Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сутність і специфіка філософії досократичного періоду античності




Філософія починалася з пошуку відповіді на питання - про походження світу. Ідея першооснови була висунута першими грецькими філософами, представниками мілетської школи: Фалесом, Анаксімену, Анаксимандр Гераклітом. Першооснова мислилося ними як щось єдине з природою. Сама природа розглядається ними як причина всього сущого.
Фалес таким початком вважав воду, Анаксимен-повітря, Геракліт-вогонь Вода, повітря, вогонь, надалі стихії Емпедокла були символами загального. Вони були не просто речовими, але також і розумними, навіть божественними. Натурфилософское уявлення про першооснову було внутрішньо суперечливим і надалі тупиковим ходом розвитку думки.
Більш абстрактним було вчення про першооснову у піфагорійців. Вони пояснювали всю структуру світобудови за допомогою числа як першооснови. Вони вважала, що числові відносини становлять саму сутність природи, і саме в цьому сенсі піфагорійці говорили, що все є число. Тому пізнання природи для них було можливо тільки через пізнання числа і числових відносин.
Праці філософів елейскої школи, засновником к-рій був Ксенофан. Представники: Парменід і Зенон. Парменід першим ввів поняття буття. На питання про співвідношення буття і небуття він відповідав: буття є, небуття немає.
У своєму атомістичної навчанні Демокріт виходив, що сущ-ють не тільки буття, але і небуття. Він представляв буття у вигляді атомів, а небуття-як порожнечу.
Перехід до нового бачення людини і суспільства підготовлявся діяльністю софістів. Софісти-«вчителя мудрості»-першими взяли на себе місію поширення освіти в суспільстві. Вони зосередили свою увагу на соціальних питаннях, на людину і проблемах комунікації, навчаючи ораторському мистецтву політ. діяльності, а також конкретно-науковим і філософським знанням. Завдяки софістам філософська думка перейшла від суб'єктивного вивчення природи до розгляду суб'єктивної сторони пізнавального процесу - до самої людини і його свідомості.
Самі античні автори, задававшиеся питанням про історичне початку філософії, вказували як на її родоначальників на фігури семи мудреців. Один з них, Фалес Мілетський, з часу Аристотеля вважається першим філософом Греції. Він - представник мілетської школи, до якої також належали Анаксимандр, Анаксимен, Ферекид Сіросского, Діоген Аполлонійський та ін

Філософські погляди представників Мілетської школи.

Мілетська школа (м. Мілет,Мала Азія,7 ст. до н.е.)

Представники:

Фалес -філософ,астроном,математик,політичний діяч.

Основні філософські ідеї:

основа всього сущого – вода,як рідкий стан речовини: з неї складається,вона входить до складу всіх речей,бо з неї вони походять і в неї повертаються. Вода – первинний стан речей,їх первоначало.

ніщо не виникає і не гине,бо основа всіх речей зберігається; тільки йде безконечний процес перетворень на основі води.

Анаксімандр – філософ,астроном,географ.

Основні філософські ідеї:

першооснова всього сущого – апейрон(невизначене): незмінна,невизначена,позбавлена якісних ознак першочастка світу,єдина і вічна,що знаходиться у постійному русі;

апейрон(невизначене) включає в себе протилежності,взаємодія яких визначає різні форми існування матеріальних предметів та їх розвиток.

Анаксімен – філософ,астроном; намагався визначити відстань між планетами.

Основні філософські ідеї:

Першооснова всього сущого – повітря,як безконечна,вічна,єдина матерія,що перебуває в постійному русі; від його розрідження чи ущільнення залежить стан речей,основою яких воно(повітря)виступає.

Схема круговороту речей і явищ:

Вогонь – повітря – вітри – хмари – вода – земля – каміння.

Все з повітря виходить і в повітря повертається; повітря присутнє в усьому,скрізь і завжди.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 839 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2268 - | 2154 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.