Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Схеми з’єднання обвиток трансформатора напруги




У трифазній системі вимірюються наступні напруги:

1) лінійні напруги;

2) напруги фаз відносно землі;

3) напруга нульової послідовності, яка з’являється внаслідок замикання на землю лінійних проводів.

Лінійні напруги підводять до відповідних обвиток вимірювальних приладів і реле. Напруги відносно землі і наруга нульової послідовності використовують для живлення кіл релейного захисту, а також для сигналізації однофазних замикань у мережах, де пошкодження такого виду не підлягають автоматичному вимкненню і можуть тривало існувати (мережі з ізольованою

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
чи компенсованою нейтраллю). Для вимірювання названих напруг застосовують однофазні і трифазні трансформатори напруги.

Найпростіша схема – увімкнення однофазного трансформатора напруги типу НОМ (рис. 2.3, а) – застосовується для отримання одної міжфазної напруги. Схема на рис. 2.3, б передбачає з’єднання відкритим (неповним) трикутником двох однофазних трансформаторів напруги, що дає можливість виміряти всі три міжфазні напруги. Ця схема дешевша від такої, що складається з трьох однофазних трансформаторів, зібраних у потрібну групу. Вона рекомендується для підключення вимірювальних приладів і реле захисту в мережах з ізольованою нейтраллю. Групування обвиток трифазних ватметрів, лічильників і т.п. між двома фазами дозволяє рівномірно розподілити і просто підрахувати навантаження та оцінити отриману точність вимірювання. У цій схемі ввімкнення (приєднання) приладів між фазами А та С не рекомендується.

а) б)
в) г)
д) е)

Рис. 2.3. Схеми підключення вимірювальних трансформаторів напруги

Схема ввімкнення трьох однофазних трансформаторів (рис. 2.3, в) або одного трифазного (рис. 2.3, г) трансформатора напруги за схемою зірка-зірка з заземленою нейтраллю зі сторони як первинної, так і вторинної напруги дозволяє отримувати і вимірювати всі міжфазні і фазні напруги. Ця схема універсальна.

Під час вибору і застосування трансформаторів напруги в електричних установках необхідно брати до уваги таке:

1. Пристрої різного призначення, наприклад вимірювальні прилади і реле, потрібно вмикати до різних трансформаторів напруги.

2. Для схем автоматики вибираються спеціальні трансформатори напруги, які можуть відрізнятись схемами увімкнення і параметрами від звичайних трансформаторів напруги.

3. Під час підключення вимірювальних приладів для підвищення точності вимірювання необхідно, щоб підведена первинна напруга не відрізнялась більш ніж на 10 % від номінальної напруги обвиток.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
4. Заземлення нейтралі первинної обвитки трифазного тристрижневого трансформатора під час замикання фази на землю в мережі з ізольованою нейтраллю привело б до перегрівання і виходу з ладу трансформатора, тому нейтраль первинної обвитки у трифазних тристрижневих трансформаторах не виводиться на кришку і не заземлюється.

5. Для зменшення кутової похибки застосовують компенсаційні трансформатори напруги типу НТМК (рис. 2.3, д), в яких послідовно з основними обвитками високої напруги приєднуються компенсаційні обвитки, які розташовуються на стрижнях інших фаз; під час додавання векторів основної і компенсаційної обвиток сумарний вектор напруг первинної обвитки зсувається на кут компенсації до співпадання з вектором напруги вторинної напруги.

6. На час увімкнення навантаження приладів синхронізації підключена потужність навантаження може перебільшувати номінальну потужність трансформаторів напруги.

7. У всіх схемах для зниження перенапруг у колах приладів нейтраль на стороні низької напруги повинна бути заземлена наглухо.

У випадку застосування у схемах електроустановок для кіл вимірювання і захисту трифазних тристрижневих трансформаторів напруги, первинна обвитка фаз вибирається за фазною напругою, але нейтральна точка не виводиться і не заземлюється.

На рис. 2.3, е наведений трифазний п’ятистрижневий трансформатор напруги типу НТМИ, в якому магнітні потоки нульової послідовності замикаються через крайні стрижні осердя броньового типу. Цей тип трансформатора використовують для підключення кіл вимірювальних приладів і контролю ізоляції. Додатково на стрижнях кожної фази передбачається друга вторинна обвитка, яка з’єднується у розімкнутий трикутник і вмикається на реле напруги, а паралельно, через кнопку підключається вольтметр.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 494 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2141 - | 2100 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.