Поняття і значення суб’єктивної сторони злочину. Поняття, сутність та зміст вини. Форми вини. Умисел і його види. Необережність і її види. Злочини із складною виною. Мотив та мета як факультативні ознаки суб’єктивної сторони складу злочину.
Тема: Стадії вчинення злочину
Поняття та види стадій учинення злочину. Закінчений та незакінчений злочин. Готування до злочину, його ознаки. Поняття замаху на злочин, його ознаки, види та відмежування від інших стадій злочину. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин. Добровільна відмова від учинення злочину та її правові наслідки.
Тема: Співучасть у злочині
Поняття співучасті, її об’єктивні й суб’єктивні ознаки. Форми співучасті. Види співучасників у кримінальному праві України. Особливості кримінальної відповідальності співучасників. Спеціальні питання відповідальності при співучасті. Причетність до злочину.
Тема: Повторність, сукупність та рецидив злочинів
Поняття і ознаки множинності злочинів. Повторність, сукупність та рецидив злочинів як види множинності злочинів. Одиничний злочин як структурний елемент множинності злочинів, його види: простий, ускладнений. Повторність злочинів, її ознаки та види. Сукупність злочинів, її ознаки та види. Поняття, ознаки й види рецидиву злочинів. Правові наслідки повторності, сукупності та рецидиву злочинів.
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3
Тема: Обставини, що виключають злочинність діяння
Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння. Необхідна оборона. Перевищення меж необхідної оборони (ексцес оборони). Уявна оборона. Затримання особи, що вчинила злочин. Крайня необхідність. Фізичний та психічний примус. Діяння, пов’язане з ризиком. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації.
Тема: Звільнення від кримінальної відповідальності
Поняття звільнення від кримінальної відповідальності. Підстави та правові наслідки такого звільнення. Класифікація видів звільнення від кримінальної відповідальності та її значення. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності.
Тема: Покарання та його види
Поняття покарання за кримінальним правом України, його ознаки. Значення покарання у системі державних заходів впливу на злочинність. Питання про мету покарання в науці кримінального права. Мета покарання згідно з ч. 2 ст. 50 КК. Поняття, ознаки та значення системи покарань. Класифікація покарань за порядком призначення покарань. Характеристика окремих видів покарань: Покарання, пов’язані з позбавленням або обмеженням волі. Покарання, не пов’язані з позбавленням або обмеженням волі.
Тема: Призначення покарання
Поняття призначення покарання та його загальні засади. Загальна характеристика та значення для призначення покарання обставин, що пом’якшують і обтяжують покарання, їх види та характеристика. Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті. Призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом. Призначення покарання за сукупністю злочинів. Призначення покарання за сукупністю вироків. Правила складання покарання та зарахування строку попереднього ув’язнення. Обчислення строків покарання.