Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Самостійна робота студентів. Тема 1: Українська культура як соціально-історичне явище




ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………..4

РОБОЧА ПРОГРАМА З КУРСУ «ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ»...10

ЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ………………………………………………………13

Тема 1: Українська культура як соціально-історичне явище. Витоки формування української культури……………………………………………...13

Тема 2: Культура доби Київської Русі………………………………………….23

Тема 3: Культурні процеси напередодні та в добу козаччини…………….….32

Тема 4: Культурне життя України XVII-XVIII ст.……………………….…....40

Тема 5: Українська культура ХІХ ст.…………….…...……..…..………...…...49

Тема 6: Українська культура на зламі ХІХ-ХХ ст. у контексті європейської культури……………………………………………………………………….....58

Тема 7: Національно-культурне піднесення в Україні у 20-ті роки ХХ ст. «Розстріляне відродження» 1930-х років………………………………………71

Тема 8: Культура України періоду Другої світової війни, повоєнного часу

та 60-х − 80-х років ХХ ст.…………………...……….………...……………...83

Тема 9: Національно-державне відродження та культура України на сучасному етапі…………………………………………………………….……88

ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ…………………………………………..93

ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ……………..………..…...97

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА…………………………………………...99



ВСТУП

 

В рамках Болонської конвенції, до якої Україна приєдналася, актуального значення набуває самостійна робота студентів. З курсу «Історія української культури» для самостійної роботи студентів денної форми навчання відводиться 36 годин.

Основна мета цього методичного посібника − зорієнтувати студентів у темах та формах самостійної роботи з курсу «Історія української культури», а також розкрити сутність контролю з тем, які вивчаються самостійно, як в рамках аудиторних занять, так і в позааудиторний час.

Дисципліна «Історія української культури» в системі гуманітарних і суспільних наук вищих навчальних закладів посідає особливе місце; завдяки її вивченню студенти отримують цілісне уявлення про культурно-історичні надбання українського етносу. Формування знання і сприйняття культури як соціальної пам’яті людства сприяє глибшому розумінню студентами історичної ролі, місця і специфіки сучасної української культури. Вивчення процесів, що відбувалися в українській культурі впродовж історичного часу, має надзвичайно важливе значення для формування у студентів наукового світогляду, підвищення загальнокультурного рівня, освоєння національних і загальнолюдських цінностей. Активна самостійна робота над темами даного курсу дозволить допомогти вирішити ці завдання.

Самостійна робота студентів охоплює всі теми курсу «Історія української культури», які входять до навчальної програми. Більшість з цих тем розглядаються на лекціях, але є такі, що цілком вивчаються самостійно і, звісно, потребують більшої уваги з боку студентів.

Проблеми розбудови української державності й відродження духовності, подолання інтелектуальної та духовно-світоглядної кризи ставить перед кафедрами соціально-гуманітарних дисциплін ВНЗ завдання підвищення наукового та виховного рівня викладання, забезпечення реалізації в навчальному процесі принципів історизму, гуманізму й об'єктивності в оцінюванні фактів, явищ і подій, активізації наукового пошуку в розробленні методики викладання соціально-гуманітарних дисциплін.

У цих умовах вивчення соціально-гуманітарних дисциплін у вищій школі є одним з важливих напрямків впровадження нової концепції гуманітарної освіти. Гуманізація освіти передбачає суттєву переорієнтацію ціннісних настанов, нормативних регуляторів, мети і завдань навчально-виховного процесу, у результаті чого створюються необхідні передумови для розвитку творчих здібностей студентів, гармонійний розвиток їхніх інтелектуальних, професійних, естетичних і моральних якостей. Задача вищої школи — готувати не просто фахівця вузької сфери виробництва й управління, а особистість як самостійний суб'єкт суспільного життя, що свідомо приймає рішення.

Впровадження у навчальний процес інтенсивних методів, орієнтованих на розвиток критичного самостійного мислення студентів, дозволяє розкрити сутність явищ в усій їх повноті, розмаїтті та протиріччях, застосувати набуті знання, уміння і навички на практиці. Це має велике значення для підготовки кадрів, бо виховання високих моральних, громадян­ських якостей, милосердя поряд з професійною підготовкою — одна з головних задач вищої школи.

У запропонованій методичній розробці містяться реко­мендації щодо організації, підготовки та проведення самостійної роботи студентів з урахуванням форм активізації пізнавальної діяльності.

 

Самостійна робота студентів

Серед усіх видів навчальної роботи важливе місце належить самостійній підготовці студентів. Вона включає в себе пошуки і підбір літератури, роботу над обраною літературою, написання рефератів, доповідей, повідомлень, наукових статей тощо. Метою цих рекомендацій є вироблення у студентів навичок самостійної роботи, розвиток інформаційної культури, формування навичок підготовки публікації наукових доробків.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 531 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2443 - | 2199 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.