Конструкція виробу представлена на мал. (а) має просту конфігурацію, може бути мобільною (за рахунок ніжок-колес) під час перепланування інтер’єру квартири. Конструкція має закриті частини (у вигляді шухляд), що збільшує її габаритні розміри під час відкривання відповідних видвижних частин. Незважаючи на те, що нижня частина виробу є досить широкою і забезпечує стійкість конструкції, це водночас створює певні незручності для користувача – така конструкція забирає своєю нижньою частиною більше життєвого простору ніж має реальні габаритні розміри. Також, суттєвим недоліком даної конструкції є верхня її частина – кришка, на якій буде розташовано телевізор. На такій кришці більш-менш стійке положення займе телевізор с плоским екраном. Інші конструкції телевізорів, які ще є досить поширеними з традиційною електронно-променевою трубкою, потребують більше місця, тому й конструкція всієї тумби має бути дещо більшою за шириною.
Конструкція, що представлена на мал. (б) є повністю відкритою і позбавленою закритих рухомих частин, що спрощує її виготовлення і водночас збільшує функціональність. Разом з тим даний варіант виробу є занадто громіздким, особливо це стосується його прямокутної форми. Форму виробу тут варто було б зробити більш стилізованою, обтічної форми із «м’якими» кутами.
Конструкція виробу (варіант в) має більш вдале рішення стосовно закритих частин, де можна зберігати різноманітні речі. Разом з тим вона має аналогічні недоліки, що були перераховані для першої конструкції (варіант а) стосовно нижньої та верхньої деталей виробу.
Останній варіант конструкції (варіант г) має вдале рішення стосовно розташування тумб з поличками для додаткових аксесуарів. Разом з тим нижня та середня поличка мають недостатньо вільний доступ до DVD, за рахунок компоновки тумб. Очевидно в даній конструкції необхідно змінити форму нижньої (та верхньої) кришки виробу.
Висновок з проведеного аналізу.
1.Всі вище розглянуті конструкції виробу є доступними для виготовлення, хоча й мають певні конструктивні недоліки.
2.Необхідно скомбінувати окремий варіант конструкції виробу взявши за основу варіант (г) при умові, що будуть внесені такі зміни:
ü Тумби розташувати так, щоб збільшити вільний доступ до середньої та нижньої полиці;
ü Додатково створити полиці (у вигляді ніш) для збільшення функціональності виробу, а також збільшити кількість полиць у тій частині виробу де планується розташувати DVD.
ü Виріб зробити рухомим і, використати для цього рухомі ножки-колеса
Ескізне проектування.
3.1. Проведений аналіз зразків виробу та комбінування кращих ознак на основі обраного варіанту конструкції, дає змогу запропонувати наступний остаточний варіант:
3.2. Опис зовнішнього вигляду обраного варіанту конструкції:
- тумба під телевізор;
- лист ДСП (1,75м х 1,75м), скло товщиною 4мм, само різи, брусок деревини 40х40мм;
- даний виріб складається з деталей, які мають прямолінійні та криволінійні форми;
- кутові з’єднання з використанням нагелів та металевих кутників;
- випилювання електролобзиком заготовок з ДСП, ручний обробці ДСП, деревини та пластмаси;
- ДСП повинна мати високу міцність, повинна добре піддаватися обробці інструментами;
- габаритні розміри – 1200х750х420.