Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості зберігання ЛРС в аптеках та на складах. Вплив фізичних і хімічних факторів на старіння та зберігання ЛРС. Термін придатності




Лі́карська росли́нна си́ровина (ЛРС) - цілі лікарські рослини або їх частини, що використовуються у висушеному (іноді у свіжому) вигляді для отримання лікарських речовин, лікарських засобів рослинного походження (фітопрепаратів) та лікарських форм і дозволені до використання.

Лікарська рослинна сировина повинна зберігатися в сухому, добре

вентильованому приміщенні, в чистій сухій, без сторонніх запахів та

однорідний для кожної партії сировині тарі, в аптеках – скляній,

металічній, в ящиках з кришкою, на складах в паках, мішках паперових

багатошарових або тканинних ящиках. Для пакування фасованої лікарської

рослинної сировини використовуються пачки картонні, пакети поліетиленові

паперові, обгортки паперові, контурні сотові упаковки Оптимальні умови

для зберігання лікарської рослинної сировини температура (18оС),

вологість повітря (30-40%). В складських приміщеннях сировина повинна зберігатися на стелажах, які встановлюються на віддалі не менше 15 см від підлоги. Оптимальні умови

для штабелювання – не більше 2,5 м – для ягід, насіння, бруньок, не

більше 4 м – для листя, квіток, трав, більше 4 м – для інших видів

сировини. Штабель повинен бути розміщений від стін складу на віддалі не

менше 25 см проміжки між штабелями не менше 80 см. На кожному штабелі

повинна бути етикетка розміром (20-10 см) з вказівкою назви сировин,

підприємства –відправника, року і місяця заготівлі, номера партії, дати

надходження для рослин, що містять комплекс різноманітних природних

речовин. При зберіганні ЛРС, що вміщує поживні речовини, для запобігання

псуванню її амбарними шкідниками, рекомендується розташовувати в місцях

зберігання фланом з хлороформом, в корон якого вставлено трубочку для

звітрювання парів хлороформу.Сировина, що зберігається на складі, щорічно перекладається і в цей же час проводиться дезинфекція приміщення.
Строк зберігання кожного виду сировини встановлюється відповідним нормативним документом.

2. Макроскопічний аналіз ЛРС. Завдання аналізу(тотожність, чистота, доброякісність)

Визначити тотожність, або ідентифікувати ЛРС, — це знайти й виділити із загальних морфолого-анатомічних ознак специфічні особливості, які властиві досліджуваному об’єкту й відрізняють його від інших. Основні методи ідентифікації ЛРС засновані на характеристиці її зовнішніх (морфологічних) і внутрішніх (анатомічних) ознак. Макроскопічний аналіз проводиться з метою визначення тотожності шляхом зовнішнього огляду цілої ЛРС, установлення морфологічних діагностичних ознак, консистенції, розмірів, кольору, смаку, запаху, які зіставляються з описом в АНД(аналітична нормативна документація) чи порівнюються з достовірним зразком сировини. Необхідність у мікроскопічному, гістохімічному, люмінесцентному й хроматографічному дослідженні виникає при аналізі здрібненої ЛРС (сировина різана, порошок, пресована, гранульована), а також при визначенні чистоти та якості ЛРС, наявності можливих домішок, зовнішній вигляд яких подібний до офіцинальної сировини.

Показники чистоти сировини (засміченість й ураженість шкідниками, вміст радіонуклідів, важких металів, пестицидів, гербіцидів, мікробіологічна чистота) визначаються в ході товарознавчого аналізу. ЛРС має бути по можливості вільною від забруднень, таких, як ґрунт, пил, сміття, а також грибів, комах та інших забруднень тваринного походження. У сировині не повинні виявлятися ознаки гниття. Доброякісність ЛРС характеризується вмістом екстрактивних або діючих речовин, вологи, золи, органічних і мінеральних домішок.

 

3. Коротка характеристика солодкої голої.

Солодка гола Glycyrrhiza glabra - багаторічна трав'яниста рослина висотою до 2 м з прямостоячим стеблом, має розвинену кореневу систему з головним коренем, бічними і додатковими коренями. Листя непарноперисте з 3-10 парами ланцетоподібних листочків, розташованих почергово. Квітки біло-фіолетові, зібрані в пазушнікитиці. Плід - довгастий, голий або з залозистими щетинками. Підземна частина рослини утворює багатоярусну мережу з переплетених вертикальних і горизонтальних кореневищ. Надземні стебла відходять як від головного кореня, так і від кореневищ, завдяки чому рослина вегетативно розмножується. Цвіте в травні-липні, плоди дозрівають на початку вересня.

Хім.склад: тритерпенові глікозиди, флавоноїдт, пектинові речовини. Тритерпенові сполуки представлені сапогеніном – гліциретиновою кислотою та біозидом – гліциризиновою кислотою. Із біологічно активних сполук містяться також вуглеводи – моно та дисахариди, пектини, є також смоли, ліпіди, гіркі сполуки.

Біологічна дія: флавоноїди виявляють спазмолітичну, протизапальну і противиразкову дію. Препарати ліквіритон, флакарбін застосовують при виразкові хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Густий екстракт та сироп полегшують відходження харкотиння та поліпшують смак ліків; сухий екстракт та порошок коренів у суміші з іншими рослинами вживають як відхаркувальний засіб.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 3009 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2194 - | 2136 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.