Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Оформлення виконавчого листа




За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на ко­ристь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якшо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька ви­конавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рі­шення треба виконати за кожним виконавчим листом (ст. 258 КАС України).

Виконавчий лист про стягнення судового збору надсилаєть­ся судом до місцевих органів державної податкової служби.

Виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження" (ст. 259 КАС України). Статтею 19 Закону Ук­раїни "Про виконавче провадження" закріплено, що у вико­навчому документі мають бути зазначені:

— назва документа, дата видачі та найменування органу, поса­дової особи, що видали документ;

— дата і номер рішення, за яким видано виконавчий доку­мент;

— найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності-стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), інди­відуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб — платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому ви­конанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;

— резолютивна частина рішення;

— дата набрання чинності рішенням;

— строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.

Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягува­ча або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому за­сіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, яких належним чином повідомили про дату, час і місце роз­гляду, не перешкоджає судовому розгляду. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконав­чим листом, а також витребувати виконавчий лист.

Суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист та­ким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повні­стю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконав­чим листом.

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про виправ­лення помилки у виконавчому листі, про визнання виконавчо­го листа таким, що не підлягає виконанню, та про стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за

виконавчим листом може бути оскаржено в загальному по­рядку.

Замість втраченого оригіналу виконавчого листа адміністра­тивний суд, який видав виконавчий лист, за заявою стягувача або поданням державного виконавця може видати його дублі­кат (ст. 260 КАС України).

Суд розглядає заяву (подання) про видачу дубліката в деся­тиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягува­ча або державного виконавця, що звернулися із заявою (по­данням), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у су­дове засідання осіб, яких було належним чином повідомлено про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судово­му розгляду.

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви (подання) про видачу дубліката виконавчого листа може бути оскаржено в загальному порядку.

За видачу дубліката виконавчого листа справляється плата в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п. "и" ч. 1 ст. З Декрет Кабінету Міністрів Украї­ни "Про державне мито" від 21 січня 1993 року' за повторну видачу копії судового рішення, вироку, ухвали та іншої по­станови суду сплачується державне мито у розмірі 0,03 неопо­датковуваного мінімуму доходів громадян (51 копійка) за кож­ний аркуш копії.

У разі пропуску стягувачем строку для пред'явлення вико­навчого листа до виконання з причин, визнаних судом поваж­ними, пропущений строк може бути поновлено (ст. 261 КАС України).

Заява про поновлення пропущеного строку подається до адміністративного суду, який видав виконавчий лист, або до адміністративного суду за місцем виконання.

Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного десяти­денного строку у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, яких було належним чином повідомлено про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлен­ня пропущеного строку може бути оскаржено в загальному порядку.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 554 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2303 - | 2226 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.