Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розгляд Клопотання про надання дозволу на примусове виконання або визнання рішення іноземного суду




Під визначеним міжнародними договорами України судовим порядком розгляду клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів розуміється порядок провадження в цивільних справах, встановлений ЦПК України. Тому при розгляді зазначе­них клопотань повинні застосовуватися відповідні інститути ци­вільного процесуального права, які згідно з засадами цивільного судочинства забезпечили б права стягувача та боржника (заінте-

365ресованої особи) на об'єктивне, правильне і своєчасне вирішення

питання.

Про надходження клопотання суд у п'ятиденний строк письмо­во повідомляє боржника (заінтересовану особу) і пропонує йому у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопо­тання (ч. 1 ст. 395, ч. 1 ст. 401 ЦПК України).

Після подання боржником заперечень у письмовій формі або у разі його відмови від подання заперечень, а так само коли у місяч­ний строк з часу повідомлення боржника про одержане судом кло­потання заперечення не подано, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце судового розгляду клопотання, про що стягу-вач і боржник (заінтересовані особи) повідомляються письмово не пізніше ніж за десять днів до його розгляду.

За заявою стягувача або боржника (заінтересованої особи) і за наявності поважних причин суд може перенести час розгляду кло­потання, про що повідомляє сторони (заінтересованих осіб).

Відповідно до ч. 4 ст. 395, ч. 4 ст. 401 ЦПК України розгляд клопотання проводиться суддею одноособове у відкритому судо­вому засіданні.

При цьому неявка без поважних причин у судове засідання стя­гувача або боржника (заінтересованих осіб) чи їх представників, стосовно яких суду відомо про своєчасне вручення їм повістки про виклик до суду, не є перешкодою для розгляду клопотання, якщо будь-якою зі сторін (заінтересованих осіб) не було порушено пи­тання про перенесення його розгляду.

Розглянувши подані документи щодо надання дозволу на при­мусове виконання рішення іноземного суду та вислухавши пояс­нення сторін, суд постановляє ухвалу про надання такого дозволу або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання.

Якщо рішення іноземного суду вже виконувалося раніше, суд визначає, в якій частині чи з якого часу воно підлягає виконанню. У випадку, коли в рішенні іноземного суду суму стягнення зазна­чено в іноземній валюті, суд, який розглядає це клопотання, ви­значає суму в національній валюті за курсом Національного банку України на день постановления ухвали.

На підставі рішення іноземного суду та ухвали про надання до­зволу на його примусове виконання, що набрала законної сили, суд видає виконавчий лист, який надсилається для виконання в порядку, встановленому законом (ст. 398 ЦПК України).

За наслідками розгляду клопотання щодо визнання рішення іно­земного суду, що не підлягає примусовому виконанню, а також за­перечення у разі його надходження суд постановляє ухвалу про визнання в Укра'їні рішення іноземного суду та залишення запере­чення без задоволення або про відмову у задоволенні клопотання про визнання такого рішення.

Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рі­шення іноземного суду не задовольняється у випадках, передбаче­них міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких нада­на Верховною Радою України.

Якщо міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі випадки не передбачено, підставами для відмови у задоволенні клопотання є:

1) рішення іноземного суду за законодавством держави, на те­риторії якої воно постановлено, не набрало законної сили;

2) сторона, стосовно якої постановлене рішення іноземного су­ду, була позбавлена можливості взяти участь у судовому процесі через те, що їй не було належним чином повідомлено про розгляд справи;

3) рішення ухвалене у справі, розгляд якої належить виключно до компетенції суду або іншого уповноваженого відповідно до за­кону органу України;

4) ухвалене рішення суду України у спорі між тими самими сторонами, з того ж предмета і на тих же підставах, що набрало законної сили, або якщо у провадженні суду України є справа у спорі між тими самими сторонами, з того ж предмета і на тих же підставах до часу відкриття провадження у справі в іноземному суді;

5) пропущено встановлений міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та ЦПК України строк пред'явлення рішення іноземного суду до примусо­вого виконання в Україні;

6) предмет спору за законами України не підлягає судовому розгляду;

7) виконання рішення загрожувало б інтересам України;

8) інші випадки, встановлені законами України.

Копія ухвали надсилається судом стягувачеві та боржникові (заінтересованим особам) у триденний строк з дня її постанов­ления.

367Будь-яка ухвала, постановлена судом з питань, що розгляда­ються, (про надання дозволу на примусове виконання рішення іно­земного суду або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання; про визнання в Україні рішення іноземного суду або про відмову у задоволенні клопотання про визнання рішення інозем­ного суду, що не підлягає примусовому виконанню) може бути оскаржена у загальному порядку і в строки, передбачені ЦПК України.

Список рекомендованої літератури

1. Коссак В. Проблеми взаємного визнання і виконання рішень юрисдик-ційних органів України і ФРН // Право України.- 2000.- № 10- С. 116-120.

2. Кузь О., Обідіна І. Визнання і виконання рішень іноземних судів та ар-бітражів // Право України.- 2001.- № 9- С. 72-75.

3. Муранов А. И. Международный договор и взаимность как основания приведения в исполнение в России иностранных судебных решений.- М.: Статут, 2003.-192 с.

4. Сеглин Б. Исполнение иностранных судебных решений и значение до­говорной подсудности // Хозяйство и право.- 2001.-№ 11.- С. 91-99.

Глава 32

ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ЗА УЧАСТЮ ІНОЗЕМНИХ ОСІБ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 559 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

4372 - | 4189 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.