Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Конструкція вимірювальних трансформаторів напруги




Розрізняють трифазні і однофазні трансформатори напруги. Трифазні трансформатори напруги застосовують в електроустановках до 18 кВ, а однофазні – на будь-які напруги.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
За типом ізоляції трансформатори напруги можуть бути сухими з електрокартонною ізоляцією, олійними (масляними) та з литою ізоляцією (на основі епоксидних смол).

Сухі виготовляють на напруги до 1000 В, а їх обвитки виконуються мідним дротом з емалевою ізоляцією типу ПЕЛ. Прикладом може бути трансформатор типу НОС-0,5 (Н – напруги, О – однофазний, С – сухий, 0,5 кВ – номінальна напруга).

На вищі класи напруг трансформатори виконують олійними (сталевий бак чи фарфорова оболонка, в яких розташовують магнітопроводи з обвитками, наповнюють мінеральною оливою). Мінеральна олива одночасно служить ізоляцією і засобом охолодження. На відміну від силових трансформаторів у вимірювальних трансформаторах значно менші втрати потужності у сталі і в міді (струми навантаження обвитки ВН порядку одиниць мА). Номінальна потужність трансформаторів напруги 6-10 кВ не перевищує 120 В·А.

Однофазні трансформатори 6-35 кВ можуть бути двообвитковими (НОМ-6, НОМ-10, НОМ-35) і триобвитковими (ЗНОМ-15, ЗНОМ-20, ЗНОМ-35). Трансформатори типу НОМ мають два високовольтні вводи, через які подається напруга на обвитку ВН і два низьковольтні виводи обвитки низької напруги. Номінальна напруга обвитки НН складає 100 В. Обвитки таких трансформаторів можна з’єднувати за схемою неповного (відкритого) трикутника або у зірку.

У трансформаторах типу ЗНОМ є дві обвитки низької напруги: основна на напругу і додаткова на напругу . Вони мають один високовольтний ввід через який подається напруга на обвитку ВН, а інший кінець обвитки ВН з’єднаний з корпусом і уземлений. Обвитка ВН розрахована на фазну напругу. Основна обвитка низької напруги трифазної групи однофазних трансформаторів типу ЗНОМ з’єднується в зірку з заземленням нульової точки, а додаткові обвитки цих трансформаторів з’єднуються послідовно (схема розімкнутого трикутника, рис. 3, в).

На напруги 6-24 кВ виготовляються трансформатори типу НОЛ з двома ізольованими вводами обвитки ВН і типу ЗНОЛ з одним ізольованим вводом ВН (Н – напруги, О – однофазний, Л – лита ізоляція, З – заземлений).

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
На напруги 6-10 кВ виготовляють трансформатори типу НТМК та НТМИ (рис. 2.3, д, е) (Н – напруги, Т – трифазний, М – масляна ізоляція, И – для вимірювання та контролю ізоляції, К – з компенсуючими обвитками).

Рис. 2.4. Трансформатор напруги НКФ-110

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
На напруги 110 кВ і вище використовуються трансформатори типу НКФ (Н – напруги, К – каскадний, Ф – фарфоровий корпус). У таких трансформаторів (рис. 4) на напругу 110 кВ є двострижневий магнітопровід. На кожному із стрижнів розташована одна половина обвитки ВН. Середня точка обвитки ВН з’єднана з магнітопроводом, що полегшує виконання ізоляції обвиток. Основна і додаткова обвитки вищої напруги розташовані на нижньому стрижні. Для рівномірного розподілу навантаження між частинами обвитки ВН виконана вирівнювальна обвитка зв’язку П.

На напруги 220, 330, 500 кВ кількість ступенів поділу напруги обвитки ВН відповідно складають 4, 6, 10. Трансформатори ступенів вмонтовують по два у один фарфоровий кожух.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
Рис. 2.5. Схема ємнісного трансформатора напруги

На напруги 500 кВ і вище застосовують трансформатори з ємнісним відбором потужності НДЕ (Н – напруги, Д – дільник, Е – ємнісний). Вони складаються з конденсаторного подільника напруги, трансформатора напруги і узгоджувального дроселя, який служить для настроювання контуру відбору напруги у резонанс. Дросель і трансформатор розташовують в одному баку залитому оливою.


Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Электрооборудование станций и подстанций. Л.Д. Рожкова, В.С. Козулин. Учебник для техникумов. – 3-е изд., перераб. и дополн. – М.: Энергоатомиздат, 1987. – 648 с.

2. Гук Ю.Б., Кантан В.В., Петрова С.С. Проектирование электрической части станций й подстанций. – Л.: Энергоатомиздат, 1985. – 312 с.

3. Неклепаев Б.Н., Крючков И.П. "Электрическая часть электростанций и подстанций" – М.: Энергоатомиздат, 1989. – 608 c.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 534 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2200 - | 2141 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.