Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Князювання перших князів




ПРАВЛІННЯ КНЯЗЯ ОЛЕГА
(882-912)

Олег у 883 р. приєднав деревлян, 884 р. – сіверян, 885 р. – радимичів.

У 907 р. та 911 р. Олег здійснив вдалі походи на Візантію. Під час першого він на честь своєї перемоги прибив власний щит на ворота столиці Візантії м. Константинополь (Царград). У результаті походу був підписаний вдалий для русичів дипломатичний договір.

У 912 р. Олег помирає. За життя Олега називали Олег Віщий, тобто той, хто знає свою долю. Таке прізвисько Олег отримав після того, як віщун пророкував йому смерть від власного коня.

ПРАВЛІННЯ
КНЯЗЯ ІГОРЯ
(912-945)

Ігор – син Рюрика. У 912 р. Ігор придушує повстання деревлян, приєднує племена уличів та тиверців. У 912-913 рр. вдало воював на Закавказзі. Протягом 915-920 рр. воював із печенігами.

У 941 та 944 р. Ігор здійснив невдалі походи на Візантію. Під час першого кораблі Ігоря були спалені «грецьким вогнем».

У 945 р. під час полюддя відбулося повстання деревлян, які стратили Ігоря.

Полюддя – це збір данини, під час якого князь об’їжджає свої володіння.

ПРАВЛІННЯ
КНЯГИНІ ОЛЬГИ
(945-964)

Ольга – жінка Ігоря. Помстилася деревлянам у 945 р., спаливши м. Іскоростень. Ольга провела перші реформи у державі. Упорядкувала процес збирання данини, замінила полюддя на повоз (данину більше не збирав князь, а її привозили у визначенні місця), поділила державу на погости (осередки князівської влади на місцях) та визначила уроки (фіксований розмір данини).

У 955 – 957 рр. Ольга здійснила дипломатичний мирний візит у Візантію до імператора Костянтина Багрянородного. У Константинополі Ольга особисто прийняла християнство.

У 959 р. Ольга відправила посольство до імператора Священної Римської Імперії Оттона І й встановила з ним дипломатичні відносини. На прохання Ольги до Київської Русі був відправлений єпископ Адальберт з метою поширити християнство на руські землі.

Після приходу до влади князя Святослава, Ольга займалася розбудовою Києва.

ПРАВЛІННЯ
КНЯЗЯ СВЯТОСЛАВА
(964-972)

Святослав – син Ігоря та Ольги, князь-воїн. Був завзятим язичником і перешкоджав поширенню християнства на руські землі. Перед тим як напасти на ворогів, Святослав завжди попереджав їх, посилаючи гінця з висловом «Іду на Ви».

У 964-66 рр. Святослав здійснює «східний похід», під час якого підкоряє Києву в’ятичів, воює з Волзькою Булгарією, знищує Хозарський каганат, приєдную Тмутаракань (невеличка територія на Кримському півострові)

У 968-969 рр. Святослав вдало воював із Дунайською Болгарією. Хотів навіть перенести столицю Руської держави із Києва у м. Переяславець на Дунаї.

У 969 р. Святослав поділив Русь між синами. У Києві посадив старшого сина Ярополка, у деревлян (м.Овруч) – Олега, у Новгороді – Володимира.

У 971 р. військо Святослава зазнає поразки від візантійців в битві під Доростолом. Святослав підписує з Візантією мирну угоди і відмовляється від претензій на Дунайську Болгарію та Крим.

У 972 р. Святослав був убитий печенігами. Хан печенігів Куря зробив з черепа Святослава чашу, на якому написав «Чужого шукав – свого не зберіг».

Печеніги – тюркські кочові племена, що панували в українських степах з Х по ХІІІ ст.

Протягом 972 – 977 рр. на Русі правили сини Святослава: у Києві – Ярополк, у деревлян (м.Овруч) – Олег, у Новгороді – Володимир.

Протягом 977- 980 рр. у Київській Русі тривають міжусобні війни за владу між синами Святослава. Перемогу здобув молодший син Володимир.

Міжусобні війни – внутрішній розбрат, війни між окремими людьми чи суспільними групами в державі.

Князь Діяльність
Аскольд і Дір -860р.під час одного з походів на Візантію Аскольд хрестився-перша спроба християнізації -860,866,873р.-походи на Візантію 882р.-У Києві в цей час відбувся державний переворот, внаслідок якого була скинута династія Києвичів..Олег підступно обманом виманив Аскольда і Діра,і вбив їх,проголосивши себе регентом при малолітньому синові Рюрика-Ігорі.  
Олег 882-912рр.   · Оголосив Київ «матір'ю городів руських» · об’єднання Північної(Новгород) та Південної Русі(Київ) · відбулося збирання руських земель (древлян, сіверян, радимичів, ільменських словен, в’ятичів тощо) та консолідація їх навколо Києва. · 907р.похід на Візантію,перемога, прибив щит на ворота Царгорода(Константинополя) Заключив договір, за яким русичи не платили мито за торгівлю із Візантією · 911р.похід на Візантію, Заключив договір,за яким русичи могли служити в імператорському війську. · 912 р. князь Олег здійснив кілька походів проти хозар та Арабського халіфату на Закаспій, під час останнього з них він загинув    
  Ігор 912-945рр.   · Засновник династії Рюриковичів · Військова дружина відігравала головну князівську опору при здійсненнікормління-щорічним об'їздом князем своїх володінь з ціллю зібрати данину Вперше при ньому на кордонах Русі з'явились кочовники-печеніги · 941 похід на Візантію, завершився поразкою Ігоря · 944 другий похід на Візантію завершився підписанням досить невигідної для Русі мирної угоди (руські купці позбавлялися права безмитної торгівлі у Константинополі, а руські воїни мусили обороняти кримські володіння Візантії від кочовиків). · довелося знов підкоряти древлян і уличів (останні лише формально признали перемогу Ігоря),які повстали проти проти збільшення данини-полюддя. · Широкомасштабні воєнні походи поглинали багато ресурсів, це підштовхнуло князя збільшувати данину. Одне з повторних збирань данини призвело у 945 р до повстання древлян на чолі з князем Малом м.Істкоростень проти Ігоря,під час придушення якого Ігоря було вбито.    
Ольга 945-964рр · Дружина Ігоря,що три рази помстилася древлянам і жителям м. Істкоростеня за смерть чоловіка · Регент при малолітньому сині Святославі · впорядкувала податкову систему – визначила розміри данини-уроки, строки її збирання,місця збору – погости(вони ставали осередками князівської влади на місцях, туди звозили всі податки), закріпила землі,багаті на хутряного звіра-ловища за князівською казною · прикрашала Київ- Ольжин двір · активна зовнішня діяльність: 946 та 957 роках вона здійснила дві дипломатичні поїздки до Константинополя з метою зміцнення торгових і політичних відносин, підписала союзницькі угоди,. Під час однієї з поїздок Ольга прийняла християнство від самого імператора Костянтина 7 Багрянородного.Була канонізована встановлює дипломатичні контакти із германським імператором Оттоном І.
Святослав Хоробрий,князь-воїн 964-972рр.   · постійно здійснював військові походи · здійснив переможні походи проти Хозарського каганату 964р.і 968р. внаслідок яких знищив цю державу і столицю м.Ітіль,захопив м. Біла Вежа · 968,969рр.походи на Балкани до Болгарії,Візантії, в битві при м.Доростол програв Візантії і підписав мирну угоду 971р.:втрачалися завойовані землі у Подунав'ї, русичі змушені були допомагати Візантії у війні з арабами. Повертаючись зі здобиччю до Києва,Святослава було вбито печенігами у районі Дніпровських порогів. · 966р. підкорив в'ятичів(р.Ока і Волга) · Внутрішня політика:969р.провів адміністративну реформу-замінивши племенних князів на своїх синів Київ-Ярополку,Овруч- Олегу,Новгород-Володимиру. Це було свідчення утвердження на місцях династії Рюриковичів,і боротьба з племенним сепаратизмом-бажанням від'єднатися від центру Києва.    




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 972 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2280 - | 2114 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.