Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок виконання рішень про виселення боржника




Виселення полягає у звільненні приміщення, зазначеного у виконавчому документі, від особи, яка виселяється, її майна, домашніх тварин та в забороні даній особі користуватися звільненим приміщенням. Примусовому виселенню підлягають лише особи, які визначені у виконавчому документі.

Щодо справ про виселення державний виконавець надає боржнику термін для добровільного виконання (до 15 днів).

Державний виконавець зобов'язаний письмово повідомити боржника про день і час примусового виселення. Відсутність боржника, повідомленого про день і час виселення, не є пере­шкодою для виконання виконавчого документа.

Виселення здійснюється у присутності понятих за сприян­ням органів внутрішніх справ, з обов'язковим описом майна державним виконавцем. Один примірник акта опису майна вручається під розписку боржникові. Державний виконавець у разі потреби забезпечує в установлений термін зберігання май­на боржника протягом строку, що не перевищує трьох років, з покладенням зазначених витрат на боржника. Після завершен­ня трирічного строку невитребуване майно реалізується в по­рядку, передбаченому для реалізації безхазяйного майна.

Якщо виконання здійснюється за відсутності осіб, що висе­ляються, то державний виконавець зобов'язаний провести ра­зом з описом майна його оцінку. Описане майно передається на відповідальне зберігання особі, яка державним виконавцем призначена зберігачем майна.

Передане на зберігання майно боржника видається йому державним виконавцем на підставі акта після сплати боржни­ком витрат на його збереження. Якщо боржник відмовляється сплатити витрати на зберігання майна, вони компенсуються за рахунок реалізації частини майна боржника.

Про виконання рішення державним виконавцем складається акт, який підписують особи, які брали участь у виконанні.

Якщо особі, яка виселяється, має бути надано інше житло­ве приміщення, то державний виконавець надсилає відповідно­му житловому чи іншому органу повідомлення про строк ви­конання рішення щодо надання такого приміщення. У разі ненадання у визначений строк іншого житлового приміщення державний виконавець складає про це акт і звертається до суду з поданням про визначення порядку подальшого вико­нання рішення. До вирішення судом цього питання виконавчі дії не провадяться. У разі виникнення обставин, які перешко­джають виконанню рішення або його унеможливлюють, Дер­жавний виконавець виносить постанову про зупинення вико­навчого провадження і звертається до суду з поданням про роз'яснення подальшого порядку виконання або про відстроч­ку виконання.

Якщо особа самостійно вселилася в приміщення, з якого вона була примусово виселена, повторне її виселення може бути здійснено державним виконавцем на підставі ухвали суду, який прийняв рішення про виселення. Виконавче прова­дження у цьому разі підлягає поновленню за постановою дер­жавного виконавця.

 

Виконання рішення про вселення стягувача Примусове вселення полягає у забезпеченні державним ви­конавцем безперешкодного входження стягувача в приміщення, вказане у виконавчому документі, та його проживання (пе­ребування) у ньому.

Після одержання виконавчого документа про вселення стя­гувача державний виконавець установлює строк для добро­вільного його виконання боржником.

У разі добровільного виконання рішення про вселення стя­гувач і боржник підписують акт, який передається державному виконавцеві разом із заявою стягувача про повернення йому виконавчого документа.

У разі невиконання виконавчого документа про вселення у добровільному порядку вселення здійснюється примусово дер­жавним виконавцем.

Державний виконавець зобов'язаний письмово повідомити боржника і стягувача про день і час примусового вселення. Відсутність боржника, повідомленого про день і час вселення, не є перешкодою для виконання рішення про вселення.

у разі, якщо боржник перешкоджає виконанню рішення про вселення стягувача, до нього застосовуються штрафні санк­ції, передбачені ст. 87 Закону України "Про виконавче прова­дження", а вселення здійснюється у присутності понятих із за­лученням працівників органів внутрішніх справ.

Про виконання рішення державним виконавцем складається акт, який підписують особи, що брали участь у виконанні цьо­го рішення.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 502 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2210 - | 2160 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.