Лекции.Орг
 

Категории:


ОБНОВЛЕНИЕ ЗЕМЛИ: Прошло более трех лет с тех пор, как Совет Министров СССР и Центральный Комитет ВКП...


Агроценоз пшеничного поля: Рассмотрим агроценоз пшеничного поля. Его растительность составляют...


Универсальный восьмиосный полувагона: Передний упор отлит в одно целое с ударной розеткой. Концевая балка 2 сварная, коробчатого сечения. Она состоит из...

Одяг для дітей молодшого шкільного вікуПлан

Вступ

Одяг для дітей молодшого шкільного віку

Одяг дітей старшого шкільного віку

Нарядний одяг для школярів.

Висновок

Список використаних джерел

Вступ

Протягом тисячоліть дітей одягали так само, як дорослих. Дитячий костюм являв собою зменшену копію дорослого. Єдиною відмінністю був фартух, який одягали на маленьких дітей, щоб не бруднити плаття. Лише у ХVШ столітті в Англії починають одягати дітей в більш зручний та гігієнічний одяг. У XIX і XX століттях складається різноманітний асортимент дитячого одягу в залежності від приналежності до певної вікової групи.

Дітей підліткової і юнацької груп називають тепер тінейджерами. Одяг цих двох вікових груп відрізняється як від решти дитячого одягу, так і від дорослого. У ній відбиваються актуальні стилі молодіжних субкультур.

Власне дитячий одяг в основному стабільний. Її розвиток в певній мірі логічний. Продиктовано основним її призначенням - забезпечити утилітарний і естетичний комфорт для нормальної життєдіяльності дитини. Основним законом, що діє в моделюванні всіх видів власне дитячого одягу, є залежність форми і силуету одягу від вікових особливостей статури.

Найбільш важливими чинниками у визначенні силуету, форми і довжини дитячого одягу є співвідношення довжини торсу, рук і ніг і ступінь виявлення природної лінії талії в залежності від росту.

Крім вікових особливостей статури дітей характер дитячого одягу визначається й іншими факторами: соціальне виховання, кліматичні умови, вплив моди і промисловий спосіб виробництва.

Як усе, що оточує дитину, одяг активно впливає на його психіку, отже, вона може виконувати суспільно значиму виховну функцію. Таким чином, при проектуванні дитячого одягу необхідно враховувати цей фактор.

Проектування дитячого одягу неможливе без урахування кліматичних умов. Так, одяг північних широт вимагає значного утеплення (ватином, синтепоном, хутром) і багатошарового внутрішнього рішення. У помірному кліматі потрібний універсальний верхній одяг, здатний трансформуватися шляхом пристібання додаткових утеплюючих прокладок, пелерин і капюшонів, що захищають від холоду та атмосферних опадів. У теплому кліматі від дитячого одягу потрібен захист від палючих сонячних променів і гарячих сухих вітрів. Слід брати до уваги також різницю мікроклімату в місті і сільській місцевості в межах одного кліматичного поясу. У всіх випадках найкращим способом організації дитячого одягу є її багатошаровість.

 

 

Одяг для дітей молодшого шкільного віку

Фігура семирічної дитини, особливо хлопчика, стає більш стрункою за рахунок подовження ніг. Опуклість живота зникає, намічається талія.

У віці від 8 до 10 років відбувається деяка стабілізація фігури за рахунок зменшення інтенсивності росту. Величина голови до довжини всього тіла як 1:6 в 7-8 років і 1:6,5 - у 10 років. Розвивається кісткова основа, зміцнюється мускулатура. Дитина "мужніє". Значно змінюється і вигляд дітей у цьому віці. Колір обличчя стає більш блідий, очі, губи і волосся - менш інтенсивного забарвлення.

У зв'язку із зміною пропорцій фігури в межах даної вікової групи слід міняти форму одягу і розташування лінії талії.

Зміна розпорядку дня, поява нових занять і обов'язків неминуче викликають появу нових форм одягу, зміна силуету і пропорцій одягу (Малюнок 1).

Основні силуети одягу для дівчаток 7-8 років - прямий і розширений від лінії талії, а в 9-10 років напівоблягаючий з розширеною спідницею. Плаття для дівчаток 7-8 років краще робити із завищеною лінією талії, близькою до її природнього положення. У дівчат 9-10 років сукні напівприлягаючого силуету розширюються донизу різними засобами. Сукні зазвичай роблять відрізними по лінії талії. Варіантом такого рішення може бути і сукня з суцільнокроєним передом і відрізними бочками і спинкою. Лінію талії в подібних сукнях можна підкреслити поясом, розташованим на природному місці талії.

Для дівчаток цієї вікової групи підходить і силует майже прямої форми, вирішальна часто дворазова: поєднання прямої блузи типу джемпера зі спідницею в складку або зборку. Цей силует дещо відрізняється від подібного силуету дошкільної групи: його роблять пряміше, занижену лінію талії трохи підвищують, змінюючи пропорції в співвідношенні верху і низу. У сукнях на цій лінії розташовують клапани і кишені, планки, хлястики.

Верхній одяг вирішують у всіх перерахованих силуетах. Основними силуетами для хлопчиків 7-8 років є вільним і напівприлеглий; для хлопчиків 9-11 років характерний також прямий силует одягу, але провідним становится напівприлягаючий, так як фігура їх стає значно стрункішою. У цьому силуеті вирішують куртки, пальто, а прямий силует наближають до напівприлягаючого, розташовуючи по низу курток та сорочок прилеглого пояса, защипи, виточки і пр.

Композиційне рішення одягу набуває велику різноманітність завдяки можливості різного членування форми по вертикалі і горизонталі, а також застосуванню різних оздоблень.

Малюнок 1. Особливості форми і конструкції одягу для дітей молодшої шкільної вікової групи

Дата добавления: 2015-11-23; просмотров: 1490 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.001 с.