С. поверхнева трихофітія
Д. фурункул
Е. сикоз
Диференційний діагноз. План лікування. рожеві вугрі звичайні вугрі періоральний дерматит стероїдні і йодні вугрі вросле волосся
Місцево бактробан левоміцетинів спирт мірамістин три містин стрептонітол придисемінованих і хрон випадках антибіотики сульфаніламіди всередину анти стафілококовий гамма глобулін імунотерапія левамізол
11. Хворий 30 років звернувся до лікаря з приводу почервоніння та припухлості на шкірі 4-го пальця правої кисті. Працює м’ясником, напередодні травмував шкіру рук. Об’єктивно: на тильній поверхні 4-го пальця правої кисті візуалізується набряк яскраво-червоного кольору. Еритема гаряча на дотик, контур неправильної форми у вигляді язиків вогнища, є поодинокі міхурці.
Попередній діагноз?
А. контактний дерматит
В. мікробна екзема
С. бешиха
Д. токсикодермія
Е. геморагічний васкуліт
План лікування. антибіотики пеніцилінового ряду. При первинній і повторній бешисі застосовують оксацилін. У випадку дуже важкого перебігу хвороби, бешихового сепсису використовують комбінацію двох антибіотиків (ампіциліну і гентаміцину). Курс лікування - 7-15 днів. Для лікування часторецидивуючої бешихи застосовують ампіцилін, ампіокс, олететрин, антибіотики з групи цефалоспоринів, при їх несприйнятливості - фуразолідон, бактрим. Курс лікування триває 8-10 днів. Якщо зберігаються залишкові явища хвороби, то через 7-10 днів проводять повторне лікування іншим антибіотиком.
Хворих з легкою формою бешихи можна лікувати в умовах поліклініки з використанням нітрофуранів (фуразолідон, фурагін), комбінованих препаратів (бактрим), делагілу у середніх дозах протягом 10 днів.
При наявності вираженої інфільтрації та больового синдрому призначають нестероїдні протизапальні препарати - хлотазол,реопірин, індометацин, мефенамінову кислоту. Можна призначити імуностимулюючі препарати - продигіозан (послідовно 0,2, 0,5, 1,0 мл внутрішньом'язово), метилурацил, нуклеїнат натрію, спленін протягом 10 днів.
Хворим з часто рецидивуючою бешихою та проявами лімфостазу на фоні антибіотикотерапії призначають преднізолон по 30 мг на добу з поступовим зниженням дози або його аналог.
Доцільно призначати препарати, які зменшують проникливість капілярів: рутин, аскорутин, аскорбінову кислоту, глюконаткальцію, вітаміни групи В, А, нікотинову кислоту, з десенсибілізуючих - димедрол, тавегіл, супрастин, діазолін.
Хворим з важкою формою бешихи і вираженими симптомами інтоксикації проводять дезінтоксикаційну терапію(реополіглюкін, 5 % розчин глюкози з додаванням корглікону, кокарбоксилази, діуретиків - лазиксу).
При бульозній формі бешихи підрізають пухирі і накладають пов'язку з розчином риванолу, фурациліну або ектерициду. На ерозивну поверхню застосовують марганцево-вазелінові пов'язки, вінілін, пелоїдин, останні два - лише при ерозії без гнійного виділення. Місцеве лікування поєднують з призначенням фізіотерапевтичних процедур - у гострому періоді УВЧ, УФО ілазеротерапії, в період реконвалесценції - індуктотермії, електрофорезу йодистого калію, кальцію хлориду, лідази, озокериту або парафіну, радонових ванн.
За особами, які перехворіли на первинну і повторну бешиху, проводять диспансерне спостереження протягом 3 міс, при частих рецидивах - не менше ніж 2 роки.
12. Хворий скаржиться на болючість, збільшення температури тіла до 38,5 С., почервоніння шкіри на правій гомілці. Об’єктивно: шкіра правої гомілки червона, з чіткими межами, інфільтрована. На поверхні уражень спостерігаються поодинокі міхурці з темною рідиною в середині. Пальпація патологічного вогнища болюча. Пахвинні вузли з правого боку збільшені і болючі. Ваш попередній діагноз?
А. герметична інфекція
В. геморагічний васкуліт
С. флегмона правої гомілки
Д. вітряна віспа