Найбільш впливові загрози та можливості представлені наступним чином:
Загрози:
1. Зниження рівня платоспроможності підприємств та прагнення зниження будь-яких витрат, на маркетингові комунікації в т.ч.;
2. Проблемність законодавчої бази;
3. На рекламному ринку, підгалузь Trade Marketing, до якої належить мерчандайзинг не має зростати у 2013 році;
4. Зростання внутрішньогалузевої конкуренції.
Можливості:
1. Зниження рівня платоспроможності підприємств та прагнення зниження будь-яких витрат, на маркетингові комунікації в т.ч.
2. Прагнення компаній доручити маркетингові функції професійним стороннім організаціям, зокрема функції з мерчандайзингу.
3. Зростання кількості торгових посередників (рекламних агентств) які передають нам клієнтів.
4. Зростання торгових мереж збільшує об’єми замовлень.
Представимо проаналізовані результати в якості підсумкової таблиці.
Таблиця 3.1
Сильні сторони: | Слабкі сторони: |
· Значний досвід роботи компанії на ринку · Широке територіальне покриття надання послуги (надається по всій Україні) · Розвинута система обліку та звітності · Висококваліфікований персонал · Висока репутація компанії · Наявність у компанії відомих клієнтів | · Вузький асортимент складових послуг аутсорсингу мерчендайзингу · Порівняно висока ціна на послугу · Низька можливість флуктації цін |
Можливості: | Загрози: |
· Зниження рівня платоспроможності підприємств та прагнення зниження будь-яких витрат, на маркетингові комунікації в т.ч. · Прагнення компаній доручити маркетингові функції професійним стороннім організаціям, зокрема функції з мерчандайзингу. · Зростання кількості торгових посередників на ринку, що дають змогу залучення нових клієнтів · Тенденція до зростання кількості мереж супермаркетів, що збільшує обсяги замовлень на послугу | · Зниження рівня платоспроможності підприємств та прагнення зниження будь-яких витрат, на маркетингові комунікації в т.ч.; · Проблемність законодавчої бази; · На рекламному ринку, підгалузь Trade Marketing, до якої належить мерчандайзинг, не має зростати у 2013 році; · Зростання внутрішньогалузевої конкуренції; · Перехід клієнтів до існуючих компаній-конкурентів на локальних ринках; |
В результаті аналізу можна бачити, що компанія на сьогоднішній день має непоганий стан, проте неоднозначність та складність ринкох умов, в яких вона працює, може суттєво змінити ситуацію, як покращити, так і послабити позиції самої компанії.
Розділ IV. Перелік завдань і проблем
Маркетингова управлінська проблема полягає у удосконаленні товарної політики ТОВ «БУП». Дана МУП вимагає дослідження додаткової інформації про тенденції попиту на ринку аутсорсингових послуг з мерчандайзингу, стан асортименту конкурентів на ринку, напрями удосконалення та актуальності власного асортименту складових аутсорсингової послуги з мерчандайзингу.
Управління товарною номенклатурою передбачає:
· модифікацію товарної номенклатури (створення нових чи ліквідацію існуючих асортиментних груп);
· модифікацію асортиментних груп (витягнення чи скорочення асортиментних ліній).
Розділ V. Стратегія маркетингу
Стратегія маркетингу включає в себе наступне:
- Ціновий рівень;
- Стратегія поведінки по відношенню до конкурентів;
- Диференціація цін;
- Географічна цінова дискримінація.
Ціновий рівень
Компанія ТОВ «БУП» використовує стратегію «Преміальних цін». Послуга орієнтована на високий ціновий сегмент, що готовий платити ціну значно вищу за середньо ринкову (близько 50 гривень за 1 людино/годину на торговій точці). Тим самим отримуючи високі прибутки і завищуючи цінність в очах споживача – позиціонуючи себе як високоякісну послугу. %. Стратегія підприємства у співвідношенні ціна-якість представлена у таблиці 5.1.
Таблиця 5.1
Стратегія підприємства у співвідношенні ціна-якість