Методи організації доставки вантажів
Лекции.Орг

Поиск:


Методи організації доставки вантажів
Доставка вантажів в автомобільному сполученні може виконуватися двома принциповими технологіями: наскрізною і термінальною.

Наскрізна технологія передбачає доставку вантажів одним транспортним засобом без заміни водіїв.

Термінальна технологія допускає як заміну водіїв, так і заміну рухомого складу протягом транспортного процесу.

За умови, що відпочинок водіїв відбувається на автомобільних терміналах, наскрізну технологію можна вважати різновидом термінальної.

Термінальна технологія, яка приходить на заміну наскрізній, дозволяє значйо підвищити швидкість доставки вантажів. Цього досягають за рахунок розриву зв’язку “автомобіль-ван- таж-водій

Розрив зв’язку “автомобіль-вантаж ”, відомий як метод тягових плечей, полягає у заміні на терміналі вантажного модуля і закріпленні певних автомобілів і тягачів за окремими тяговими ділянками).

Розрив зв’язку “автомобіль-водій”, відомий як естафетний метод, полягає у заміні на терміналі водія і закріпленні водіїв за окремими тяговими ділянками.

Обидва методи направлені на скорочення часу доставки вантажів з одночасним збільшенням корисного часу роботи автомобіля.

За вимогами Європейської угоди про роботу екіпажів транспортних засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів (ЄУТР), якщо до складу транспортних засобів входить більше ніж один причеп або їх максимальна маса перевищує 20 тонн, то перевезення повинно виконуватися екіпажем з двох водіїв або із заміною водія, якщо відстань перевезення перевищує 450 км.

Як відомо, один член екіпажу може перебувати за кермом до 9 год. за цикл 24 год. (дозволяється до 10 год. два рази на тиждень); він повинен мати неперервний 11-годинний відпочинок протягом доби, який може бути скорочений до 9-ти безперервних годин три рази на тиждень, з компенсацією до кінця наступного тижня (див. Постанову ЄС 561/2006).

Після керування протягом 4 год. 30 хв. водій повинен зробити перерву принаймні на 45 хв., яка може бути розділена на 15 і 30 хв.

Якщо екіпаж складається з двох водіїв, то щоденний час за кермом складає максимум до 10 год. для кожного водія за цикл ЗО год. Водії змінюють один одного кожні 4 год. ЗО. хв. і в кінці — через 1 год. Залишається 10 год. з 30-ти для відпочинку, 9 з яких можна використати для неперервного відпочинку (див. п. “Обмеження, що накладаються на режим роботи водіїв ”).

З урахуванням режиму праці та відпочинку водіїв застосовують такі методи організації доставки вантажів:

— естафетній зі зміною водіїв кожні 4 год.;

— естафетний зі зміною водіїв кожні 8 год.;

— метод тягових плеч зі зміною тягача кожні 4 год.;

— метод тягових плеч зі зміною тягача кожні 8 год.;

, — наскрізний з двома водіями і наявністю спального місця

в кабіні;

— наскрізний з двома водіями (кабіна не обладнана спальним місцем);

— наскрізний з одним водієм.

Ефективність методів організації доставки вантажів оцінюється такими показниками, як швидкість сполучення, максимально можливий пробіг автомобіля, час використання автомобіля протягом доби тощо.

 

Порівняльна ефективність методів організації доставки вантажів

Метод організації доставки К-сть водіїв К-сть АТЗ Максимально можливий пробіг АТЗ, км викори стання автомобіля протягом доби Відносні витрати на доставку V, км/ год
Естафетний зі зміною водіїв кожні 4 год. 0,90 1,03
Естафетний зі зміною водіїв кожні 8 год. 0,83 1,06
Тягових плеч зі зміною тягача кожні 4 год. 0,85 1,32
Тягових плеч зі зміною тягача кожні 8 год. 0,80 1Д2
Наскрізний з двома водіями і спальним місцем в кабіні 0,73 1,00
Наскрізний з двома водіями без спального місця в кабіні 0,60 0,96
Наскрізний з одним водієм 0,53 1,08

 

Дата добавления: 2016-03-26; просмотров: 498 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.