Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ћейнстрим ≥ ман≥вц≥ украњнського гендеру
« набутт€м ”крањною незалежност≥, з≥ вступом св≥ту в нове розвинуто тис€чол≥тт€, де немаЇ меж р≥зноман≥тн≥сть профес≥й, де ≥снуЇ безл≥ч закон≥в ≥ умов, що регулюють наше ≥снуванн€, проблема гендерноњ нер≥вност≥ почала набувати все б≥льшоњ попул€рност≥ в усьому св≥т≥. Ќа мою думку, найважн≥шим це питанн€ Ї дл€ крањн ѕострад€нського простору, бо саме в ньому, на прот€з≥ багатьох рок≥в, ц€ проблема просто не обговорювалась, через особлив≥сть сусп≥льного св≥тогл€ду, €кий влада формувала багато рок≥в та через пол≥тику ≥зол€ц≥њ ≥ цензури, €ка просто не давала можливост≥ сусп≥льство д≥йсно зрозум≥ти що така проблема ≥снуЇ. ј зараз, коли ц≥Їњ держави просто не стало ≥ вс≥ крањни, що знаходилис€ в њњ склад≥, раптом опинилис€ сам на сам з≥ вс≥м св≥том ≥ його проблемами, звичайно, складн≥ше переживаЇ цю ≥ не т≥льки цю проблеми. «окрема дл€ ”крањни, на м≥й погл€д, дуже важливим Ї це питанн€, бо за умов нин≥шньоњ пол≥тичноњ ≥ економ≥чноњ ситуац≥й, було б дуже доц≥льним хоча б в соц≥альн≥й сфер≥ забезпечити сусп≥льство р≥вними правами ≥ Їдн≥сть законодавства дл€ вс≥х.

ƒуже часто робл€ть помилки в розум≥нн≥ гендерного мейнстрим≥нгу, бо вважають, що це Ц саме проблема нер≥вност≥ м≥ж чолов≥ками та ж≥нками, але правильно буде вважати, що це Ц п≥дх≥д дл€ дос€гненн€ гендерноњ р≥вност≥, шл€хом оц≥нюванн€ впливу закон≥в, програм та ≥н. на ж≥нок ≥ чолов≥к≥в, у р≥зних сферах та вс≥х р≥вн€х. ј сама проблема Ц це ≥ Ї гендерна нер≥вн≥сть, але €ка обумовлюЇтьс€ не лише проблемою нер≥вност≥ ж≥нок ≥ чолов≥к≥в. “е, що в сусп≥льств≥ дом≥нуЇ саме неправильне тлумаченн€ цих пон€ть, € вважаю, не дивним, бо, €к € казала, це щось нове дл€ нашого сусп≥льства ≥ те, що т≥льки починаЇ набирати оберт≥в.

”крањнською державою було п≥дписано не один документ, €кий ≥нституал≥зуЇ гендерну р≥вн≥сть, були затверджен≥ де€к≥ закони, стосовно ц≥Їњ проблеми, але вс≥ ц≥ д≥њ залишилис€ д≥ючими лише на папер≥. √оловн≥ положенн€ гендерноњ р≥вност≥ у нас в крањн≥ ≥снують лише фактично, а насправд≥ багатьма вони порушуютьс€ ≥ не лише по в≥дношенню до ж≥нок, а й по в≥дношенню до чолов≥к≥в. јле, на жаль, украњнське сучасне сусп≥льство наст≥льки мало про≥нформовано про цю проблематику, що коли порушенн€ њхн≥х прав трапл€Їтьс€ саме з ними, вони нав≥ть не знають про€вом чого це порушенн€ Ї. ƒл€ п≥дтвердженн€ цього € приведу банальний приклад щодо прийому на роботу та обранн€ фаху. —права у нашому ментал≥тет≥, постанов, €к≥ ≥снують € нашому у€влен≥ та бажанн€ роботодавц≥в мати соб≥ за роб≥тник≥в таких людей, €ких ми звикли називати однозначно прац≥вниками т≥Їњ чи ≥ншоњ сфери, тобто €кщо бармен чи пол≥тик, то обовТ€зково чолов≥к, коли дизайнер од€гу, вчитель чи секретар, то це маЇ бути ж≥нка. √ендерна нер≥вн≥сть ч≥пл€Ї й сексуальн≥ меншост≥, коли мова йде, наприклад, про однопол≥ шлюби, б≥льш≥сть населенн€ реагуЇ на це негативно, вони вважають це правильним, але чому це так, €кщо такий факт дозвол€Ї людин≥ визначитис€ €к особист≥сть. “о чому б н≥? ÷е про€в наших установ та ментал≥тету €кий формувавс€ вже давно, за ≥нших умов ≥ €кий нам передаЇтьс€ вже здавна, при цьому, з потоком часу ≥ зм≥ною умов ≥снуванн€ майже не трансформуЇтьс€.

« цього € роблю висновок, що таке положенн€ речей Ц це результат, по-перше, застар≥лого св≥тогл€ду, €кий не зм≥нюЇтьс€ з розвитком св≥ту, по-друге, це недол≥ки влади, €ка не намагаЇтьс€, за €кихось обставин, ≥нформувати людей про дану проблематику ≥ €ка вважаЇ вир≥шенн€ ц≥Їњ проблеми не потр≥бним, бо, оск≥льки немаЇ скарг, то що треба вир≥шувати?јле звичайно не буде скарг, бо люди елементарно не розум≥ють, що з ними в≥дбуваЇтьс€ у њхньому ж сусп≥льств≥, по-трете, це Ђмолодаї демократ≥€ нашоњ крањни, €ка ще не встигла повн≥стю вписатис€ в наше сусп≥льство, але €ка сама п≥д собою розум≥Ї р≥вноправн≥сть та свободу обирати ≥ займатис€ тим, що подобаЇтьс€ (у межах законодавства), без людського осуду.

¬ир≥шенн€м даноњ проблеми, на м≥й погл€д, може бути широке ≥нформуванн€ населенн€ про гендерну проблему. Ќаприклад, в≥дпов≥дне вихованн€ ще змалечку, тобто за допомогою осв≥ти. ¬она маЇ надавати людин≥ у€вленн€ про те, що таке проблема гендеру. «авд€ки осв≥т≥ серед населенн€ маЇ зростати гендерна св≥дом≥сть. ƒал≥ може йти четверта влада Ц «ћ≤, €к≥ можуть все населенн€ ≥нформувати про основн≥ засади гендерноњ р≥вност≥, €к≥ перш за все, можуть в≥дкрити люд€м оч≥ на те, що така проблема ≥снуЇ ≥, €к ≥ вс≥ ≥нш≥, теж потребуЇ вир≥шенн€. ≤ звичайно ж влада, €ка маЇ не лише ухвалювати закони про гендерну р≥вн≥сть, не лише ставити п≥дписи п≥д такими документами, але й в реальному житт≥ дотримувати населенн€ зг≥дно цих закон≥в.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 313 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—лабые люди всю жизнь стараютс€ быть не хуже других. —ильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Ѕорис јкунин
==> читать все изречени€...

1263 - | 1235 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.