Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Права та обов'язки сторін за договором оренди земельної ділян­ки визначені Законом України Про оренду землі




Відповідно до ст. 24 даного Закону орендодавець має право вимагати від орендаря:

1) використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;

2) дотримання екологічної безпеки землекористування та збере­ження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови насе­лених пунктів;

3) дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захис­них смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються;

4) своєчасного внесення орендної плати.

Також орендареві забезпечується захист його права на орендо­вану земельну ділянку нарівні'із захистом права власності на зе­мельну ділянку, передбаченим законодавством України. Він вправі витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконноговолодіння та користування, має право вимагати усунення перешкод у користуванні нею, відшкодування збитків, заподіяних земельній ділянці фізичними та юридичними особами, включаючи орендо­давця.

Орендодавець зобов'язаний:

1) передати в користування земельну ділянку в стані, що відпо­відає умовам договору оренди;

2) при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відпо­відно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

3) не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користува­тися орендованою земельною ділянкою;

4) відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов'язані з по­ліпшенням стану об'єкта оренди, яке проводилося орендарем за згодою орендодавця;

5) попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди.

У разі здійснення орендарем за письмовою згодою орендодавця поліпшення орендованої земельної ділянки за власний рахунок орендодавець також зобов'язаний компенсувати витрати на її по­ліпшення, якщо інше не передбачено договором оренди (ст. 28 Зако­ну України "Про оренду землі").

Права та обов'язки наймача (орендаря) земельної ділянки перед­бачені ст. 25 Закону України "Про оренду землі".

Орендар земельної ділянки має право:

1) самостійно господарювати на землі з дотриманням умов дого­вору оренди землі;

2) за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побу­тові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні наса­дження;

3) отримувати продукцію і доходи;

4) здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподар­ських споруд та меліоративних систем.

Крім того, орендована земельна ділянка або її частина може пере­даватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (ч. 1 ст. 8 Закону України "Про оренду землі").

Орендар земельної ділянки зобов'язаний:

1) приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в уста­новленому законом порядку;

2) виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (об­тяження) в обсязі, передбаченому законом або договором орен­ди землі;

3) дотримуватися режиму використання земель природно-запо­відного та іншого природоохоронного призначення, оздоров­чого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

4) у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної або комунальної влас­ності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.

Зміна, припинення та розірвання договору найму (оренди) земельної ділянки (ст. 30-32 Закону України "Про оренду землі"). Зміна умов даного договору здійснюється за взаємною згодою сто­рін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Договір оренди землі припиняється в разі:

1) закінчення строку, на який його було укладено;

2) викупу земельної ділянки для суспільних потреб та приму­сового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної не­обхідності в порядку, встановленому законом;

3) поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;

4) смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбав­лення волі та відмови осіб, визначених у законі (спадкоємців, осіб, які використовували земельну ділянку разом з оренда­рем та ін.), від виконання укладеного договору оренди земель­ної ділянки;

5) ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, Передбачених законом.

На вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути до­строково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторо­нами обов'язків, передбачених законом та умовами договору, або випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істот­но перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України.

Наслідки припинення або розірвання договору оренди землі. У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендо­давець має право на отримання орендної плати на землях сільсько­господарського призначення за шість місяців, а на землях не-сільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укла­дення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умо­вах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумов­лено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов'язань.

Якщо розірвання договору оренди землі відбувається за пого­дженням сторін, кожна сторона має право вимагати в іншої сторони відшкодування завданих збитків відповідно до закону.

У разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.

Коли відбувається невиконання орендарем обов'язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки, орендар зобов'язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підста­вою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передба­чено договором оренди землі.

Поновлення договору оренди землі. Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рів­них умов переважне право на поновлення договору.

У разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

Якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмо­вих заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчен­ня строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором (ст. 33 Закону України "Про оренду землі").





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1422 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2212 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.