Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Географічне положення смт Олика




Індивідуальне науково-дослідне завдання

із курсу «Історична географія з основами етнографії»

на тему:
«Історико-географічна характеристика смт Олика»

Виконала:
студентка 31 групи
Бондарець Ольга

Перевірив:
к.г.н., доц. Пугач С.О.

 

Луцьк – 2013

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………………….3

1. Географічне положення смт Олика…………………………………………..4

2. Історія виникнення та розвитку селища……………………….......................5

3. Фізико-географічні умови…………………………………………....…....….7

4. Населення смт Олика………………………………………………………….9

5. Господарство та зайнятість населення……………...………………………11

6. Топоніміка…………………………………………………………………….14

Висновки………………………………………………………………….……...16

Список використаних джерел…………………………………………………..17


ВСТУП

 

Серед просторів Волині загубилося невелике містечко Олика. Його назву можна зустріти в Іпатіївському літописі, серед численних документів козацької доби. Вісім з половиною століть, які пролетіли над цими землями, вкарбували в історію краю й цілої України чимало славних сторінок.

З назвою міста пов’язані численні перекази та легенди. За однією з них, назва походить від слова “лико” — дерев’яної кори, яку використовували для плетіння личаків. Її звозили сюди з різних місць. Згодом тут виникло поселення, яке від торгівлі ликом отримало назву Олика. За свідченням А.Сендульського, ще в другій половині XIX ст. лика було тут так багато, що ним засипали цілі вулиці.

Славна минувшина краю, вигідне розташування місцевості на важливих торговельних шляхах сприяли розквіту міста. Саме це визначило у XVI ст. вибір Олики як центру удільного князівства багатого магнатського роду Радзівілів.

Історичні документи зберегли спогад про ті часи, коли Олика була одним з найбільших та найбагатших міст краю. За козацьких часів у XVI—XVII ст. це місто відіграло помітну роль в історії України.

Про давню славу міста нагадують величні земляні бастіони фортеці та мури замку, що належав Радзівілам, а також руїни оборонних укріплень міста, які розташовуються тепер вже за межами сучасної Олики.

Олика заявила про себе навіки досі збереженими величними пам’ятками архітектури — найдавнішим у краю мурованим костелом Св. Петра, першою в Україні фортецею бастіонного типу, одним з найбагатших на Волині барокових храмів Св. Трійці. [6]


Географічне положення смт Олика

Олика — селище міського типу у Волинській області, центр селищної Ради, розташоване на річці Путилівка, за 6 км від шосейної дороги Рівне—Луцьк, за 9 км від залізничної станції Олика та за 40 км від районного центру. Селищній Раді підпорядковані села Метельне й Личани. Олика розташована на перетині доріг з Рівного, Дубна та Луцька. Вперше згадується в Іпатіївському літописі під 1149 роком.

Селище Олика розташоване на південному сході Ківерцівського району, який розміщений в південно-східній частині Волинської області на північному заході України.

Північна межа цього району дуже виразна і проходить по лінії дороги Володимир-Волинський — Луцьк — Олика. Західна та східна границі також є чіткими і проходять відповідно по ріках Осинище і Путилівці. Через Олику проходить умовна лінія розмежування Поліської низовини і Волинської височини. Координати селища 50°43′14″ пн. ш. 25°49′00″ сх. д. Площа Олики 4,91 км². [2]

Рис. 1. План смт Олика





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 685 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2282 - | 2063 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.