5.1. Сутність міжнародних корпорацій та особливості їх функціонування в
міжнародній економіці. Вплив транснаціональних корпорацій на
економічний розвиток держави.
5.2. Умови і засади здійснення інвестиційної діяльності транснаціональних
корпорацій. Інвестиційні аспекти корпоративної діяльності.
5.3. Інвестиційний менеджмент в мультинаціональних корпораціях.
Управління грошовими потоками інвестиційних проектів.
Моделювання ефективності інвестування материнської та дочірньої
компанії мультинаціональних корпорацій.
5.4. Управління міжнародними злиттями та поглинаннями
мільтінаціональних корпорацій.
5.5. Теоретичні засади злиття і поглинання корпорацій. Визначення
доцільності злиття і поглинання.Моделі ЧТВ та МОКА для
визначення доцільності злиття і поглинання корпорацій.
5.6. Модель Ларсона –Гонедеса для визначення коефіцієнту обміну акцій
корпорацій що зливаються.
Тема 6. Інвестиційне проектування: розробка бізнес-планів інвестиційного проекту.
6.1. Інвестиційний проект: його зміст та форми. Класифікація
інвестиційних проектів. Порядок розробки інвестиційних проектів.
6.2. Бізнес-план інвестиційного проекту: цілі та завдання, структура та
зміст.
6.3. Методи оцінки ефективності інвестиційного проекту з точки зору:
- доходності;
- рентабельності;
- строку окупності.
6.4. Класифікація проектних ризиків та методи їх пониження. Типові заходи
щодо зниження інвестиційних ризиків:
- розподіл ризику між часниками проекту;
- заставні операції та гарантування;
- страхування.
Тема 7. Міжнародна діяльність на ринку фінансових інвестицій.
7.1. Інвестування у звичайні акції.
7.2. Міжнародний ринок облігацій.
7.3. Депозитні розписки як інструменти міжнародного інвестування
7.4. Міжнародний ринок цінних паперів:
- первинний ринок;
- вторинний ринок;
- фондові біржі;
- позабіржовий ринок.
7.5. Інвестори на міжнародному інвестиційному ринку:
- міжнародні фондові інвестори;
- інвестиційні фонди;
- страхові компанії;
- пенсійні та донорські фонди.
ТЕМИ І ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
з курсу “ Управління міжнародними інвестиційними процесами”
Формуються на основі переліків питань, що розглядаються на лекціях по кожній темі, за погодженням із студентами, виходячи із значущості кожного питання щодо підготовки студентів до наступної практичної діяльності. Тому проведення семінарських занять повинно передбачати як додаткове роз’яснення складних питань регулювання управління інвестиційною діяльністю на різних рівнях господарської діяльності, так і мати переважно практичну спрямованість (вирішення в аудиторії, для прикладу, різних конкретних питань інвестиційної діяльності).
ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ
Самостійна робота студентів є важливою складовою освоєння знань і навичок з дисципліни, що вивчається. Вона може включати в себе:
¾ Опрацювання теоретичних основ прослуханого лекційного матеріалу, підготовка конспектів навчальних чи наукових текстів (написання відповідних рефератів)
¾ Виконання індивідуальних завдань щодо проведення власних наукових досліджень (на основі переліку тем наукових робіт), а також виконання розрахункових робіт за відповідною тематикою.
Для студентів викладачі проводять групові та індивідуальні консультації.
Для своєчасного виконання завдань студент повинен планувати самостійну роботу, визначити термін збору інформації, її обробки, аналізу та оформлення результатів своєї роботи.
Ефективність самостійної роботи студентів досягається за допомогою реалізації принципів наукової організації праці, вміння здійснювати пошук необхідної інформації в каталогах бібліотек, через мережу Інтернет, а також за допомогою використання різних методів проведення наукових досліджень.
Результати самостійної роботи оцінюються і враховуються викладачем при поточній та семестровій атестації успішності студентів.
Методичні рекомендації до самостійної роботи
Самостійна робота студентів з дисципліни передбачає конспектування теоретичного матеріалу, написання рефератів, рішення ситуаційних завдань.
Самостійне _ конспектування теоретичного матеріалу необхідно виконувати за тематикою, запропонованою викладачем. По кожній темі передбачено самостійне вивчення та конспектування декількох питань. Для виконання цього завдання студент повинен уважно розглянути теоретичний матеріал за досліджуваною проблемою у основній та додатковій літературі.
Наступним етапом є складання плану і структурно-логічної схеми проблеми. При цьому виявляються взаємозв'язки між поняттями, їх взаємозалежність, наводяться приклади.
На основі плану та структурно - логічної схеми конспектуються основні положення щодо означеного питання.
Опрацювавши всі питання теми, студент відповідає на запитання для самоперевірки. Якщо певне запитання викликає ускладнення у формулюванні відповіді, студент визначає, яке теоретичне питання дає базові знання для відповіді і додатково намагається знайти, опрацювати і зрозуміти матеріал, який є підґрунтям для правильного розуміння проблеми. Після цього необхідно повторити спробу відповісти на запитання.
Написання рефератів є видом самостійної роботи студентів, яка
виконується за бажанням студента у кількості, яка дозволяє отримати необхідну йому кількість балів за курсом. Тематика рефератів надається в кожній темі. Реферат являє собою самостійне закінчене дослідження певної проблеми на основі вивчення сучасних літературних джерел. При цьому обов'язковим є план і список літератури, використаної при написанні реферату. План може бути простим або розширеним і повинен містити вступ і висновки. Вступ містить основну мету, завдання і предмет дослідження. Висновки містять основні підсумкові матеріали за кожним пунктом та підпунктом плану.
Вирішення ситуаційних завдань(виконання розрахункових робіт). Ситуаційні завдання виконуються після вивчення теоретичного матеріалу і засвоєння всіх основних положень теми. Студент повинен уважно прочитати умову ситуаційного завдання і запитання до нього. При цьому необхідно визначити, який теоретичний матеріал є базовим для формування відповідей на запитання. На основі опрацьованого теоретичного матеріалу студент письмово відповідає на запитання по кожній ситуації і здає роботу викладачу.
Самостійне конспектування
Кожному студенту необхідно опрацювати конспекти лекцій, прослуханих по кожній темі курсу, і вивчити відповідні положення спеціальної літератури з даних питань з тим, щоб на цій основі підготувати найбільш повний конспект із 7 тем курсу. Така робота необхідна для того, щоб студент більш глибоко усвідомив зміст кожної теми і забезпечив собі фундаментальну теоретичну підготовку для наданої практичної роботи.
Написання рефератів
(перших наукових робіт студентів)
Наукові реферати повинні писатися (за власним вибором студента) на теми, які передбачені змістом кожної із 7 основних тем курсу і перелічені в планах лекцій цієї навчальної програми.