Скульптор і живописець. Архітектор і інженер. Вчений і винахідник. Музикант і філософ. Здається, немає жодної області в науці, техніці і мистецтві, де б він не досяг успіху і не показав себе справжнім генієм. Найбільший людина епохи Відродження - Леонардо да Вінчі.
У 1452 році неподалік від Флоренції, 15 квітня народився хлопчик, якого назвали Леонардо. Його батько, сеньйор П'єро да Вінчі, був зовсім не бідний і мав власну нотаріальну контору, як і чотири покоління його предків. За довгу і плідну життя батько Леонардо був офіційно одружений чотири рази і доводився батьком двом дочкам і десятку синів. Однак Леонардо народився поза шлюбом, і про його матір мало що відомо. Найчастіше біографії згадують молоду селянку Катерину, але і це не є факт... Леонардо виховувався разом із законними дітьми свого батька і був визнаний їм, але до чотирьох років разом з матір'ю жив у селі Анхиано. Потім батько забрав його в свою сім'ю і дав хлопцеві можливість вчитися, як і іншим дітям. Леонардо швидко навчився читати, писати, добре засвоїв латинь і математику.
Леонардо був лівшею. Саме ця ознака згодом був використаний ним для впізнання винаходів Леонардо - він писав навпаки, справа наліво, виписуючи букви в дзеркальному зображенні. Тому його тексти легко читати за допомогою дзеркала. Але листи і деякі рукописи да Вінчі написані в традиційній манері. З свого маєтку батько Леонардо переїхав до Флоренції у віці тридцяти років, щоб відкрити там свою справу. Він узяв з собою Леонардо, але за законами того часу бастард були закриті шляхи для навчання на лікаря чи юриста, а тому П'єро да Вінчі віддав сина в навчання художнику. Художники не належали до еліти, а вважалися практично ремісниками, хоча за своїм статусом знаходилися трохи вище кравців. До цього треба додати, що Флоренція ставилася до художників набагато з великою пошаною, ніж інші міста Європи.
Батько віддав Леонардо в хороші руки. Андреа дель Верроккьо був одним з кращих художників школи живопису Тоскани. Він займався не тільки живописом і скульптурою, але і ювелірними роботами, литтям бронзи, а також вважався неперевершеним організатором свят. З 1467 по 1472 Леонардо проходив навчання, і художній талант його був визнаний і публікою Флоренції, і самим учителем. Для художника це було видатне досягнення - визнання у двадцять років. Коли Верроккьо отримав велике замовлення - картина «Хрещення Христа», як і будь-який великий художник, він виписував лише центральну фігуру і розробляв загальний план картини, а другорядні деталі писали його учні. Тут Леонардо і порушив традиції живопису - застосував нові для того часу масляні фарби. Так як інші використовували фарби темперні (вода, яєчний жовток, трохи виноградного оцту і кольорові пігменти), то на тлі тьмяних робіт інших учнів ангел, намальований Леонардо, воістину засяяв, ніби святий. Легенда свідчить, що Верроккьо, побачивши роботу свого учня, патетично вигукнув, що перевершений - і лише Леонардо гідний буде тепер писати особи.
Але Леонардо працював не тільки олійними фарбами. Він освоїв багато техніки нанесення малюнків, включаючи срібний олівець, олівець італійський, малюнки пером. У 1472 році учнівство Леонардо закінчується з прийняттям його в гільдію живописців Святого Луки. Але він залишається в будинку вчителя і допомагає йому у всіх справах - не як старший підмайстер, а як рівний рівному. Лише через чотири роки Леонардо відкриває власну майстерню, але довго пропрацювати спокійно йому не дали - в офіційні органи надходить донос зі звинуваченнями художника в содомії, і його арештовують. Однак у дізнавачів не було фактів, що підтверджують звинувачення Леонардо і трьох його друзів у злочині, який у Флоренції каралося спаленням у ганебного стовпа. Але залишити в'язницю просто так було досить складно, і заарештованих звільнили лише після грунтовної прочуханки. Історики вважають, що настільки демократичний вирок суду був пов'язаний з тим, що серед обвинувачуваних опинився спадкоємець одного з видних вельмож міста.
Незважаючи на практично скасоване звинувачення в содомії, на репутації Леонардо залишається пляма, яка далеко не красить його. Особливо не злюбили молодого художника манірні і безапеляційні правителі Флоренції - Медічі. Леонардо вже подумував про переїзд в інше місце, коли йому майже казково пощастило - він отримав запрошення до двору міланського герцога Лодовіко Сфорца упорядником придворних урочистостей. Характер у герцога навіть для тих часів був далеко не цукор - він відрізнявся деспотичним характером і далеко не користувався любов'ю італійців. Саме Леонардо зробив свята герцога знаменитими не тільки на всю Італію, але і відомими в Європі, - оригінальні маски, яскраві костюми чергувалися з запам'ятовуються механічними чудесами і навіть музичними фонтанами. При цьому людина, яка прославила герцога, одержував за свою роботу грошей куди менше, ніж придворний шут-карлик. Мало того - на Леонардо звалили роботи по гідротехнічного забезпечення замку, обов'язки архітектора та військового інженера. Але при настільки щільному графіку Леонардо встигав працювати для душі одночасно в кількох напрямах техніки і науки. Винаходи не хвилювали герцога Сфорца, і зрозуміло, що Леонардо отримував гроші лише за те, що подобалося герцогові і звеличували його.
Паскаль (Pascal) Блез (19.VI.1623 - 19.VII.1662) - французький математик, фізик і філософ.
Блез Паскаль був третьою у ній. Мати його померла, коли і було лише 3 роки. У 1632 сімейство Паскаля, залишило Клермонт і вирушило до Парижа. Батько Паскаля мав гарну освіту й вирішив безпосередньо передати його синові. Батько вирішив, що Блез ні вивчати математику до 15 років, і всі математичні книжки було з їх удома. Проте цікавість Блеза, штовхнуло його за вивчення геометрії у віці 12 років. Він виявив, сума кутів у кожному трикутнику дорівнює двом правильним кутках. Коли це дізнався батько, він зм'якшувався і навіть дозволив Блезу вивчити Евкліда.
У грудні 1639 сімейство Паскаля залишило Париж, щоб жити у Роене, куди тато був призначений податковим збирачем Верхній Нормандії. У 1641 (за іншими джерелами в 1642) Паскаль сконструював суммирующую машину. То був перший цифровий калькулятор, який допоміг його батькові з роботою. Він працював у цьому протягом трьох років із 1642 до 1645. Пристрій, що називається "Паскалиной", нагадувало механічний калькулятор 1940-ых.
Машина Паскаля отримала широке застосування: мови у Франції вона залишалася у вживанні до 1799г., а Англії до 1971 року.
Блез Паскаль вніс значний внесок у розвиток математики. У трактаті "Досвід теорії конічних перетинів" (1639, вид. 1640) він виклав жодну з основних теорем проективної геометрії т.зв. Паскаля теорему. До 1654 закінчив низку робіт з математики, теорії чисел, алгебри та теорії ймовірностей, опубл. в 1665 (посмертно).
Паскаль знайшла спільну ознака подільності будь-якого цілого числа будь-яку інше ціла кількість, заснований на знанні суми цифр числа, спосіб обчислення биноминальных коефіцієнтів (Арифметический трикутник); дав спосіб обчислення числа поєднань з n чисел по m; сформулював ряд засад елементарної теорії ймовірностей. Праці Паскаля, містять викладений в геометричній формі інтегральний метод рішення низки завдань на обчислення площ постатей, обсягів продажів і площ поверхні тіл, і навіть інші завдання, що з циклоидой, з'явилися серйозним кроком у розвитку аналізу нескінченно малих.
У фізиці Паскаль займався вивченням барометрического тиску і національним питаннями гідростатики. Його філософські погляди коливалися між раціоналізмом і скептицизмом. Займався і літературної діяльністю - його "Листи до провінціала" надали значний вплив в розвитку французької художньої прози театру 17-18 ст.
Блез Паскаль помер 19 серпня 1662г. у віці 39 років.