Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Структура та обсяг курсової роботи




Технічне оформлення роботи

Роботу друкують на комп’ютері з однієї сторони аркуша паперу формату А4, дотримуючись таких вимог: шрифт Times New Roman, розмір – 14, відстань між рядками – 1,5 інтервала, верхнє, нижнє, ліве поле – 20 мм, праве поле – 10мм. Сторінки рукопису мають бути пронумеровані. Титульний аркуш вважається за першу сторінку, але нумерація в ньому не проставляється. Наступні сторінки нумеруються починаючи з другої. Нумерацію подають арабськими цифрами у правому верхньому куті без крапки.

Кожний розділ роботи починається з нової сторінки, Це також стосується вступу, висновків, списку літератури, додатків. Заголовки структурних частин проекту: ЗМІСТ, ВСТУП, РОЗДІЛ, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, ДОДАТКИ – друкуються великими літерами на верхньому полі сторінки з вирівнюванням по центру і виділенням жирним шрифтом.Заголовки підрозділів друкуються маленькими літерами (окрім першої) з абзацу, крапку в кінці заголовку не ставлять. Відстань між заголовком та текстом має становити 2-3 інтервали.

Такі частини курсової роботи, як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера, а розділи і підрозділи нумерують арабськими цифрами. Крапка після номера ставиться тільки в тому випадку, коли далі йде заголовок.Якщо заголовок розділу пишеться з нового рядка, то крапку після номера не ставлять.

Упевнившись, що передрукований рукопис не має поміток, плям, а його сторінки розміщені у привильній послідовності, рукопис брошурують і подають науковому керівнику разом з електронним варіантом (на дискеті).

 

 

Мета і значення курсової роботи

 

Курсова робота –це форма самостійної дослідної роботи студента. У процесі її виконання студенти розширюють свій загальний кругозір і поглиблено вивчають одну з тем відповідного курсу. Водночас вони набувають навичок і вмінь, необхідних для проведення самостійних наукових досліджень: вчаться аналізувати наукову проблему, спостерігати й вивчати літературний процес у світі цієї проблеми добирати й критично вивчати літературу з теми дослідження, робити теоретичні висновки і узагальнення,розробляти програму й використовувати різні методи дослідження, аналізувати одержані результати. Працюючи над текстом роботи,студенти набувають умінь наукового писемного мовлення, а гутуючись до захисту – робити усне наукове повідомлення, аргументовано обстоювати свою думку. Нарешті, самостійні наукові пошуки сприяють розвитку мислення: умінням аналізувати,узагальнювати, зіставляти,конкретизувати, робити висновки.

Курсова робота складається з критичного огляду наукових праць з певної теми та практичної частини, тобто власного аналізу художнього тексту у тому ракурсі, який вимагає тема роботи.

 

Програма дослідження

Запорукою успішного виконання курсової роботи є добре продумана програма дослідження. Вона складається з двох частин – методологічної та методичної. Методологічна частина містить докладне, чітке й завершене визначення об’єкта, предмета й проблеми дослідження, формулювання його мети, гіпотез і конкретних завдань. Методична частина – характеристику методів збирання фактичних матеріалів і способів його обробки та аналізу.

Об’єктом є сукупність зв’зків, відносин та якостей досліджуваного явища, наприклад, літературного процесу взагалі. Об’єктом дослідження може бути: перекладацка традиція, літературний контекст творчості, мовні особливості твору та ін. Предмет дослідження є більш конкретний, це певна частина, окремі сторони, властивості об’єкта. Об’єкт та предмет співвідносяться як загальне і часткове.

Наприклад, об’єктом дослідження курсової роботи за темою „Особливості давньоримської поезії доби „громадянських війн”” може бути: культурний контекст,що вплинув на своєрідність поезії зазначенного періоду; чи співвідношення ідеологічних та стилістичних особливостей у давньоримської поезії; чи стилістична типологія поезії. Предметом може бути: мотиви у поезії Катула та Лукреція; чи поетичні засоби у творчості поетів зазначенної доби.

Проблема курсового дослідження пов’язана з удосконаленням предмета дослідження. Вона характеризує суперечності між точками зору на певне питання.

Розв’язання проблеми є метою курсової роботи.

Залежно від того, наскільки зрозуміло і точно сформульовано мету роботи, настільки вдалими будуть її основні завдання, план, організація виконання, стиль викладу. Правильне визначення мети дасть змогу виокремити в ній основний напрям дослідження, упорядкувати пошук і аналіз матеріалу, підвищити якість роботи, уникнути загальних міркувань.

Мета повинна бути тісно пов’язана з назвою теми. Наприклад, мета вищезазначеної роботи може бути сформульована так: визначити літературні та позалітературні фактори, що вплинули на давньоримську поезію доби „громадянських війн”, або: визначити новаторські риси давньоримської поезії доби „громадянських війн”. На основі сформульованої мети студент має визначити основні завдання, які слід розв’язати у процесі виконання роботи. Завдання мають конкретизувати основну мету роботи.

Завдання можуть вкючати такі складові:

- вирішення певних теоретичних питань, які входять до загальної проблеми дослідження (наприклад, визначення сутності понять, явищ, процесів);

- виявлення типового стану проблеми у наукових дослідженнях;

- аналіз елементів тексту;

- зіставлення текстів, або їх елементів.

Одним з елементів методологічної частини програми є гіпотеза, тобто обгрунтоване припущення, що висувається для пояснення певних фактів, явищ, процесів, потребує підтвердження, або спростування.

Методична частина програми спрямована на уточнення й перевірку гіпотези. В ній описується й обгрунтовується методика дослідження, тобто сукупність та послідовність методів та прийомів, яка запеспечує повне й достовірне розв’язання поставлених завдань.

Доцільно визначитись, як має бути організоване дослідження,тобто за яким методом. Для курсової роботи з літератури можуть бути використані такі методи:

- метод узагальнення незалежних характеристик, їх аналіз та синтез, у ході яких відкидається все несуттєве щодо певної теми;

- метод морфрлогічного аналізу – розподіл проблематики на складові, кожна з яких має декілька варіантів вирішень, а результат є сукупністю всіх можливих варіантів розв’язань;

- метод якісної обробки даних – різні прийоми класифікації,диференціації, категоризації на основі заданих критеріїв;

- метод кількісної обробки виражають у числових характеристиках різні сторони явищ та зв’язок між ними;

- теоретичні методи дослідження виявляють зв’язки залежності між явищами, що вивчаються.

Саме теоретичні методи найбільш необхідні досліднику. В свою чергу вони поділяються на:

- індукцію – форму наукового пізнання, логіка якого розгортається від конкретного до загального;

- дедукцію - форму наукового пізнання, логіка якого розгортається від загального до конкрентого;

- аналіз – метод наукового пізнання, логіка якого розкладає ціле на частини як складові цілого;

- синтез – метод наукового пізнання, що сприяє відновленню цілосності явища у розмаїтті його прояв;

- порівняння – метод зіставлення досліджуванних явищ та встановлення їх подібності і відмінності;

- класифікація – упорядкування явищ, що вивчаються за певними критеріями.

Найкращих результатів можна досягти при комплексному використанні цих методів, проте слід мати на увазі, що залежно від особливостей теми дослідження, специфіки предмета і конкретних умов окремі методи можуть набути переважного значення.

 

Структура та обсяг курсової роботи

Курсову роботу студенти виконують самостійно, додержуючись рекомендованої структури та вимог до технічного оформлення.

Рекомендується така структура роботи:

1) титульний аркуш,на якому мають бути зазначені: назва міністерства, на якому підпорядковано вищий навчальний заклад, назва університету, назва кафедри,тема роботи, прізвище, ім’я й по батькові виконавця, прізвище, ініціали, наукова ступень і посада наукового керівника, назва міста й рік виконання роботи;

2) зміст роботи, який є відкоригованним планом курсової роботи, в ньому перелічують заголовки всіх її частин у тій послідовності, в якій вони подаються в тексті, і вказують сторінки, на яких вони починаються;

3) вступ, де обгрунтовують вибір теми,її значення та актуальність, визначають об’єкт, предмет, мету і завдання дослідження, розглядають методи, за допомогою яких воно проводилось; розкривається структура роботи, її основний зміст; обов’язковою частиною вступу є огляд літератури з теми дослідження, в який включають найбільш цінні, актуальні роботи (10-15 джерел); огляд повинен бути систематизованим аналізом переваг та недоліків розглядуваних робіт, які доцільно згрупувати таким чином: роботи, що висвітлюють історію розвитку проблеми, теоретичні роботи, які повністю присвячені темі, потім ті, що розкривають тему частково; закінчити огляд треба коротким висновком про ступінь висвітленності в літературі основних аспектів теми;

4) основна частина, що складається з двох-п’яти основних розділів, які, у свою чергу, можуть поділятися на два-три підрозділи і за змістом мають відповідати спрямованості теми, підпорядковуватись основній меті та завданням, бути органічно взаємопов’язаними, мати приблизно однаковий обсяг; доцільно поділити основну частину на теоретичну та практичну, у теоретичній дається критичний аналіз опрацьованої студентом наукової літератури та виділяються теретичні положення, які були вихідними при виконання практичної частини; практична частина містить опис виконання дослідницького завдання та аналіз його результатів; ов’язковими є висновки після кожного підрозділу основної частини;

5) висновки,де стисло, переважно у формі тез, має бути зазначено, що зроблено, а головне, яких висновків дійшов стедент; необхідно дати відповіді на ті питання, які були поставлені у завданнях та меті;

6) список використаних джерел, якій розміщують у кінці роботи в алфавітному порядку, у джерелах вказують прізвище, ініціали автора, повну назву книги, місце видання, видавництво, рік видання;

7) додатки, до яких слід включати допоміжні матеріали (таблиці, ілюстрації тощо).

Обсяг курсової роботи становить приблизно 25-30 сторінок машинописного тексту, на виклад основної частини відводиться, як правило, 20-25 сторінок, на вступ і висновки – по 2-3 сторінки; список використаних джерел і додатки до обсягу не зараховуються, хоча вони мають спільну нумерацію з рештою роботи.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 430 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.