Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок санітарного очищення території міста Харкова




5.6.1. Санітарне очищення території міста Харкова включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, криги, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території міста відповідно до вимог цих Правил, Санітарних правил утримання територій населених місць СанПіН 42-128-4690-8 (надалі Санітарні правила), Методичних рекомендацій з прибирання території об’єктів благоустрою населених пунктів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства, рішень міської ради, чинного законодавства.

5.6.1.1. Підприємства, установи та організації, які забезпечують виконання робіт із санітарного очищення власної та закріпленої території, щорічно розробляють схему (графік) санітарного очищення та узгоджують її з адміністрацією відповідного району Харківської міської ради.

5.6.1.2. Схема розробляється таким чином, щоб забезпечити одночасне комплексне прибирання покриття проїзної частини, зупинок маршрутних транспортних засобів, трамвайних колій, зелених насаджень, прилеглих до проїзної частини вулиць, тротуарів та очищення урн.

5.6.1.3. Прибирання місць масового перебування людей (зупинок громадського транспорту, ринків, вокзалів і т. д.) проводиться не менше ніж 3 рази на день (протягом усього робочого дня).

5.6.1.4. У випадках екстремальних погодних явищ режим прибирання встановлюється відповідно до спеціально затверджених графіків.

5.6.1.5. В першу чергу забезпечується прибирання території історико-культурного ареалу міста.

5.6.1.6. З метою приведення в належний санітарний стан території міста щорічно наприкінці осінньо-зимового сезону виконавчий комітет міської ради приймає відповідне рішення, а голови адміністрацій районів видають відповідні накази на підставі цього рішення.

 

5.6.2. Обов’язок по механізованому та ручному прибиранню територій, вчинення протиожеледних заходів:

5.6.2.1. Покриття проїзної частини міських проспектів, вулиць, провулків, набережних, бульварів, площ за кошти міського бюджету – покладається на відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства.

5.6.2.2. Дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової території житлового фонду територіальної громади в межах наданих в установленому порядку територій – покладається на виконавця послуг, з яким балансоутримувачем житлового фонду укладено договір. Прибирання місцевих проїздів може виконуватись дорожньо-експлуатаційними підприємствами на підставі договору.

5.6.2.3. Дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової території житлового фонду відомств в межах наданих в установленому порядку територій – покладається на відповідні відомства.

5.6.2.4. Тротуарів, покриття проїзної частини місцевих (внутрішньоквартальних) доріг, закріплених в установленому порядку прилеглих до приватних домоволодінь територій, – покладається на власників домоволодінь, а координація та контроль виконання цього обов’язку - на адміністрації районів Харківської міської ради.

5.2.6.5. Дворів, тротуарів, покриття проїзної частини місцевих проїздів, прибудинкової території житлового фонду ЖК, ЖБК і ОСББ на відстані від 20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці, – покладається на житлові кооперативи, житлово-будівельні кооперативи, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

5.6.2.6. Дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїжджої частини вулиці, інших територій земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам, та територій на відстані від 20 м від межі даної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці, – покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок.

5.6.2.7. Територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів торгівлі на відстані від 20 м від межі земельної ділянки, що надана їм у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці, – покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти.

5.6.2.8. Охоронних зон залізничної колії, ліній електропередач, трамвайної колії, – покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують.

5.6.2.9. Територій, прилеглих до АЗС, на відстані від 50 м від межі земельної ділянки, що надана їм у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці, – покладається на суб’єктів господарювання, які експлуатують вказані об’єкти.

5.6.2.10. Територій, прилеглих до колективних гаражів та автостоянок, на відстані від 20 м від межі земельної ділянки, що надана їм у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці, – покладається на гаражно-будівельні кооперативи, власників (користувачів) автостоянок.

5.6.2.11. Територій, прилеглих до індивідуальних гаражів, сараїв, льохів на відстані від 5 м навколо них, – покладається на їх власників.

5.6.2.12. Територій, прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці, – покладається на підприємства, установи, організації на балансі яких знаходяться вказані об’єкти.

5.6.2.13. Лісопосадок, – покладається на землекористувачів або власників земельних ділянок.

Організацію робіт за утриманням територій лісопосадок, що не передані у користування згідно договорів оренди, забезпечує адміністрація відповідного району Харківської міської ради.

5.6.2.14. Трамвайних, тролейбусних, автобусних, зупинок маршрутних транспортних засобів і стоянок (місць відстою) маршрутних таксі та території на відстані від 20 м навколо них, – покладається на відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інших суб’єктів господарювання на договірних засадах.

5.6.2.15. Виходів станцій метрополітену та території на відстані 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці, – покладається на балансоутримувачів таких станцій.

5.6.2.16. Парковок на відстані від 10 м навколо них, – покладається на осіб, яким вказані території надані у користування або оренду.

5.6.2.17. Зелених насаджень парків, гідропарків, парків культури та відпочинку, парків – пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних дитячих, меморіальних та інших, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, прилеглих до проїжджої частини вулиць, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку, – покладається на спеціалізовані підприємства зеленого господарства, на балансі яких вони знаходяться.

Організація робіт з утримання територій зелених насаджень, що не передані у користування згідно договорів оренди, забезпечують адміністрації відповідного району Харківської міської ради.

5.6.2.18. Вокзалів та привокзальних в межах наданих в установленому порядку територій, – покладається на відповідні підприємства, що утримують майно вокзалів на балансі.

5.6.2.19. Мостів, шляхопроводів, територій під шляхопроводами та на відстані 10 м навколо них, підземних пішохідних переходів, – покладається на їх балансоутримувачів.

5.6.2.20. Місць встановлення сміттєзбірників та територій на відстані 5 м навколо них, - покладається на балансоутримувачів територій, на яких встановлено сміттєзбірники.

5.6.2.21. Прибирання територій, які відведені під проектування та забудову, прилеглої території на відстані від 20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці, здійснюється фізичними чи юридичними особами, яким відповідно до діючого законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться.

5.6.3. На власних та закріплених територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

5.6.3.1. Регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю.

5.6.3.2. Забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами на підставі затверджених норм утворення твердих побутових відходів.

5.6.3.3. Регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити, для утримання в належному стані.

5.6.3.4. Регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників та території, на якій вони встановлені.

5.6.3.5. Вивозити сміття з території загального користування, ринків та від населення, що мешкає у будинках державного та громадського житлового фонду, не менше ніж один раз на день, а з домоволодінь приватного житлового фонду згідно з укладеними договорами, але не менше ніж два рази на тиждень. Вивезення великогабаритних (негабаритних) відходів проводити не менше ніж одного разу на тиждень.

5.6.3.6. Утримувати приміщення громадських туалетів, у тому числі дворових та туалетів на кінцевих зупинках маршрутних транспортних засобів у належному санітарному та технічному стані.

5.6.3.7. Встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати та забезпечувати вивезення сміття шляхом укладення відповідних договорів зі спеціалізованими підприємствами.

5.6.3.8. Здійснювати очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях.

5.6.3.9. Контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття.

5.6.3.10. Регулярно знищувати бур'яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення.

5.6.3.11. Регулярно обстежувати власні та прилеглі (закріплені) території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню.

5.6.3.12. Проводити заходи, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів.

5.6.3.13. Проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень.

5.6.3.14. Проводити у повному обсязі заміну засохлих та пошкоджених кущів і дерев.

5.6.3.15. Не допускати пошкодження елементів благоустрою міста, розташованих на прилеглих територіях.

5.6.3.16. З додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд.

5.6.3.17. Належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення стану благоустрою.

5.6.4. Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:

5.6.4.1. Підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди.

5.6.4.2. Суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування. Урни встановлюються біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об’єктів торгівлі та послуг.

5.6.4.3.Підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку. На території вказаних об’єктів урни встановлюються з інтервалом не більше 40 м;

5.6.4.4. Балансоутримувачів багатоквартирних будинків. Урни встановлюються біля входу в будинки.

5.6.4.5. Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення – промивати.

5.6.5. Миття сміттеєзбірників (крім урн), тари для побутових відходів здійснювати не рідше 2 разів у 10 днів. Дезінфікувати сміттєзбірники (крім урн) та місця їх розташування необхідно у радіусі 1,5 м.

5.6.6. Спеціальні майданчики для розміщення контейнерів чи сміттєзбірників повинні бути відкритими з водонепроникним покриттям, зручним під’їздом для транспорту та відповідати Санітарним правилам.

5.6.7. Громадські вбиральні повинні утримуватися в належному стані підприємствами і організаціями, на балансі в яких вони перебувають, відповідно до вимог законодавства.

5.6.8. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:

5.6.8.1. Підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення.

5.6.8.2. Видалення снігу та снігово-льодяних утворень. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки маршрутних транспортних засобів, місцях для паркування, на трамвайному полотні, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньо квартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів. Зібрані сніг, лід повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки, визначені адміністраціями районів Харківської міської ради за погодженням з органами санітарно-епідеміологічного нагляду.

5.6.8.3. Усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїзний частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском без застосування хлоридів. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд збирають та вивозять.

5.6.8.4. Тротуари, доріжки у парках, скверах і на бульварах, сходи, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами підприємства, організації, установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.

5.6.8.5. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів проводиться в порядку, визначеному виконавчим комітетом міської ради.

5.6.8.6. Балансоутримувачі, відповідні підприємства, установи, організації або особи, які утримують відповідні території за договором, зобов’язані мати: власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби), достатній запас матеріалу для посипання (пісок, шлак) для своєчасного проведення протиожеледних заходів.

5.6.8.7. Прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату.

5.6.8.8. Огороджувати небезпечні для пішоходів, у разі падіння бурульок та снігу з дахів, місця, забезпечувати видалення бурульок з дахів, карнизів та інших елементів будинків.

5.6.9. В період з 1 березня до 1 листопада прибирання здійснюється в загальному порядку відповідно до п. 5.6.

5.6.10. Полив проїзної частини тротуарів, вулиць, площ, бульварів проводиться в плановому порядку із застосуванням спеціальних машин та механізмів.

5.6.11. Балансоутримувачі, установи, підприємства та організації, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій, та інші дії або проводити ці роботи самостійно.

5.6.12. Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про відходи», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів».

5.6.13. Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням міської ради місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів, або здійснення інших операцій з відходами.

5.6.14. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.

5.6.15. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території міста, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.

5.6.16. При поводжені з небезпечними відходами:

5.6.16.1. Відходи та складові побутових відходів, що містять токсичні речовини (наприклад акумулятори, гальванічні елементи, медикаменти, розчинники фарб, клеї, луги, кислоти, засоби захисту рослин і дерев'яних виробів, люмінісцентні лампи, термометри, та інший брухт, який містить ртуть, олії та забруднені оліями відходи, конденсатори тощо) збирати окремо від інших побутових відходів, накопичувати в окремих контейнерах. Вивезення цих відходів здійснювати зокрема за договорами зі спеціалізованими організаціями, що мають відповідні ліцензії, на спеціалізовані підприємства, де проводиться їх знешкодження та знищення.

5.6.16.2. Вести облік небезпечних відходів та забезпечити їх видалення через спеціалізовані підприємства.

5.6.16.3. Специфічні біологічні відходи зберігати у одноразових герметичних збірниках.

5.6.17. Виконавець послуг з вивезення твердих побутових відходів для кожного сміттєвоза розробляє маршрутний графік та узгоджує його із замовником послуг.

5.6.18. Визначення меж територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, приватних домоволодінь громадян, які підлягають прибиранню, контроль за їх санітарним очищенням, своєчасним вивезенням твердих побутових відходів з території приватної забудови покладається на адміністрації районів Харківської міської ради, організація або здійснює функції замовника ліквідації стихійних звалищ покладається на Департамент житлового господарства.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 474 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2519 - | 2366 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.