Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ 1. Сприяння розвитку промислового виробництва, малого підприємництва, забезпечення зайнятості населення




 

Київська міська державна адміністрація,
Київські міські організації роботодавців

 

1.1 Відповідно до міської Програми розвитку промисловості на інноваційній основі на 2007-2011 роки проводять моніторинг діяльності промислових підприємств міста двічі на рік (за півріччя і рік), визначають пріоритетні об’єкти для інноваційної підтримки, вживають заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи підприємств.

Доводять до промислових підприємств міста інформацію про наявність передових технологій, науково-технічних розробок київських науково-дослідних інститутів.

 

1.2. На виконання Програми зайнятості населення м.Києва сприяють створенню в усіх сферах економічної діяльності не менше 59,0 тис. нових робочих місць.

 

1.3. Вживають заходів щодо стабілізації сфери зайнятості міста та утримання рівня зайнятості населення працездатного віку на рівні 70,9%.

1.4. Вживають комплекс заходів, спрямованих на недопущення зменшення сумарної чисельності зайнятих у галузях економіки міста, в першу чергу в промисловості.

 

1.5. В І кварталі 2007 року проводять аналіз потреби промислових підприємств у робітничих кадрах та визначають обсяг їхньої підготовки в професійно-технічних училищах міста згідно з потребами економіки та ситуацією на ринку праці.

 

1.6. З метою стабільного забезпечення попиту населення міста продуктами харчування сприяють нарощуванню обсягів виробництва продуктів харчування київськими підприємствами харчової та переробної промисловості.

Забезпечують виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 №1548 „Про встановлення повноважень органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” в частині встановлення торговельних надбавок до оптових цін (митної вартості) на борошно, хліб і хлібобулочні вироби, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбаси варені, молоко, сир, масло тваринне та олію, про що через засоби масової інформації інформують населення м. Києва.

 

1.7. Сприяють вирішенню питань з державними органами влади щодо повернення дебіторської заборгованості київським підприємствам.

 

 

Київська міська державна адміністрація

 

1.8. Вживає заходів щодо стимулювання розвитку промислового виробництва промислових підприємств міста всіх форм власності та сприяє збільшенню обсягів промислового виробництва не менше, ніж на 8%, для чого:

Сприяє впровадженню енергозберігаючих заходів для економії енергоресурсів.

Інформує промислові підприємства через веб-портал про закупівлю продукції на тендерній основі для потреб міського господарства.

 

1.9. Оприлюднює в засобах масової інформації перелік об’єктів права комунальної власності територіальної громади м.Києва, які передаються в орендне користування на конкурсних засадах.

 

1.10. В межах коштів, передбачених у бюджеті м. Києва на 2007 рік на підтримку малого та середнього підприємництва через Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики (5,0 млн. грн.) та Головне управління з питань регуляторної політики та підприємництва (53,8 млн. грн.), надає фінансову підтримку у вигляді відшкодування промисловим підприємствам та іншим суб'єктам підприємницької діяльності відсотків за користування банківським кредитом.

Залучає суб’єкти підприємницької діяльності до реалізації програми пільгового кредитування.

 

1.11. В І кварталі 2007 року розміщує на офіційному веб-порталі київської міської влади річний план закупівель товарів, робіт та послуг в розрізі головних розпорядників коштів бюджету міста.

За підсумками І півріччя 2007 року та 2007 рік на офіційному веб-порталі Київської міської влади розміщує інформацію про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти місцевих бюджетів тендерними комітетами головних управлінь, управлінь Київської міської та районних у м.Києві державних адміністрацій.

 

1.12. В І кварталі 2007 року готує інформаційний бюлетень про регіональне замовлення на виробництво продукції, виконання робіт (послуг) для потреб міського господарства.

 

1.13. У відповідності до Бюджетного кодексу України та Закону України „Про місцеві державні адміністрації” забезпечує виконання бюджету міста Києва відповідно до показників, затверджених Київською міською радою.

 

1.14. В межах чинного законодавства сприяє діяльності підприємств організацій інвалідів.

 

1.15. Здійснює заходи щодо фінансування перспективних науково-технічних розробок наукових організацій м.Києва для їх подальшого впровадження в міське господарство на суму не менше 21 млн.грн.

Фінансування науково-дослідних організацій проводить під прикладні теми, зокрема такі, що дають значну економію енергоносіїв, матеріалів та бюджетних коштів, підвищують конкурентоспроможність продукції.

Сприяє впровадженню у виробництво та використанню у місті розроблених київськими науковими та інноваційними підприємствами серійних енергозберігаючих приладів і систем автоматизованого управління енергетичними процесами, що використовуються на теплоенергетичних об’єктах та будівлях комунальної власності м.Києва.

 

1.16. В І кварталі 2007 року оприлюднює на веб-порталах головних управлінь Київської міської державної адміністрації наукові теми майбутніх тендерів.

 

1.17. Вносить на розгляд Київради пропозиції щодо встановлення терміном на 1 рік плати за оренду землі не більше 1% від її оціночної вартості для підприємств, що впровадили інноваційні проекти згідно з Київською міською програмою розвитку промисловості на інноваційній основі на 2007 - 2011 роки, затвердженою рішенням Київради від 19.12.2006 № 287/344.

 

1.18. Сприяє розгляду документів на оформлення права користування земельними ділянками у структурних підрозділах виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) терміном не більше 3 місяців.

 

1.19. За наявності всіх погоджувальних документів в 3-х місячний термін передає розроблені матеріали (проекти землеустрою) на розгляд та затвердження сесії Київської міської ради та оформляє промисловим підприємствам міста документи на право користування земельними ділянками.

 

1.20. З метою інформування суб’єктів підприємництва про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів до фінансування будівництва або реконструкції станцій метрополітену, підземних переходів, автошляхів, площ та інших об’єктів житлової та соціальної інфраструктури міста здійснює оприлюднення відповідної інформації на офіційному веб-порталі http//www.kmv.gov.ua.

 

1.21. З метою врахування громадської думки при підготовці регуляторних актів, прозорості і доступності прийнятих рішень та на виконання ст.9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» забезпечує оприлюднення на веб-порталі http//www.kmv.gov.ua(чи розміщення посилання на іншісайти управлінь) та/або в газеті «Хрещатик» проектів регуляторних актів та їх змісту після затвердження в установленому порядку.

 

1.22. Підтримує в актуальному стані міський реєстр регуляторних актів, які приймаються відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

1.23. З метою підвищення ефективності діяльності суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб рекомендує Державній податковій адміністрації у м.Києві та Головному управлінню Пенсійного фонду України у м.Києві проводити безоплатні навчальні семінари та тренінги з питань оподаткування і пенсійної реформи.

 

1.24. При проведенні реконструкції діючих ринків міста максимально зберігає існуючі робочі місця, при будівництві нових ринків і торговельних комплексів створює нові робочі місця. Сприяє розвитку підприємницької діяльності приватних підприємців, які працюють на ринках, а також першочерговому наданню торговельних місць безпосереднім виробникам сільськогосподарської продукції.

Для прискорення реконструкції та будівництва ринків і торговельних комплексів, у разі необхідності, залучає до цих програм кошти приватних підприємців (за їх згодою) та вносить пропозиції щодо надання торгових площ київським товаровиробникам.

 

1.25. Сприяє розвитку малого підприємництва шляхом надання консультацій щодо визначення можливих напрямів діяльності для ефективної організації власної справи, в тому числі з наданням одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності.

 

1.26. Здійснює моніторинг виконання Київської міської програми підтримки малого та середнього підприємництва на 2007-2008 роки та надає аналітичну інформацію Сторонам Угоди.

 

1.27. Забезпечує працевлаштування за сприяння міської служби зайнятості не менше, ніж 34,0 тисячам незайнятого населення та залучення до участі в оплачуваних громадських роботах 8,8 тисячі осіб.

 

1.28. Забезпечує утримання у місті рівня зареєстрованого безробіття працездатного населення у працездатному віці на рівні 0,4%.

 

1.29. Підвищує інформованість населення та роботодавців про ситуацію на ринку праці, наявність вільних робочих місць (вакантних посад), організацію зайнятості різних верств населення, можливість задоволення попиту на робочу силу та підборі відповідної роботи через засоби масової інформації та шляхом проведення загальноміських, районних ярмарків вакансій, семінарів, виїзних консультативних зустрічей.

 

1.30. Щоквартально направляє Сторонам Угоди інформацію про підсумки діяльності господарського комплексу міста, стан виконання Програми зайнятості населення м.Києва, в тому числі про кількість створених нових робочих місць.

Бюлетень „Про соціально-економічне становище м.Києва”, який готує Головне управління статистики у м.Києві, надає Сторонам Угоди на безоплатній основі в електронному вигляді.

 

1.31.Розглядає пропозиції організацій роботодавців до програм, що стосуються розвитку промислового комплексу міста.

 

1.32. Розглядає пропозиції організацій роботодавців відповідним органам міської влади щодо зменшення податкового навантаження на підприємства, забезпечення захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції з боку імпортерів, впровадження стимулів для банків, які здійснюють кредитування промислових підприємств.

Київська міська державна адміністрація,
Київська міська рада профспілок,
міські профспілки

1.33. Звертаються до Територіальної державної інспекції праці в м.Києві щодо здійснення перевірок з питань дотримання законодавства про працю на підприємствах всіх форм власності.

Звертаються до Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо здійснення ним дослідження цін і тарифів на продукцію та послуги природних монополій, які реалізують або надають їх підприємствам-виробникам з метою недопущення штучного підвищення цін і тарифів та інформують населення міста через міські засоби масової інформації.

 

Київські міські організації роботодавців

 

1.34. Сприяють обов'язковому виконанню підприємствами, організаціями, установами Закону України «Про зайнятість населення» щодо своєчасного та в повному обсязі подання до центрів зайнятості міста інформації про наявність вакансій (вільних робочих місць).

 

1.35. Вносять пропозиції до програм, що стосуються розвитку промислового комплексу міста.

1.36. Вносять пропозиції до проектів розпоряджень Київської міської державної адміністрації та рішень Київради, що стосуються розвитку промислового комплексу міста і соціально-трудових відносин.

 

1.37. Аналізують розвиток промислового комплексу міста за основними показниками економічної діяльності, в тому числі за номенклатурою та за реалізацією виробленої продукції, і надають до відповідних органів влади пропозиції щодо покращення роботи промислових підприємств міста.

 

1.38. Сприяють промисловим підприємствам міста у підготовці кадрів шляхом: підготовки робітничих професій в професійно-технічних навчальних закладах, формування потреб (заявок) на базі двосторонніх угод та підготовки кадрів безпосередньо на виробництві за наявності отриманої ліцензії.

1.39. Вносять пропозиції до відповідних органів влади щодо зменшення податкового навантаження на підприємства, забезпечення захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції з боку імпортерів, впровадження стимулів для банків, які здійснюють кредитування промислових підприємств.

 

1.40. Сприяють виконанню ст.22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» в частині інформування роботодавцями профспілкових організацій підприємств, установ, організацій не пізніше, ніж за три місяці до намічених звільнень працівників з причин економічного, технологічного, структурного характеру або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності, включаючи інформацію про причини звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнення, а також про заходи із працевлаштування вивільнюваних працівників.

1.41. Забезпечують прийняття за участю профспілкових комітетів фінансових планів підприємств, акціонерних, холдінгових компаній, інших суб’єктів господарювання та їх дочірніх підприємств; рішень про розподіл чистого прибутку, що залишається у розпорядженні цих підприємств.

1.42. Протягом І півріччя 2007 року приводять статути та внутрішні документи підприємств у відповідність до національних принципів корпоративного управління та законодавства щодо повноважень профспілок представляти інтереси працівників в управлінні підприємством.

1.43.Забезпечують участь представників профспілкових організацій у розробці статутів в частині соціально-трудових відносин та внутрішніх документів (правил трудового розпорядку, програм розвитку персоналу тощо), а також внесення до них змін та доповнень.

 

1.44. Готують пропозиції щодо надання на ринках міста торгових площ київським товаровиробникам.

Київська міська рада профспілок,
міські профспілки

 

1.45. Надають членам профспілок безкоштовну правову допомогу шляхом юридичних консультацій, в т.ч. написання позовних заяв до суду, адміністративних позовів,представництво їх трудових і соціально-економічних прав та інтересів у судах, органах державної влади й органах місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

 

1.46. Згідно зі ст.13 та 25 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» забезпечують взаємодію із структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації, Територіальною державною інспекцією праці у м.Києві, ФПУ щодо підвищення рівня знань профспілкових кадрів стосовно правового, економічного та соціального захисту працівників.

 

1.47. Згідно ст. 21 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» здійснюють громадський контроль за дотриманням законодавства про працю та забезпеченням трудових прав членів профспілок на підприємствах, в організаціях, установах.

1.48. У випадках недотримання положень законодавчих і нормативних актів України окремими органами виконавчої влади, роботодавцями надсилають відповідні звернення, вимоги до Уряду, центральних органів виконавчої влади та народних депутатів.

За необхідності представляють в особі представників профспілкової сторони інтереси працівників при вирішенні трудових колективних спорів (конфліктів) у порядку, встановленому законодавством, беруть участь у діяльності примирних комісій, трудових арбітражів та інших органів, які розглядають колективні трудові спори (конфлікти).

 

1.49. Постійно аналізують розвиток виробництва, ситуацію на ринку праці, ефективність заходів, спрямованих на збереження діючих та створення нових робочих місць. У разі необхідності готують відповідні пропозиції Київській міській державній адміністрації.

 

1.50. Беруть участь у міських та районних ярмарках вакансій та у роботі Координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста.

 

1.51. Організовують та проводять семінари, навчання профспілкового активу, надають консультативну допомогу профспілковим комітетам, первинним профспілковим організаціямщодо захисту прав і інтересів працівників при зміні істотних умов праці, припиненні трудового договору, вивільненні працівників, їхнього працевлаштування та з інших питань дотримання законодавства про працю.

 

1.52. Надають членам профспілок, у тому числі непрацюючим пенсіонерам, безкоштовні юридичні консультації за направленням виборних органів членських організацій міськпрофради.

1.53. Через профспілкові організації, які діють в малому підприємництві, узагальнюють проблемні питання діяльності суб’єктів малого підприємництва і готують свої пропозиції для розгляду Головним управлінням з питань регуляторної політики та підприємництва і Координаційною радою з питань підприємництва Київської міської державної адміністрації.

1.54. Здійснюють моніторинг нормативних актів, організовують опитування громадської думки щодо діяльності підприємництва і готують відповідні пропозиції міськдержадміністрації.

 

1.55. Здійснюють громадський контроль за своєчасними розрахунками замовників з підприємствами міста за виконані міські замовлення згідно з графіками, затвердженими Київською міською державною адміністрацією.

 

Київська міська державна адміністрація,
Київські міські організації роботодавців,
Київська міська рада профспілок,
міські профспілки

 

1.56. Готують пропозиції на розгляд Київради щодо надання пільг зі сплати місцевих податків і зборів суб’єктам малого підприємництва, які впродовж трьох і більше років створюють додаткові робочі місця та мають середню заробітну плату в цілому не нижче середньої заробітної плати по м.Києву.

 

1.57. При прийнятті рішення щодо винесення за межі міста Києва промислових підприємств розглядають питання соціального захисту їх працівників.

 

1.58. Проводять виставки товарів промислових підприємств м.Києва.


Розділ 2. Оплата праці

Київська міська державна адміністрація,

Київські міські організації роботодавців

 

2.1. На виконання статті 3 Закону України «Про оплату праці» забезпечують встановлення на підвідомчих підприємствах, установах та організаціях міста розміру мінімальної заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці згідно із законодавством України.

На виконання ст.6 Закону України «Про оплату праці» забезпечують встановлення тарифної ставки робітника першого розряду з 1 січня 2007 року у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

Рекомендують поступово доводити рівень мінімальної заробітної плати до рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 2007 рік.

 

2.2. Встановлюють на підприємствах, в організаціях доплати і надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників, що мають міжгалузевий характер, у розмірах не менше, ніж передбачено Генеральною та галузевими угодами (перелік, який викладено в Генеральній угоді, додається).

В організаціях, установах і закладах, що фінансуються з бюджету, перелік і розміри зазначених доплат і надбавок встановлюються Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідними профспілками.

 

2.3. Сприяють встановленню співвідношення частки основної заробітної плати у середній заробітній платі працівників на рівні не менше 50%.

 

2.4. Сприяють підвищенню в 2007 році рівня середньомісячної заробітної плати працівників, зайнятих в економіці міста, не менше, ніж на 23 % (до попереднього року).

 

2.5. Забезпечують на підвідомчих підприємствах, установах і організаціях виконання ст.24 Закону України «Про оплату праці» та ст.115 КЗпП України щодо виплати поточної заробітної плати працівникам регулярно в робочі дні, у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

 

Київська міська державна адміністрація

 

2.6. Забезпечує щоквартальне інформування профспілок щодо обліку працівників за видами економічної діяльності, яким встановлено тарифну ставку (посадовий оклад) нижчу від прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України для працездатної особи на 2007 рік.

 

2.7. Здійснює своєчасне та в повному обсязі фінансування виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ і організацій, які фінансуються з бюджету міста.

 

2.8. Вносить пропозиції до Київради щодо коригування фондів оплати праці бюджетних установ і організацій місцевого підпорядкування у разі встановлення на державному рівні нового розміру мінімальної заробітної плати відповідно до чинного законодавства та у разі збільшення посадових окладів працівникам бюджетних установ і організацій відповідно до постанов Уряду.

 

2.9. Згідно зі ст.57 Закону України «Про освіту» та положеннями галузевої угоди забезпечує виплати педагогічним працівникам (у т.ч. закладів культури):

2.9.1. Щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до одного посадового окладу.

2.9.2. Допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

2.9.3. Щомісячних надбавок за вислугу років у відсотках до посадового окладу.

 

2.10. Рекомендує районним у м.Києві державним адміністраціям та керівникам бюджетних установ освіти районного та міського підпорядкування відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 забезпечити в кошторисах та передбачити в колективних договорах в межах затвердженого фонду заробітної плати:

2.10.1. Виплату надбавок у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за високі досягнення у праці, складність, напруженість у роботі, за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання) усім категоріям працівників.

2.10.2. Преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи.

2.10.3. Надання матеріальної допомоги в розмірі до одного посадового окладу на рік всім працівникам закладів освіти до Дня працівника освіти.

 

2.11. Рекомендує керівникам бюджетних установ охорони здоров’я відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 в межах затвердженого фонду оплати праці передбачати в колективних договорах:

2.11.1. Преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи.

2.11.2. Виплату надбавок в розмірі до 50% до посадового окладу за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, за складність і напруженість в роботі.

2.11.3. Матеріальну допомогу в розмірі до одного посадового окладу на рік до Дня медичного працівника по установам охорони здоров‘я.

 

2.12. Рекомендує районним у місті Києві державним адміністраціям та керівникам бюджетних установ соціального захисту відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 в межах затвердженого фонду оплати праці передбачати в колективних договорах:

2.12.1. Преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи.

2.12.2. Виплату надбавок у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за високі досягнення у праці, складність, напруженість у роботі, за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання).

2.12.3. Надання матеріальної допомоги в розмірі до одного посадового окладу на рік всім працівникам закладів соціального захисту до Дня працівника соціальної сфери.

 

2.13. Рекомендує районним у м.Києві державним адміністраціям та керівникам бюджетних закладів культури районного та міського підпорядкування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 № 1298забезпечити в кошторисах та передбачити в колективних договорах в межах затвердженого фонду оплати праці:

2.13.1. Преміювання працівників культури відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи.

2.13.2. Матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в розмірі до одного посадового окладу.

2.13.3. Виплату надбавок в розмірі до 50% до посадового окладу за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, за складність і напруженість в роботі.

2.13.4. Виплату доплати за вислугу років працівникам бібліотек комунальної власності.

2.13.5. Виплату доплати за вислугу років працівникам музеїв комунальної власності.

2.13.6. Виплату грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання трудових обов’язків працівникам музеїв комунальної власності.

2.13.7. Виплату працівникам музеїв комунальної власності, зазначених у переліку посад, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу на рік.

 

2.14. Оприлюднює через газету Київради «Хрещатик» інформацію про вжиті заходи впливу на керівників підприємств і організацій, які не забезпечують гарантії в оплаті праці, а також про проведені Територіальною державною інспекцією праці в м.Києві перевірки дотримання законодавства з оплати праці на підприємствах усіх форм власності та господарювання і про їхні результати.

Київська міська рада профспілок,

міські профспілки,

Київські міські організації роботодавців

 

2.15. Рекомендують роботодавцям та профспілковим комітетам в розділі «Оплата праці» колективних договорів підприємств, установ та організацій передбачати умови зростання і регулювання фондів оплати праці та встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці.

 

2.16. Рекомендуютьроботодавцям та профспілковим комітетам в розділі «Оплата праці” колективних договорів підприємств, установ та організацій передбачати економічне стимулювання працівників підприємств, установ, організацій за зниження втрат днів працездатності внаслідок тимчасового захворювання.

 

 

2.17. Рекомендують первинним профспілковим організаціям у разі недотримання роботодавцями на підприємствах, в установах, організаціях норм і гарантій оплати праці, передбачених законодавством, ініціювати розгляд на зборах трудових колективів підприємств, установ та організацій міста виконання колективних договорів стосовно оплати праці, а також брати участь в роботі районних тимчасових комісій з питань своєчасності й повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, в роботі районних рад директорів підприємств, звертатися до Територіальної державної інспекції праці у м.Києві та Прокуратури м.Києва.

 

2.18. На виконання ст.45 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» сприяють виборним профспілковим органам в отриманні від роботодавців інформації, яка є в їх розпорядженні, з питань умов та оплати праці працівників, а також соціально-економічного розвитку підприємств, установ, організацій та виконання колективних договорів.

У разі затримки виплати заробітної плати сприяють виконанню роботодавцями зобов’язань щодо надання виборним профспілковим органам дозволу на отримання в банківських установах інформації про наявність коштів на рахунках підприємства, установи, організації.

Київська міська державна адміністрація,

Київські міські організації роботодавців,

Київська міська рада профспілок,

міські профспілки

 

2.19. Забезпечують в межах своєї компетенції виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати» від 21.10.2004 № 2103-ІУ стосовно оплати праці працівників підприємства у першочерговому порядку.

 

2.20. Здійснюють контроль за своєчасною виплатою заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях міста. Сприяють повній ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати. У разі несвоєчасної виплати заробітної плати або виплаті її у розмірах, нижчих від установленого законом розміру мінімальної заробітної плати, ініціюють притягнення керівників підприємств до відповідальності, аж до розірвання з ними контрактів.

 

2.21. У 2007 році продовжують діяльність міської спільної представницької комісії для забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Київська міська рада профспілок,

міські профспілки

2.22. Вносять пропозиції та зауваження до бюджету міста, міських програм, що стосуються соціально-економічного розвитку м.Києва та соціального захисту киян.

 

2.23. Проводять моніторинг показників заробітної плати працюючих у галузях економіки міста, своєчасність її виплати. Доводять цю інформацію до відома профспілкового активу м.Києва та використовують її у переговорах з місцевою владою і відповідними роботодавцями щодо захисту права працюючих на оплату праці.

 

2.24. Надають безкоштовну допомогу працюючим і звільненим з роботи за власним бажанням та з ініціативи адміністрації, вирішують питання виплати заборгованості із заробітної плати, компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати, за невикористані відпустки та вихідної допомоги при звільненні за скороченням чисельності або штату працівників.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 323 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2258 - | 2106 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.