких ліній відноситься ЛКПО («Зффект»), яка дозволяє комплектувати, накопичувати і видавати два і більше варіантів комплексних обідів.

Вибір типу механізованої лінії комплектації і відпускання обідів залежить від тривалості і графіка обідньої перерви споживачів, кількості місць в обідній залі і їх обіговості.

Раціональне використання механізованих ліній комплектації і відпускання обідів порівняно з використанням ЛІІС дозволяє підвищити продуктивність праці робітників роздачі, скоротити обідній час, збільшити обіговість місця, підвищити економічну ефективність підприємства харчування.

Основні вимоги, які ставляться до механізованих ліній - мінімальний час обслуговування одного споживача і максимальне зберігання якості готової кулінарної продукції.

Механізовані лінії для безперервного відпускання обідів Лінія комплектації комплексних обідів ЛККО («Поток») має чотири модифікації залежно від довжини транспортера, його продуктивності і способу розміщення роздавального обладнання: ЛККО-1, ЛККО-25, ЛККО-3 і ЛККО-4. Продуктивність ліній при оптимальній кількості комплектувальників складає: ЛККО-1 і ЛККО-2-300, а ЛККО-3 і ЛККО-4-600 обідів за годину. Кожна лінія розрахована на одночасне відпускання тільки одного варіанта комплексного обіду.

Лінія складається із транспортера комплектації (ТКО) і пересувного роздавального обладнання, встановленого групами у певній послідовності. Кожна група обладнання утворює пост комплектації, призначений для виконання окремих операцій порціонування страв. У процесі переміщення підносів на транспортері комплектувальники ставлять на них страви, формуючи із них комплексний обід.

Транспортер ТКО секційний, з плавним регулюванням швидкості руху стрічки в межах 0,16...0,28м/с. Має механізм автоматичної зупинки привода, який спрацьовує в тому випадку, коли піднос з обідом не буде знятий з конвеєра і дійде до краю стрічки. В секціях транспортера передбачені розегки для підключення роздавального обладнання (мармітів, візків з підігріванням посуду).

У лініях ЛККО-1 і ЛККО-2 організовано три поста комплектації: перший - комплекгування перших страв, другий - комплектування других страв, третій - установлення на підноси хліба, столового набору, солодких страв, холодних закусок, приймання чеків, контроль за зніманням підносів. Через кожні 12 с скомплектований на підносі обід надходить у торгову залу, де його забирають споживачі.

У лініях ЛККО-3 і ЛККО-4 організовано п'ять постів і скомплектований піднос надходить до торгової зали через 6 с.

Лінії ЛККО розраховані на безперервне відпускання певної кількості обідів, після чого усе пересувне роздавальне обладнання повинно бути одночасно замінене. Для скорочення втрат часу у безпосередній близькості від лінії встановлюється підготовлене для заміни обладнання з продукцією.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2698 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2266 - | 2091 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.