Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Регіональні банки розвитку




Регіональні банки розвитку здійснюють першочергове кредитування регіональних економічних програм і представлені Азіатським банком розвитку, Африканським банком розвитку, Міжамериканським банком розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку.

Причини створення регіональних банків Азії, Африки і Латинської Америки поділяються на внутрішні та зовнішні.

Фінансові ресурси регіональних банків розвитку

Регіональні банки, формуючи свої фінансові ресурси, в основному розраховують на залучення позикових засобів зі світового фінансового ринку шляхом випуску облігацій. Оплачений статутний капітал МаБР і АзБР не перевищує 10 %, інша неоплачена частина служить гарантійним фондом.

Кредитна політика

Обсяг і умови кредитування країн, що розвиваються, залежать від розміру і структури їх ресурсів. Значний обсяг кредитів МаБР надав Аргентині, Бразилії і Мексиці; АзБР – Індонезії, Юній Кореї, Філіппінам, Пакистану і Таїланду; АфБР – Марокко, Заїру, Кенії та Тунісу. Зі створенням АФР останній став кредитувати й інші розвинуті країни Центральної і Західної Африки. Розвиток активних операцій регіональних банків відбувається, в основному, за рахунок пільгових кредитів, які видаються на термін до 40 років, а ставка по них змінюється від 1 до 4 % річних.

Перевага в кредитному стимулюванні інтеграційного процесу в усіх регіонах, що розвиваються, належить інфраструктурі – будівництву і модернізації автомобільних шляхів, аеропортів, причалів тощо. Частка кредитів, що припадає на розвиток економічної та соціальної інфраструктури, складає понад половину кредитів регіональних банків. Друге місце за обсягом кредитів посідає с/г, а третє – переважно добувна та переробна промисловість.

 

Азіатський банк розвитку (АзБР)

АзБР був створений у 1966 р., а здійснення операцій розпочалося з 1968 р. До складу АзБР входять 45 країн, які об'єднали свої фінансові ресурси з метою:

· фінансування програм розвитку азіатських країн, що розвиваються;

· сприяння зовнішній торгівлі країн-членів;

· надання фінансової, технічної, економічної допомоги.

Значний обсяг кредитів АзБР надав 5 країнам (Індонезії, Юній Кореї, Філіппінам, Пакистану, Таїланду).

У цьому регіональному банку США та Японія мають понад 1/3 голосів, тому рішення фонду багато у чому залежать від позиції цих двох країн.

Вищим керівним органом АзБР є Рада управляючих. Прези­дентом обирається представник Японії. Штаб-квартира знаходиться у м. Маніла (Філіппіни).

До структури АзБР входять два фонди:

· Азіатський фонд розвитку.

· Спеціальний фонд технічної допомоги.

Африканський банк розвитку (АфБР)

АфБр створений у 1964 р., функціонує з 1966 р. Членами АфБР є 50 африканських країн і 26 нерегіональних країн, яким належить 1/3 статутного капіталу і стільки ж голосів.

Метою створення АфБР було здійснення:

· кредитування проектів регіонального характеру, переважно об'єктів інфраструктури;

· сприяння розвитку зовнішньоторговельних відносин країн Африки.

АфБР має три філії:

1. Міжнародне фінансове товариство для інвестицій в Африці.

2. Африканський фонд розвитку.

3. Спеціальний фонд Нігерії.

Міжамериканський банк розвитку (МАБР)

Створено у 1959 р. Штаб-квартира знаходиться у Вашингтоні. На початку 90-х років до складу МАБР входило 43 країни, з них 25 з Латинської та Центральної Америки (які володіли 54% акціонерного капіталу банку), США (35% капіталу), 16 інших промислове розвинутих країн (10%) та Югославія (1%).

Цілями створення МАБР були:

· стимулювання державних і приватних капіталовкладень у регіоні;

· надання або гарантування позик;

· фінансування програм розвитку.

Для позик МАБР характерні найкоротші строки (до 5 років), призначені для кредитування експорту латиноамериканських країн.

Вищим керівним органом МАБР є Рада управляючих, виконавчим органом - Директорат, який складається з 12 директорів (8 з країн Латинської Америки, 1 зі США, 1 з Канади, 2 з нерегіональних країн). Значний обсяг кредитів МАБР надав “великій трійці” (Аргентина, Мексика, Бразилія). Для стимулювання притоку зарубіжних інвестицій МАБР створив у 1984 році Міжамериканську інвестиційну корпорацію, функції якої є аналогічними функціям МФК.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 787 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2206 - | 2159 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.