Служба як соціально-правова категорія. Значення публічної служби для становлення і розвитку інститутів державної влади. Конституційні основи формування інституту публічної служби. Правове та доктринальне визначення поняття публічної служби. Функціональний, інституційний та юридичний аспект сутності публічної служби.
ТЕМА 2. Види публічної служби. Загальні завдання і принципи реалізації служби (6 год.).
Законодавче визначення видів публічної служби. Класифікація видів публічної служби в залежності від правової природи, особливостей її правового регулювання, проходження. Завдання публічної служби на прикладі аналізу чинного законодавства про окремі види служби. Принципи реалізації публічної служби.
ТЕМА № 3. Державна політика у сфері публічної служби. Державна служба як основа формування інституту публічної служби (6 год.).
Державна служба як основа публічної служби. Моделі державної служби в зарубіжних країнах. Становлення та розвиток правового регулювання системи державної служби в Україні. Завдання державної служби. Пов’язаність реформування державної служби з іншими видами публічної служби.
ТЕМА № 4. Публічний службовець: види, особливості правового статусу, загальні та спеціальні обмеження, етичні вимоги (6 год.).
Класифікація видів публічних службовців (за видами служб, за належністю до видів державної влади, за характером і обсягом владних повноважень). Складові правового статусу публічного службовця (права, свободи, обов’язки, обмежена відповідальність). Правове регулювання професійної етики публічного службовця.
ТЕМА № 5. Правове регулювання кар’єри публічного службовця (6 год.)
Сфера реалізації службової кар’єри. Правова природа і правове визначення службової кар’єри. Посада як «першоелемент» публічного органу. Набуття статусу службовця та просування по службі як складова кар’єрного зросту. Управління службовою кар’єрою.
ТЕМА № 6. Юридична відповідальність публічних службовців (6 год.).
Види юридичної відповідальності публічних службовців. Політична відповідальність осіб публічної служби, особливості застосування. Дисциплінарна відповідальність (загальна, спеціальна, відповідальність керівних і виборних працівників). Цивільно-правова відповідальність. Правила регресу. Публічні службовці як суб’єкти адміністративної та кримінальної відповідальності.
ТЕМА № 7. Зарубіжний довід побудови публічної служби (10 год.).
Системи побудови публічної служби в країнах континентальної, англосаксонської та східноєвропейської правової сім’ї. Шляхи розбудови публічної (державної) служби в державах-членах Європейського Союзу. Стандарти Європейського Союзу в галузі публічної служби.
ТЕМА № 8. Характеристика рівня правового регулювання окремих видів публічної служби (6 год.).
Конституція України як основа правового регулювання публічної служби. Законодавство про види публічної служби. Дисциплінарні статути. Укази Президента України та акти Кабінету Міністрів України. Нормативні акти центральних органів виконавчої влади щодо питань публічної служби.
ТЕМА № 9. Редакція Закону України «Про державну службу» від 1 січня 2014 року: суть змін (6 год.).
Передумови ухвалення нової редакції Закону України «Про державну службу». Суть змін та напрямки реформування державної служби. Прогнозовані зміни законодавства, що регулює інші види публічної служби.
ТЕМА № 10. Прийняття на публічну службу (6 год.).
Право на публічну службу. Громадянство як конституційна вимога реалізації права на публічну службу. Освіта, спеціальна підготовка, віковий ценз та інші вимоги до публічних службовців. Присяга публічного службовця. Обмеження при прийнятті на службу. Способи зайняття посад публічної служби.