Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Рішення до завдання 3




Рішення до завдання 1

 

Тести

 

2. Антикризове фінансове управління - це система прийомів і методів управління фінансами, спрямована на попередження фінансової кризи та банкрутства підприємства. Антикризовий фінансовий менеджмент значною мірою повинен спиратися на функціональний і методологічний інструментарій контроллінгу, а також враховувати вимоги Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкрутом”, який визначає механізм фінансової санації та банкрутства підприємств. Антикризове фінансове управління підприємством можна розглядати в двох ракурсах:

по-перше, це систем профілактичних заходів, спрямованих на попередження фінансової кризи: постійний аналіз сильних і слабких сторін підприємства. прогнозування банкрутства, управління ризиками (мінімізація і нейтралізація), впровадження системи попереджувальних заходів тощо;

по-друге, це система управління фінансами, спрямована на виведення підприємства з кризи, в тому числі шляхом проведення санації чи реструктуризації суб’єкта господарювання.

У першому випадку основне завдання системи полягає у недопущенні фінансової кризи, а в другому – у подоланні фінансової кризи, тобто фінансовому оздоровленні підприємства.

3.

Середньозважена вартість власного капіталу:

30 х 0,74+ 25 х 0,07 + 28 х 0,19 = 29,27 %

Середньозважена вартість позикового капіталу:

18 х 0,25 + 20 х 0,75 = 19,50%

Середньозважена вартість сукупного капіталу:

29,27 х 0,73 + 19,50 х 0,27 =26,64%

Рішення до завдання 2

Тести

 

2. Внутрішньофірмове фінансове планування – це процес розробки системи фінансових планів і бюджетів по забезпеченню функціонування і розвитку підприємства необхідними фінансовими ресурсами і підвищенню ефективності його фінансової діяльності в наступному періоді.

Мета внутрішньофірмового фінансового планування – забезпечити фінансові можливості для успішної господарської діяльності, досягти прибутковості і конкурентоспроможності підприємства.

Фінансове планування втілює встановлені цілі у форму конкретних фінансових показників і забезпечує фінансовими ресурсами закладені у виробничому плані економічні пропорції розвитку.

Внутрішньофірмове фінансове планування базується на використанні трьох основних його систем:

1. Прогнозування фінансової діяльності.

2. Поточне фінансове планування.

3. Оперативне фінансове планування.

Ці системи перебувають у взаємозв’язку і реалізуються в певній послідовності. Першим етапом є прогнозування основних напрямів і цільових параметрів фінансової діяльності шляхом розробки загальної фінансової стратегії підприємства, яка покликана визначити завдання і параметри поточного фінансового планування. В свою чергу, поточне фінансове планування створює основу для розробки і доведення до безпосередніх виконавців оперативних фінансових планів, бюджетів по основним напрямам фінансової діяльності підприємства.

3.

Дивідендний фонд = 16000 х 0,5 = 8000 грн.

Дивідендний фонд по привілейованим акціям = Акціонерний капітал х Ставка дивіденду = 25000 х 0,3 = 7500 грн

Дивідендний фонд по звичайним акціям 8000 – 7500 = 500 грн.

Дивіденд на одну звичайну акцію 500 / 9000 = 0,056 грн.

 

Рішення до завдання 3

 

Тести

2. Залежно від вибору джерел покриття змінної частини оборотних активів виділяють три основних стратегії фінансування оборотних активів:

1) агресивна стратегія полягає у фінансуванні на довгостроковій основі необоротних активів і постійної частини оборотних активів. Змінна частина оборотних активів повністю покривається за рахунок короткострокової заборгованості. Високо ризикована стратегія.;

2) консервативна стратегія полягає у фінансуванні майже всіх активів за рахунок довгострокових джерел – власного капіталу. Застосовується, як правило, на початкових стадіях існування підприємства за умови достатньої величини капіталу власників підприємства і доступності довгострокових кредитів. Сприяє фінансовій стійкості підприємства;

3) компромісна стратегія полягає у фінансуванні необоротних активів, постійної частини оборотних активів і приблизно половини змінної частини оборотних активів за рахунок довгострокових джерел. Інша частина оборотних активів фінансується на короткостроковій основі. Модель є найбільш реальною, але при наявності зайвих оборотних активів може зменшуватись їх прибутковість.

3. Сила дії операційного важеля = Маржинальний прибуток/ валовий прибуток= (40000 – 31000) / (40000 -31000 -3200) =9000/5800 =1,55

При збільшенні виручки на 10% прибуток збільшиться на 15,5% і становитиме 5800 х 1.155 =6699 грн.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 293 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2325 - | 2297 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.