Київський національниЙ університет імені Тараса Шевченка
Юридичний факультет
Кафедра правосуддя
Укладач:
К.ю.н., доц. Ізарова І.О.
“ОСОБЛИВОСТІ СУДОЧИНСТА В РІЗНИХ КАТЕГОРІЯХ ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ:
м1 - Особливості розгляду справ позовного провадження; м2 - Особливості розгляду справ окремого та наказного проваджень»
РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
для студентів спеціальності 6.030401 «Право»
Затверджено
на засіданні кафедри
Протокол № 1
від 04 вересня 2012р.
Завідувач кафедри
________ проф. Погорецький М.А.
Декан юридичного факультету
________ д.ю.н. Гриценко І.С.
Київ-2012
Робоча навчальна програма з дисципліни
Особливості судочинства в різних категоріях цивільних справ” для студентів магістратури юридичного факультету
Особливості судочинства в різних категоріях цивільних справ. Робоча навчальна программа / Ізарова І.О. – Київ. нац. ун-т імені Тараса Шевченка / юрид. ф-т. – К., 2012. – 29 с.
Укладач:
к.ю.н., доц. Ізарова І.О.
Лектор:
к.ю.н., доц. Захарова О.С.
к.ю.н., доц. Ізарова І.О.
Викладач:
к.ю.н., доц. Захарова О.С.
к.ю.н., доц. Ізарова І.О.
Рецензент:
к.ю.н., доц. Захарова О.С.
Погоджено
з науково-методичною комісією
«» 2012р.
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………….. | 4-5 |
1. ЗАСТОСУВАННЯ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ ………………………………………… … | 5-7 |
2. ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ.……………………………….…... | 8-9 |
3. ЗМІСТ ТЕМИ, плани ЛЕКЦІЙних та СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ, ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ …............. | 10-25 |
4. ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ІСПИТУ…………………………….… | 26-31 |
5. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………… | 32-46 |
ВСТУП
Навчальна дисципліна (спецкурс) „Особливості судочинства в різних категорія цивільних справ” є важливою складовою навчального процесу і забезпечує формування поглиблених фахових знань юриста із цивільного процесуального права.
Суди розглядають велику кількість справ, пов’язаних з цивільними, сімейними трудовими, земельними, житловими правовідносинами а також іншими категоріями цивільних справ, що зумовлює необхідність вивчення застосування загальних та спеціальних норм та правил цивільного судочинства в різних категоріях цивільних справ.
Метою викладання даної дисципліни є необхідність вивчення особливостей судочинства в різних категоріях цивільних справ. Теоретичні знання та практичні навики, якими студенти оволодівають при вивченні загального курсу цивільного процесу України, дають фундаментальну основу знань із цивільного процесуального права. Даний спецкурс передбачає поглиблене вивчення студентами магістратури основних особливостей, що відрізняють цивільне судочинство в різних категоріях справ, які часто зустрічаються в судовій практиці.
Навчальна дисципліна присвячена вивченню особливостей судочинства в різних категорія цивільних справ, зокрема, тих, що виникають із житлових, сімейних, трудових, земельних відносин; в межах курсу розглядаються особливості судочинства у справах наказного та окремого провадження. Таким чином, при вивченні даного спецкурсу студенти мають змогу застосувати знання із різних галузей права, зокрема, цивільного процесуального права, цивільного, сімейного, земельного, трудового права. В межах даного спецкурсу розглядаються питання цивільної юрисдикції, визначення кола учасників цивільного процесу, доказів та доказування, змісту судового рішення у різних категоріях справ.
Студент повинен знати:
– теорію цивільного процесуального права;
– норми цивільного процесуального законодавства України;
– судову практику у різних категоріях цивільних справ;
– актуальні проблеми застосування процесуального законодавства в різних категорій справ у цивільному судочинстві.
Студент повинен вміти:
– досліджувати теоретичні положення цивільного процесуального права, зокрема, особливості цивільного судочинства в різних категоріях справ;
– досліджувати судову практику цивільного судочинства в різних категоріях цивільних справ, аналізувати наявні проблеми та виявляти шляхи їх вирішення;
– аналізувати норми цивільного процесуального, цивільного, сімейного, трудового, земельного, житлового законодавства та застосувати їх в судовій практиці;
– аргументувати власну позицію та погляди на питання, пов’язані із судочинством в різних категоріях цивільних справ, застосувати теоретичні знання у практичній діяльності.
В результаті вивчення спецкурсу студенти повинні глибоко опанувати не тільки теоретичні положення цивільного процесуального права, але й здобути навики практичного застосування своїх знань при підготовці процесуальних документів, консультуванні та представленні інтересів осіб, які беруть участь у цивільних справах різних категорій. Поглиблені знання із цивільного процесу та особливостей судочинства в різних категоріях цивільних справ дозволить їм як фахівцям в галузі права вільно володіти і користуватися знаннями, застосовувати їх в правовій практиці.
Нормативна дисципліна «Особливості судочинства в різних категоріях цивільних справ» вивчається студентами-магістрами юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Планом навчального процесу для вивчення цього спецкурсу відведено 72 години учбових занять, з них на лекції відведено 36 годин, на практичні заняття – 32 годин, на самостійну роботу – 32 годин. Формою контролю є іспит.
ЗАСТОСУВАННЯ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ