Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ћасове використанн€ викопного палива завдаЇ збитк≥в природ≥ ≥ здоровТю людей через викиди, що м≥ст€ть важк≥ метали, двоокис с≥рки, окис азоту тощо
÷е веде до посиленн€ Упарникового ефектуФ ≥ викликаЇ потепл≥нн€ кл≥мату

«агострюЇтьс€ боротьба за енергоресурси

¬иникають м≥жнародн≥ конфл≥кти м≥ж крањнами за територ≥њ, що м≥ст€ть поклади енергоресурс≥в, м≥ж енерговиробл€ючими компан≥€ми за доступ до виг≥дних родовищ, зб≥льшуютьс€ ризики щодо стаб≥льност≥ енергопостачанн€.

 

 

≤снуЇ два шл€хи подоланн€ енергетичноњ проблеми:

Х ≥нтенсивний

Х екстенсивний

≈кстенсивний

≈кстенсивний шл€х передбачаЇ пошук та освоЇнн€ нових басейн≥в та родовищ корисних копалин. ”же розпочато видобуток корисних копалин на шельф≥. « часом, можливо, необх≥дно буде освоювати ресурси ћ≥с€ц€ та ≥нших планет.

≤нтенсивний

n ¬икористанн€ альтернативних вид≥в енерг≥њ (енерг≥€ —онц€, в≥тру, термальних вод та ≥нших джерел), €к≥ належать до невичерпних ≥ еколог≥чно чистих.

n «б≥льшенн€ частки атомноњ енергетики при дотриманн≥ правил експлуатац≥њ ј≈—.

n ¬икористанн€ енергозбер≥гаючих технолог≥й (зменшенн€ металоЇмност≥ продукц≥њ, зб≥льшенн€ тривалост≥ житт€ вироб≥в).

n  омплексне використанн€ сировини, створенн€ малов≥дходного ≥ безв≥дходного виробництва.

n ѕерех≥д на науком≥стк≥ технолог≥њ, повТ€зан≥ з використанн€м компТютерних та ≥нших слабкострумових пристроњв.

n ≈коном≥€ енерг≥њ в побут≥ й на виробництв≥ за рахунок удосконалюванн€ ≥зол€ц≥йних властивостей будинк≥в, контролю витрати електроенерг≥њ тощо.

 

√ел≥отермальна енергетика

Ѕуд≥вництво австр≥йською компан≥Їю Activ Solar одн≥Їњ з найб≥льших у св≥т≥ сон€чних електростанц≥й в сел≥ ќхотн≥ково ј–  рим

” традиц≥йн≥й енергетиц≥ на орган≥чному палив≥ цей показник становить 200-500 людино-годин. ѕоки що електрична енерг≥€, породжена сон€чним пром≥нн€м, набагато дорожче, н≥ж отримувана традиц≥йними способами. ¬чен≥ спод≥ваютьс€, що експерименти, €к≥ вони проведуть на досв≥дчених установках ≥ станц≥€х, допоможуть вир≥шити не т≥льки техн≥чн≥, але й економ≥чн≥ проблеми.

¬≥трова енергетика

«агальний в≥троенергетичний потенц≥ал «емл≥ майже в 30 раз≥в перевищуЇ р≥чне споживанн€ електрики у всьому св≥т≥ Ќевдал≥ спроби використовувати енерг≥ю в≥тру у великомасштабн≥й енергетиц≥ сорокових рок≥в XX стол≥тт€ не були випадковими. Ќафта залишалас€ пор≥вн€но дешевоњ, р≥зко знизилис€ питом≥ кап≥тальн≥ вкладенн€ на великих теплових електростанц≥€х, освоЇнн€ г≥дроенерг≥њ, €к тод≥ здавалос€, гарантуЇ ≥ низьк≥ ц≥ни ≥ задов≥льну еколог≥чну чистоту.
≤стотним недол≥ком енерг≥њ в≥тру Ї його м≥нлив≥сть в час≥, але його можна компенсувати за рахунок розташуванн€ в≥троагрегат≥в. якщо в умовах повноњ автоном≥њ об'Їднати к≥лька дес€тк≥в великих в≥троагрегат≥в, то середн€ њх потужн≥сть буде пост≥йною. ѕри на€вност≥ ≥нших джерел енерг≥њ в≥трогенератор може доповнювати ≥снуюч≥. ≤, нарешт≥, в≥д в≥тродвигуна можна безпосередньо одержувати механ≥чну енерг≥ю.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 385 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќадо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © ‘едор ƒостоевский
==> читать все изречени€...

2108 - | 1841 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.