Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Педагогічне спілкування та його особливості




Особливості та етапи педагогічного спілкування

Вступ

Сфера педагогічної праці відноситься до такого виду професійної діяльності, в якому провідну роль відіграє спілкування.

Відомо, що всі сучасні педагогічні концепції (педагогіка співробітництва, гуманістична педагогіка, особистісно-орієнтована педагогіка) ґрунтуються на демократичному, рівноправному і гуманному спілкуванні та формуванні суб'єкт-суб'єктних взаємин у педагогічному процесі. Власне, характер цього спілкування надає їм особливого забарвлення: високої емоційної насиченості, виразного виховного відтінку, особистісно-гуманного підходу до студентів та ін. Педагогічне спілкування виявляється у вмінні вчителя встановлювати педагогічно доцільні взаємини зі студентами, їхніми батьками, колегами, керівниками навчального закладу.

Спілкування є основним засобом, через який здійснюється реалізація завдань навчання і виховання. Викладач з'являється як ініціатор і керівник процесу спілкування. Суть педагогічного спілкування складають система, прийоми і навики за допомогою яких відбувається взаємодія педагога і студентського колективу, змістом педагогічного спілкування є обмін інформацією, навчально-виховна діяльність, організація взаємин педагога і студентів.

У цьому контексті педагогічне спілкування містить в собі могутній резерв підвищення професійної майстерності педагога, удосконалення організації педагогічної діяльності і навчально-виховного процесу. Тому варто розглянути та проаналізувати етапи та особливості педагогічного спілкування.


Педагогічне спілкування та його особливості

Педагогічне спілкування – це професійне спілкування викладача зі студентами в процесі навчання і виховання, система способів та прийомів соціально-психологічної взаємодії педагога і вихованців, змістом якої є обмін інформацією, здійснення виховного впливу, організація взаємовідносин. Причому, педагог виступає як ініціатор цього процесу, організує його і керує ним.

Підкреслюючи значимість навчально-виховних функцій педагогічного спілкування, О.О.Леонтьєв відзначає, що оптимальне педагогічне спілкування педагога зі студентами у процесі навчально-виховної роботи створює найбільш сприятливі умови для розвитку позитивної мотивації у навчальній діяльності, для соціально-психологічного розвитку студентів, забезпечує сприятливий емоційний клімат у всіх сферах діяльності, ефективне керівництво соціально-психологічними процесами у студентському колективі та дає змогу максимально використовувати особистісні якості студентів.

http://studopedia.net/10_10980_pedagogichne-spilkuvannya-yogo-funktsii-vidi-struktura.html

Враховуючи значимість педагогічного спілкування у навчально-виховній діяльності педагога можна виокремити наступні професійні особливості педагогічної діяльності педагога:

1. Педагог організовує та спрямовує навчально-виховну діяльність студентів.

2. Кінцевим результатом педагогічної діяльності має бути досягнення мети гуманістичного характеру, який розкривається у процесі педагогічного спілкування.

3. Для ефективного процесу педагогічного спілкування викладач повинен ретельно обирати мовні засоби, які мають залежати від мети спілкування та їй відповідати.

4. Під час педагогічного спілкування викладач має слідкувати за реакцією студентів. Тобто мовна діяльність повинна будуватися на рефлексії студентів.

5. Ефективність педагогічного спілкування в багатьох аспектах залежить від культури мовлення викладача, тому мовлення педагога є предметом аналізу, самоаналізу та вдосконалення.

Отже, особливостями педагогічного спілкування є його спрямованість на створення умов для всебічного розвитку особистості студента, управління соціально-психологічними процесами в студентському колективі та створення в даному колективі працездатного клімату.

http://reftrend.ru/654263.html





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 541 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2241 - | 2074 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.