Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою




6.2.1. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими уповноваженим органом, цими Правилами, іншими нормативними актами.

6.2.2. Виробничий процес утримання об'єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, виткими рослинами, квітниками, газонами, садовими доріжками та майданчиками, малими архітектурними формами; захист зелених насаджень від шкідників і хвороб, садіння квітів, створення газонів, видалення окремих дерев, садіння окремих дерев, видалення аварійних дерев, санітарне очищення території об’єкта благоустрою.

6.2.3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, юридичних, фізичних осіб в залежності від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, – за рахунок коштів їх власників або користувачів, орендарів.

6.2.4. Інвентаризація зелених насаджень проводиться відповідно до Інструкції з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селищах міського типу України.

6.2.5. Місця висадки зелених насаджень визначаються згідно з Правилами утримання зелених насаджень населених пунктів України.

6.2.6. Поточне утримання скверів, бульварів, парків та інших об'єктів зеленого господарства загального користування покладається на їх балансоутримувачів. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) і громадян – власників будинків на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків.

6.2.7. Усі роботи по поточному утриманню зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які здійснюють діяльність у сфері поводження з зеленими насадженнями.

6.2.8. Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об'єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

6.2.9. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт та утримувачі зелених насаджень повинні передавати зелені насадження, які вони охороняють, будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку.

6.2.10. Будівельні організації (підрядники) повинні огороджувати зелені насадження, окремі дерева брати в коробки погодженого з СКП «Харківзеленбуд» типу, щоб запобігти їх пошкодженню.

6.2.11. На територіях ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.

6.2.12. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, замовник зобов'язаний посадити після закінчення будівельних робіт зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт по пересаджуванню і догляду до повного приживання, та у будь-якому випадку компенсувати в установленому порядку вартість зелених насаджень, що підлягають знищенню згідно рішення Харківської міської ради.

6.2.13. Заборонено зміну цільового призначення для земельних ділянок зелених зон і зелених насаджень, а також земельних ділянок об'єктів фізичної культури і спорту, незалежно від форми їх власності, на 5 років.

6.2.14. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.

6.2.15. На озеленених територіях забороняється:

6.2.15.1. Виконувати земляні, будівельні та інші роботи без виданого в установленому порядку дозволу.

6.2.15.2. Самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони.

6.2.15.3. Вивозити та розміщати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя, сніг тощо.

6.2.15.4. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання.

6.2.15.5. Самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.

6.2.15.6. Посипати куховарською сіллю сніг та лід на тротуарах.

6.2.15.7. Влаштовувати стоянки автомашин.

6.2.15.8. Влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах.

6.2.15.9. Влаштовувати ігри на газонах.

6.2.15.10. Спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

6.2.15.11. Підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево.

6.2.15.12. Добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження.

6.2.15.13. Рвати квіти, ламати гілки дерев.

6.2.15.14. Винищувати мурашники, ловити птахів і звірів.

6.2.15.15. Випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях.

6.2.15.16. Здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях.

6.2.16. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:

6.2.16.1. Балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної чи комунальної власності.6.2.16.2. Установи, організації, підприємства на своїх та прилеглих територіях.6.2.16.3. Власників чи користувачів земельних ділянок, які відведені під будівництво.6.2.16.4. Осіб, уповноважених адміністрацією відповідного району Харківської міської ради, на безхазяйних територіях, пустирях.6.2.16.5. Власників або користувачів приватних садиб і прилеглих до них територій.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 627 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2467 - | 2164 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.