Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Збільшення статутного капіталу підприємства: мета, джерела, методи




Основні цілі збільшення СТ підприємства зводяться до такого:

1)збільшення частки капіталу, в межах якої власники підпри­ємства відповідають за його зобов'язаннями перед кредиторами. Таким чином підвищується кредитоспроможність суб'єкта гос­подарювання та його фінансова незалежність;

2)мобілізація фінансових ресурсів для реалізації інвестиційних проектів, планів санації, модернізації існуючих потужностей, пе­реобладнання чи розширення виробництва;

3)поліпшення ліквідності та платоспроможності підприємства, оскільки збільшення статутного капіталу пов'язане, як правило, із залученням додаткових грошових ресурсів;

4)акумуляція фінансового капіталу для придбання корпоратив­них прав інших підприємств, у т. ч. з метою посилення впливу на дані підприємства, їх поглинання чи придбання їх потужностей.

Серед інших причин збільшення статутного капіталу слід ви­окремити зменшення ринкової ціни акцій. Високий курс має не­долік, що це перешкоджає широкій диверсифікації акцій, оскіль­ки приватні інвестори, як правило, побоюються вкладати кошти в акції з високою купівельною ціною.

Ще однією причиною збільшення статутного капіталу може бути збільшення бази для нарахування дивідендів з метою прове­дення політики стабільних дивідендів з одночасним збільшенням абсолютної суми дивідендних виплат. (Висока ставка дивідендів свідчить про ризиковість підприємства.)

Збільшення статутного капіталу підприємств може відбувати­ся за рахунок зовнішніх фінансових джерел (внески учасників і засновників) та в результаті зміни структури власного капіталу у напрямі збільшення номінального капіталу. В останньому випад­ку збільшення відбувається за рахунок нерозподіленого прибут­ку, резервного чи додаткового капіталу.

До основних методів збільшення статутного капіталу АТ на­лежать такі:

1)збільшення кількості акцій існуючої номінальної вартості;

2)збільшення номінальної вартості акцій.

3)обміну облігацій на акції,

У разі збільшення кількості акцій існуючої номінальної варто­сті статутний капітал підприємства збільшується за рахунок та­ких джерел:

1)додаткових внесків учасників і засновників;

2)дивідендів (реінвестиції прибутку);

3)резервів (якщо вони сформовані на належному рівні).

Зрозуміло, реальний приплив фінансових ресурсів на підприєм­ство відбувається лише у разі здійснення додаткових внесків ін­весторів в обмін на корпоративні права суб'єкта господарюван­ня. Ця операція пов'язана з додатковою емісією таких прав (в АТ — акцій).

При збільшенні статутного капіталу шляхом підвищення но­мінальної вартості акцій акції попередніх випусків обмінюють­ся на акції нової номінальної вартості відповідно до кількості ак­цій, якими володіє акціонер. Обмеження терміну обміну акцій не допускається. Подібне збільшення статутного капіталу АТ є під­ставою для анулювання реєстрації попередніх випусків акцій і потребує реєстрації випуску акцій нової номінальної вартості та інформації про випуск нових акцій.

У ра­зі збільшення статутного капіталу даним методом кожен з акціо­нерів може здійснити доплату до визначеного рівня нової номінальної вартості акцій. Якщо акціонер відмовився здійснити доплату акцій, емітент зобов'язаний запропонувати акціонеру викупити його акції. У разі, якщо акціонер не здійснив доплату за акції і не при­йняв пропозицію емітента щодо викупу належних йому акцій, він отримує акції нової номінальної вартості у кількості, яка визна­чається шляхом ділення загальної номінальної вартості акцій, що належать акціонеру, на нову номінальну вартість акцій.

Конвертація обліг-цій є методом упр-ня кап-лом. Конвертувати в акції можна лише ті облігації, в яких така можливість була передбачена при їх емісії. Шляхом цієї операції п-во: залучає додаткові довгостр кошти; отримує можлив-ть конвертувати строкові та платні позикові рес-си у безстроковий кап-л п-ва; зберігти обор кошти п-ва; погасити кред зоборг-ть за обліг-ми; збільшити власний кап-л; покращити стр-ру кап-лу п-ва з метою підвищ-ня його кредитоспром-ті.

Оскільки збільшення капіталу на основі обміну облігацій на ак­ції призводить до змін курсу акцій та «розмивання» прав акціоне­рів, вони мають переважні права на купівлю конверсійних об­лігацій такі самі, як і на купівлю нових акцій.

Конверсію доцільно здійснювати, коли курс конверсії (вар­тість облігацій плюс доплати) нижчою за біржовий курс акцій. Оскільки курс емісії акцій визначається коефіцієнтом конвер­сії та доплатами, вони повинні бути встановлені таким чи­ном, щоб курс емісії акцій був не нижчим за їх номінальну вартість.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 905 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2557 - | 2403 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.