Третя інформаційна революція пов’язана із винаходом електричного струму та створених на його основі комунікаційних приладів.
1832 р. – російський винахідник Павло Львович Шиллінг створив електромагнітний телеграф.
1837 р. – американський художник та винахідник Семюел Фінлі Бріз Морзе винайшов електромеханічний телеграф, у 1838 р. розробив телеграфний код (азбука Морзе), в якому кожному знаку відповідає певна комбінація посилок електричного струму (крапок та тире). У 1844 році вдосконалені ним апарати були встановлені на першій американській телеграфній лінії Вашингтон-Балтімор. Перша телеграма мала такий зміст: «What hath god wrought!» (те, що Бог сотворив). 1876 р. – Олександр Грейам Белл отримав патент на перший телефон. Перша фраза, промовлена Олександром Беллом під час першого телефонного дзвінка 10 березня 1876 р., була звернена до його асистента, який знаходився у сусідній кімнаті: «Mr. Watson, come here; I want you» (підійдіть сюди, містере Ватсон; ви мені потрібні).
В Україні перша телефонна станція була відкрита у 1881 році в Одесі.
1877 р. – американський винахідник Томас Алва Едісон сконструював перший прилад для запису і відтворення звуку – фонограф. Звук записувався голкою, зв’язаною з мембраною, на циліндричному валику, обгорненому олов’яною фольгою. При виникненні коливань у мембрані голка вичерчувала на поверхні фольги канавку змінної глибини. Найперший звукозапис являв собою слова відомої англійської дитячої пісеньки «У Мері був баранчик».
1895 р. – французький винахідник Луї Люм’єр за участі брата Огюста створив апарат для зйомки і проектування «фотографій, що рухаються» – перший придатний до практичного використання кіноапарат, який одержав назву кінематографа.
Перший публічний сеанс відбувся 28 грудня 1895 у підвалі «Гран-кафі» у Парижі. Першими фільмами стали зняті братами сценки: «Вихід робітників з фабрики Люм’єр», «Прибуття потяга».
1895 р. – російський фізик і електротехнік Олександр Степанович Попов змонтував перший у світі радіоприймач, за допомогою якого бездротовий радіозв’язок був здійснений на відстань 600 м, а в 1897 – на 5 км. На Заході винахідником радіо вважається італійський радіотехнік Гульельмо Марконі, який у 1898 організував зв’язок між сушею (селище біля Дувра) і невеликим судном, яке стояло на якорі на відстані 19 км від берега. У 1901 р. його радіосигнали, послані через Атлантичний океан, досягли берегів Північної Америки. У 1906 році американець Р. Фессенден вперше зумів змодулювати та передати по радіо «живі» звуки – своєї скрипки та свого голосу, читаючого уривки з Євангелія.
Початком офіційного регулярного радіомовлення вважається 1920 рік, коли інженер американської компанії «Westinghouse Electric Corporation» Френк Конрад закінчив будівництво станції мовлення. Закінчення будівництва співпало з черговими президентськими виборами, і 2 листопада радіостанція «KDKA» в Пітсбурзі (штат Пенсільванія) оголосила про перемогу Уоррена Г. Хардінга. Близько 1000 слухачів могли приймати першу радіопередачу новин. В Україні перша радіостанція була відкрита у 1924 році у Харкові. Сучасне інформаційне радіомовлення бере свій початок від радіогазет. Радіогазети мали інформувати, агітувати й організовувати своїх слухачів. Перший випуск всеукраїнської робітничої газети «Пролетар» був переданий із Харкова, тодішній столиці України, 10 грудня 1926 року. Читали радіогазету два диктори. Вона була оформлена двома музично-ліричними номерами і звучала в ефірі 22 хвилини.
1898 р. – датчанин Вальдемар Паульсен винайшов перший магнітофон, який він називав «телеграфоном», у якому, на відміну від сучасних магнітофонів, запис звуку вироблялася не на феромагнітну стрічку (вона з’явилась в 1928 році, а набутила комерційного застосування лише в 1950 році), а на сталевий дріт.
Перші спроби з’єднати зображення та звук на кіноплівці починалися ще Едісоном у 1899 році і Гомоном у 1906 році за допомогою спеціальних грамофонних пластинок, однак тільки винахід і удосконалювання методів запису на одному носії звуку і зображення проклали дорогу звуковому кіно. Перший звуковий фільм з’явився в США в 1924 році. У радянській Росії розроблялися 2 системи оптичного запису звуку. Робота системи Шоріна була продемонстрована в 1929 році, а системи «Тагефон» у 1931 році в кінофільмі «Путівка в життя».
У 1951 році 25 червня було показана перша кольорова комерційна телепередача. Компанія CBS знімала в Нью-Йорку чотиригодинне шоу Артура Годфрі (найцікавіше, що у телеглядачів тоді ще не було кольорових телевізорів). У 1967 році відбувся перший показ телепередачі в прямому ефірі у всесвітньому масштабі. Регулярні телепередачі почались у 1936 році у Великобританії та Німеччині, у 1939 році в СРСР (в Москві та Ленінграді), у 1941 році у США.