Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні функції соціального педагога при організації дозвілля




Основні функції соціального педагога при організації дозвілля: планування, моделювання соціально-культурної діяльності, організація, координація та контрольна функції.

Планування — це визначення цілей, а потім з'ясування того, які дії мають бути вжиті, хто має діяти, коли, в який спосіб і яким коштом, аби досягти бажаної мети.

Ключові елементи планування включають цілі, дії, відповідальність, терміни, засоби чи ресурси, кошти. Ми бачимо, що планування — це широка й вичерпна діяльність. Воно охоплює багато складних дій, які лише ускладнюють здійснення функції планування. Одначе планування доконечне для здійснення організацією своїх завдань. Один автор охарактеризував трудність планування як «поєднання ухвалення рішень із спілкуванням, в яке вносять плутанину складнощі обох процесів».

Планування – належить до важливих функцій, оскільки чітке виконання робіт, узгодження дій, координування всіх організаційних процедур можливе завдяки попередньо складеному плану, в якому будуть повністю розписані функції та виконавці із зазначенням термінів виконання та персональної відповідальності. Адресність – це основна характеристика планування, без якої досягнути відповідальності не можливо, як і не можливо досягнути ефективності механізму.

Функція моделювання передбачає розроблення різних сценаріїв розвитку на основі фактору організаційної культури, роль якої може бути діаметрально протилежною від позитивного впливу, що сприятиме формуванню позитивного, до негативного, який гальмуватиме нарощування позитивного. Можливий і нейтральний вплив, або відсутність будь-якого впливу дозвільного заходу, який вимагає ґрунтовної оцінки такої ситуації Завдяки функції моделювання формуються три сценарії розвитку: песимістичний, оптимістичний і стриманий.

Функція планування полягає у визначенні мети, напрямів, завдань, засобів реалізації тих чи інших процесів (соціальних, культурних тощо), розробленні програм, за допомогою яких має бути досягнуто мети. Шлях реалізації функції планування має такий схематичний вигляд: необхідність — завдання — функція — рішення (мета). Методика планування ґрунтується на принципах науковості, комплексності, багатоваріантності рішень, виборі оптимального варіанту, нормативності тощо.

Функцію організації пов'язано зі створенням організаційного механізму. Мета цієї функції — сформувати керуючі та керовані системи, а також зв'язки й відносини між ними. Особливість функції організації щодо інших самостійних функцій полягає в тому, що це єдина функція, яка забезпечує взаємозв'язок і ефективність усіх інших функцій.

Координація — функція, що гарантує безперервність функціонування соціально-культурної діяльності. Мета координації-досягнення погодженості в роботі всіх ланок організації шляхом встановлення оптимального зв'язку (комунікації) між ними.

КООРДИНАЦІЯ

превентивна постійна

(попереджуюча) (в режимі реального часу)

 

предписання комунікація

стандартизація координатор

 

звуження кількості розширення кількості

відомих (допустимих) відомих (допустимих)

зв’язків зв’язків

 

створення і зміна поєднань інформаційних умов діяльності

і правил вибору дій

Контроль — це забезпечення відповідності суціально-культурної діяльності усталеним нормам і нормативам, їх коригування і встановлення відповідних стандартів, а також аналіз планованих і досягнених результатів і цілей.

Види контролю за терміном проведення: попередній, поточний, підсумковий (заключний).

Мета контролю — виявлення невідповідності фактичних, реальних і планових результатів діяльності, з'ясування причин відхилення від бізнес-плану, надання керівництву документальних матеріалів для внесення необхідних коректив.

Завдання контролю:

оцінка культурно-освітньої діяльності за встановленими критеріями;

висновок про відповідність (невідповідність) культурно-освітньої діяльності вимогам, умовам надання соціально-культурних послуг;

вчасне вжиття заходів для усунення виявлених недоліків у конкретних видах культурно-дозвільної діяльності (при організації різних культурно-дозвільних заходів).

Принципи контролю: об'єктивність, достовірність отриманої інформації, безперервність, незалежність, охоплення контролем усіх сторін культурно-дозвільної діяльності, послідовність виконання практичних рекомендацій за результатами контролю.

Функція контролю має свої особливості відносно інших функцій. Так, якщо планування ставить завдання, організація приводить культурно-дозвільну роботу в стан можливості виконання цього завдання, то контроль характеризується універсальністю стосовно культурно-дозвільної системи. Контроль покликаний постійно надавати інформацію про дійсний стан справи щодо виконання завдань.

Контроль починається з одержання інформації про дійсний стан керованого об'єкта та закінчується прийняттям рішень, які передбачають відповідну корекцію в системі культурно-дозвільної діяльності для досягнення запланованої мети. Контроль ґрунтується на принципі зворотних зв'язків, які існують за будь-якої взаємодії суб'єкта й об'єкта в системі діяльності.

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1965 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2239 - | 2103 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.