Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Виготовлення форм




Фототипний друк — різновидність плоского друку. Друкуючі й пробільні елементи фототипної форми створюються на желатиновому шарі, що знаходиться на підкладці.

Вибірковість змочування пробільних елементів водою, а друкарських — фарбою, досягається в залежності від ступеня задублення желатинового шару. Чим більше задублений шар, тим більше фарби він сприйме в процесі друкування і передасть на відбиток. Незадублені ділянки желатини добре набрякають у воді і не сприймають фарбу, тобто являються пробільними елементами.

Технологія виготовлення форми базується на фото- і фізико-хімічних процесах і полягає в наступному (див. рис. 32).

На скляну пластину наносять розчин желатину з двохромовокислою сіллю і висушують. На одержаний світлочутливий шар (35-40 мкм) експонують в копіювальній рамі тоновий або штриховий негатив. Шар задублюється на різну глибину, що залежить від оптичної щільності негатива. Копію промивають у воді до повного усунення із шару двохромовокислої солі. При промиванні фототипний шар вибірково набухає (але не розчиняється): проходить зміна його поверхні та кінцеве формування пробільних і друкуючих елементів. Поверхня набуває рельєфно-складчатої структури, яка складається з дрібних нерегулярних складок — рельєфів і заглиблень. Рельєфи набрякають у воді і утворюють пробільні елементи, а заглиблення втрачають властивість набрякати і стають друкуючими елементами. Характер і розмір складок найрізноманітніший і залежить від ступеня задублення шару.

 

 

При найменшому задубленні (в світлих ділянках) рельєфи складок найбільші і розділяються мінімальними ненабряклими ділянками. В найтемніших ділянках, одержаних при максимальному задубленні, проміжки з’єднуються між собою до зник­нення пробільних елементів і стають трохи нижче світлих ділянок (заглиблення до 100 мкм).

Тональність зображення в фототипному друці передається різними розмірами друкуючих елементів і різною товщиною фарбового шару, яка найбільша в темних ділянках. Друкуючі елементи мають нерегулярну структуру і дуже малі розміри, тому на відбитку створюється повна ілюзія тонового зображення. Така особливість передачі тонів і відсутність растрування роблять фототипію найкращим поліграфічним способом для відтворення складних оригіналів (рисунків масляного, акварельного живопису, автографів та ін.).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 628 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2481 - | 2136 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.