Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Найбільші грецькі міста-держави




1. Найдавнішим на території України було грецьке поселення на острові Березань, засноване в VII ст. до н.е.

2. Тіра (на місці сучасного Білгорода-Дністровського).

3. Ольвія (біля села Парутиного, на правому березі Бузького лиману).

4. Керкінітида (на місці сучасної Євпаторії).

5. Херсонес (на території сучасного Севастополя).

6. Феодосія яке зберегло свою назву і сьогодні.

7. Пантікапей (на місці сучасної Керчі). Міста, засновані на узбережжі Керченської протоки, в V столітті до н.е. ввійшли до складу Боспорського царства, яке утворилось 480 р. до н.е.

У грецьких містах була висока культура і цивілізація – самоврядування, школи, театри, стадіони, водопроводи, каналізація.

Виникнувши як колонії грецьких міст-метрополій, античні міста скоро стали самостійними рабовласницькими містам-державами. Ольвія, Тіра, Херсонес і деякі інші впродовж свого існування були самоврядними містами – полісами.

З початком ІІІ ст. н.е. у зв’язку з кризою рабовласницького ладу почався занепад усіх античних міст, а навала гунів у ІV столітті призвела до загибелі їх. Проте деякі грецькі міста продовжили своє існування, зокрема Херсонес (Корсунь в руських літописах), остаточно було зруйновано у 1399р., а Білгород- ДністровськийЮНЕСКО віднесло до 10 найдавніших міст світу (з безперервним існуванням).

 

Давні слов´яни на території України. Венеди. Анти. Склавини.

Галамага Віталія II АЛ (9), 2010 р., Гапонюк Галина, 2бл9 2013р

Венеди- найдавніша назва слов'ян під якою вони згадуються в античних джерелах. Перші письмові згадки про слов´ян залишили римські та візантійські вчені Пліній Старший, Тацит, Птоломей і Прокопій Кесарійський.

Територія, яку населяли венеди охоплювала простори від Балтійського моря до Карпат і від Одри до Дніпра.

Венеди жили родовим ладом, який був на стадії розкладу. Венеди займалися землеробством, скотарством, а також мисливством, рибальством, збиральництвом. Високого рівня венеди досягли у видобуванні і обробці металу, гончарстві та інших галузях виробництва.

У ІV ст. на венедів з Півночі напали германські племена готів і наче ножем навпіл розділили слов´янську територію. Внаслідок цього вторгнення венеди поділились на антів (на сході) і склавинів (на заході).

Анти. Вони були високими, світловолосими, дужими Основною галуззю господарства у антів було орне хліборобство із застосуванням залізного плуга, а також — осіле тваринництво і промисли (мисливство, рибальство, збиральництво). Анти перебували на стадії розкладу первіснообщинного ладу і формування класових відносин. У них панувало індивідуальне землекористування та зв'язане з ним приватне господарство. Починало виникати і приватне землеволодіння. Довгий час дослідники вважали, що анти є першими українцями, але нині доведено, що не лише анти, а й склавини брали участь у формуванні українського етносу.

 

Склавини—назва західних слов'янських племен, розселених на північ від Дунаю.

Територія, яку займали склавини, включає в себе Чехію, Моравію, Словаччину, Угорщину, Румунію, більшу частину Молдови, правобережну лісостепову частину України та українське Полісся, частину Сербії (Воєводину), можливо, частини Хорватії, Словенії та Австрії.

Союзи антів і склавинів розпались на початку VІІ ст. після військової поразки від аварів.

Давні слов’яни були язичниками. Вони вірили у багатьох богів: Дажбога – (бога Сонця), Перуна – (бога Грому), Велеса – бога родючості. Богам приносили жертви на капищах у тому числі і людські.

У кінці VІ століття анти зазнали поразки у війні з кочівниками аварами і їхній союз розпався.

Утворення держави Київська Русь. Перші князі Олег, Ігор та Ольга.

Давидюк Іван 2бл9, 2013р

Київська Русь – середньовічна держава на території Східної Європи з центром в Києві. Утворення держави Київська Русь літописна традиція пов'язує з іменем князя Олега. З літописів відомо, що у 882 р. Олег силою підкорив Київ, вбивши київських князів Аскольда та Діра і тим самим об’єднавши північні та південні землі Русі. Заволодівши Києвом, він намагається поширити свою владу на сусідні племена.

Щоб закріпитись у Києві і домогтись міжнародного визнання, він здійснив походи на Константинополь (907 - 911) і уклав вигідні торгівельні угоди про безмитну торгівлю руських купців у Візантії.

 

Після смерті Олега київський престол перейшов до Ігоря (912-945). Як і його попередники, він утверджував свою владу, здійснюючи походи на сусідні племена, Візантію, хозар. Але його успіхи були мінімальними.

Після двох невдалих походів проти Візантії (941-944) змушений був укласти з нею не таку вигідну як при Олегові угоду. Аби виплатити борги своєму найманому війську підняв розмір податків, за що й був розіп’ятий між деревами під час повстання древлян.

Ставши на престол по смерті свого чоловіка Ольга (945-964) показала себе гнучким і розумним політиком. Помстившись древлянам (Ольга наказує спалити їхнє місто Іскоростень) Вона провела реформи, спрямовані на запобігання таких конфліктів у майбутньому. Княгиня Ольга упорядкувала систему збирання данини (створювались спеціальні укріплені пункти „погости”, в яких представники княгині приймали данину за визначеними розмірами – «уроками»). Вона заклала основи для створення державного апарату.

На відмінку від своїх попередників, княгиня Ольга зовнішньополітичні проблеми намагалась вирішувати мирними засобами. Так, у 957 р. вперше в історії Київської Русі відбувся офіційний візит глави держави – княгині Ольги – до столиці Візантійської імперії Константинополя. Княгиня охрестилась сама і спробувала охрестити Русь. Проте язичники перемогли усунувши її від влади і возвели на престол її сина Святослава, який відомий як князь-воїн, який усе життя провів у військових походах.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 984 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2311 - | 2104 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.