Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ќебезпеки, що призвод€ть до надзвичайних ситуац≥й та заходи зниженн€ њх насл≥дк≥в

“абл. 5 додатка 1 статистичних даних про ефективн≥сть л≥куванн€ (розроблена јсоц≥ац≥Їю американських онколог≥в) називаЇ не т≥льки в≥дсоток п'€тир≥чного виживанн€, але й найб≥льш суттЇв≥ фактори ризику при виникненн≥ р≥зних форм раку.

як видно з таблиц≥, усп≥хи в л≥куванн≥ р≥зних форм раку неоднаков≥, де€к≥ форми, €к ≥ ран≥ш, надзвичайно важко п≥ддаютьс€ л≥куванню. “им важлив≥ше знати фактори ризику й прагнути уникати њх.

* —Ќ≤ƒ Ч синдром набутого ≥мунодеф≥циту. Ђ„ума XX ≥ вже XXI стол≥тт€ї Ч —Ќ≤ƒ Ч за двадц€ть рок≥в своЇњ ≥стор≥њ перетворилась на один з найнебезпечн≥-ших чинник≥в, що негативно впливають на розвиток особистост≥ й сусп≥льства в усьому св≥т≥. «а оц≥нками ќќЌ та ¬ќќ«, у св≥т≥ нал≥чуЇтьс€ близько 40 м≥льйон≥в ос≥б, ≥нф≥кованих в≥русом ≥мунодеф≥циту людини (¬≤Ћ). 18,5 м≥льйон≥в ос≥б вже померли в≥д —Ќ≤ƒу.

«а даними служби ќб 'Їднаноњ програми ќќЌ з ¬≤Ћ/—Ќ≤ƒу, ”крањна Ї найб≥льш ураженою в —х≥дн≥й ™вроп≥. «а оф≥ц≥йними даними, у нас уже майже 40000 ¬ ≤ƒ-≥нф≥кованих. јле, за прогнозами ¬ќќ«, цю цифру необх≥дно помножити на 10-12. ќсобливе значенн€ маЇ той факт, що 80% вс≥х ¬≤Ћ-≥нф≥коваиих становл€ть ≥н 'Їкц≥йн≥ наркомани у в≥ц≥ статевоњ активност≥ (в≥д 15 до «ќ рок≥в).

ѕерше пов≥домленн€ про —Ќ≤ƒ з'€вилос€ у —получених Ўтатах јмерики 1981 року, в≥дтод≥ в≥н став еп≥дем≥Їю св≥тового масштабу.

„есть в≥дкритт€ в≥русу, €кий викликаЇ —Ќ≤ƒ, належить французькому вченому професору ѕастер≥вського ≥нституту в ѕариж≥ Ћюку ћон-таньЇ (1983). ћенш ан≥ж за р≥к над≥йшло ще одне пов≥домленн€ про в≥дкритт€ в≥русу, що викликаЇ —Ќ≤ƒ, з јмерики в≥д професора Ќац≥онального ≥нституту раку –оберта “алло.

ќтже, —Ќ≤ƒ Ч смертельне захворюванн€ людини, що викликаЇтьс€ ¬≤Ћ (в≥русом ≥мунодеф≥циту людини).


 


/

’вороба не передаЇтьс€: через рукостисканн€, через поц≥лунок, через њжу, через предмети домашнього вжитку, при купанн≥ в басейн≥, душ≥, через спортивн≥ пред-

мети; через укуси комах, при догл€д≥ за хворими.

¬≤Ћ може вразити кожного, хто практикуЇ повед≥нку, пов'€зану з п≥двищеним ризиком: використовуЇ голки та шприци п≥сл€ ≥нших ос≥б, вступаЇ у статев≥ контакти з випадковими особами або з ≥нф≥кованими особами без використанн€ презерватива.

” багатьох людей п≥сл€ першого ≥нф≥куванн€ симптоми не ви€вл€ютьс€. ѕроте у декого впродовж одного двох м≥с€ц≥в п≥сл€ зараженн€ розвиваЇтьс€ захворюванн€, що нагадуЇ грип, спостер≥гаЇтьс€ п≥двищенн€ температури, головний б≥ль, втомлив≥сть ≥ зб≥льшенн€ периферичних л≥мфатичних вузл≥в. ÷≥ €вища, €к правило, тривають в≥д одного тижн€ до м≥с€ц€, а пот≥м зникають.

Ѕ≥льш ст≥йка ≥ т€жка симптоматика у дорослих може виникнути ≥ через дес€ть рок≥в п≥сл€ зараженн€, а у д≥тей з вродженою ¬≤Ћ-≥нфек-ц≥Їю Ч через два роки. “ривал≥сть такого безсимптомного пер≥оду маЇ значн≥ ≥ндив≥дуальн≥ коливанн€. ” де€ких ос≥б кл≥н≥чна картина розгортаЇтьс€ вже в перш≥ м≥с€ц≥ п≥сл€ зараженн€, у той час €к ≥нш≥ не ви€вл€ють ознак захворюванн€ впродовж 10 рок≥в ≥ б≥льше. ѕрот€гом безсимптомного пер≥оду в≥рус активно розмножуЇтьс€, вражаючи та руйнуючи все нов≥ кл≥тини ≥мунноњ системи.

ѕоступово, за м≥рою виснаженн€ ≥мунноњ системи, розвиваютьс€ найр≥зноман≥тн≥ш≥ ускладненн€. ƒл€ багатьох людей першими симптомами ≥нфекц≥њ Ї зб≥льшенн€ л≥мфатичних вузл≥в, загальна квол≥сть, втрата маси т≥ла, част≥ п≥двищенн€ температури, п≥тлив≥сть, пост≥йн≥ або повторн≥ ≥нфекц≥њ з ураженн€м слизовоњ оболонки рота, висипанн€ шк≥ри та њњ лущенн€, запальн≥ г≥неколог≥чн≥ захворюванн€, що не п≥ддаютьс€ л≥куванню, а також еп≥зоди короткочасноњ втрати пам'€т≥.

“ерм≥н —Ќў застосовуЇтьс€ до найп≥зн≥ших стад≥й ¬≤Ћ-≥нфекц≥њ, коли розвиваютьс€ смертельно небезпечн≥ хвороби, €к≥ називаютьс€ опортун≥стичними ≥нфекц≥€ми. «деб≥льшого це ≥нфекц≥њ та ≥нваз≥њ, €к≥ р≥дко завдають шкоди здоровим люд€м. ” хворих на —Ќ≤ƒ ц≥ ≥нфекц≥њ часто мають т€жкий переб≥г ≥ призвод€ть до смерт≥, оск≥льки ≥мунна система наст≥льки пригн≥чена ¬≤Ћ, що орган≥зм ви€вл€Їтьс€ неспроможним впоратись з нашест€м бактер≥й, в≥рус≥в, грибк≥в, паразит≥в та ≥нших м≥кроорган≥зм≥в. ’вор≥ на —Ќ≤ƒ надзвичайно схильн≥ до р≥зноман≥тних новоутворень (саркома  апош≥, рак шийки матки, зло€к≥сн≥ л≥мфоми тошо), €к≥ в≥др≥зн€ютьс€ особливою агресивн≥стю ≥ ст≥йк≥стю до л≥куванн€.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 319 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћибо вы управл€ете вашим днем, либо день управл€ет вами. © ƒжим –он
==> читать все изречени€...

1427 - | 1231 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.