Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 18. Призначення покарання




Загальні засади призначення покарання в кримінальному праві України. Принципи призначення покарання.

Призначення покарання в межах, вказаних в санкції статті закону, що передбачає відповідальність за вчинений злочин. Значення положень Загальної частини кримінального законодавства для призначення покарання.

Загальна характеристика та значення для призначення покарань обставин, що впливають на ступінь тяжкості злочину, а також обставин, що характеризують особу підсудного, пом'якшують або обтяжують покарання. Види та класифікація таких обставин.

Підстави і порядок призначення судом більш м'якшого покарання, ніж передбачено законом. Призначення покарання нижче нижчої межі, передбаченої законом за конкретний злочин. Особливості застосування норми про призначення більш м'якого покарання стосовно додаткового покарання.

Призначення покарання за сукупністю злочинів. Правила призначення покарання за сукупністю злочинів.

Призначення остаточного (загального) покарання за сукупністю шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим.

Призначення остаточного покарання за сукупністю шляхом повного або часткового складання. Межі призначення покарання за сукупністю злочинів.

Порядок призначення за сукупністю злочинів додаткових покарань. Особливості призначення за сукупністю злочинів неоднорідних (різновидових) основних і додаткових покарань.

Призначення покарання за сукупністю вироків. Правила призначення покарання за сукупністю вироків. Межі застосування повного або часткового складання покарань за сукупністю вироків. Поглинання менш суворого покарання довічним позбавленням волі.

Порядок призначення за сукупністю вироків додаткових покарань.

Тема 19. Звільнення від покарання та його відбування

Поняття звільнення від покарання та його види. Безумовне й умовне звільнення. Звільнення від відбування покарання за діяння, караність яких виключена законом.

Поняття та підстави звільнення від покарання особи, яка перестала бути суспільно небезпечною.

Поняття, підстави й умови звільнення від відбування покарання з випробуванням. Поняття та визначення випробувального терміну. Правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, що мають дітей у віці до семи років. Умови застосування і правові наслідки такого звільнення.

Поняття й умови застосування давності обвинувального вироку. Строки давності та їх обчислення. Обчислення строків при перериванні давності. Вирішення питання щодо строків давності виконання обвинувального вироку, що передбачає додаткове покарання. Незастосування давності до осіб, які винні у вчинені злочинів проти миру, безпеки людства та геноциду.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання: поняття і значення. Підстави і умови умовно-дострокового звільнення. Види покарань, при відбуванні яких можливе умовно-дострокове звільнення.

Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким: умови, підстави та порядок такої заміни. Категорії засуджених, до яких не застосовується умовно-дострокове звільнення від покарання та заміна невідбутої частини покарання більш м'яким.

Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, що мають дітей до трьох років: підстави, умовність цього виду покарання. Обставини, що тягнуть за собою закінчення строку звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, що мають дітей до трьох років.

Поняття, види та специфіка звільнення від відбування покарання у зв'язку з хворобою. Звільнення від покарання на основі закону України про амністію або акту про помилування.

Тема 20. Судимість

Поняття та кримінально-правове значення судимості. Підстава судимості. Правові наслідки судимості.

Погашення та зняття судимості як форма припинення стану судимості й умови їх застосування.

Обчислення строків погашення судимості.

Зняття судимості. Відмінність зняття судимості від погашення судимості. Види й умови зняття судимості. Зняття судимості внаслідок закону України про амністію або акту про помилування.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 307 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2613 - | 2287 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.