Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Робота 2. 9. Підрахунок кількості лейкоцитів




 

Лейкоцити – великі, з ядрами, білі клітини (діаметр 10-20 мкм), різної величини і форми. Вони виконують в організмі захисну, синтетичну та інші функції. Кількість лейкоцитів значно коливається і залежить від виду тварини, її віку, годівлі, фізіологічного стану організму та інших факторів. Лейкоцити підраховують в 1мм3 крові.

Мета досліду. Засвоїти методику підрахунку лейкоцитів.

Для роботи необхідні: піддослідні тварини, кров, 2%-вий розчин оцтової кислоти, підфарбованої метиленовою синькою, спирт, ефір, спиртовий розчин йоду, набір інструментів для взяття крові, покривні скельця, змішувачі для лейкоцитів, лічильні камери, мікроскоп, вата.

Змішувач для лейкоцитів за об’ємом у 10 разів менший від змішувача для еритроцитів. На капілярі змішувача є позначки 0,5 і 1,0, а над ампулоподібним розширенням – мітка 11. Кулька для перемішування крові – білого кольору. Кров розбавляється у змішувачі в 10 чи 20 разів.

Хід роботи. У змішувач до позначки 0,5 насмоктують кров і розбавляють її, доводячи рівень до позначки 11 2%-вим розчином оцтової кислоти, підфарбованої метиленовою синькою (розведення у 20 раз). Розчин оцтової кислоти гемолізує еритроцити, а ядра лейкоцитів при цьому зафарбовуються у блакитний колір і чітко виділяються в полі зору під мікроскопом.

Одну краплю розрідженої крові видувають з меланжера на ватку, а наступну наносять на лічильну камеру під покривне скло, як і для підрахунку еритроцитів. Підрахунок лейкоцитів проводять при малому чи середньому збільшенні у ста великих квадратах камери Горяєва. Враховуючи, що об’єм одного великого квадрата дорівнює 1/250 мм3 обчислення кількості лейкоцитів здійснюється за формулою:

X = М х 250 х 20/100 = 50 х М,

де X – кількість лейкоцитів в 1 мм3 крові;

М – кількість лейкоцитів у ста великих квадратах;

20 – ступінь розрідження крові.

 

Результати досліду:

М1 =

М2 =

Мср =

Х = Мср х 50 =

ВИСНОВОК :________________________________________________

Робота 2. 10. Лейкоцитарна формула

 

Відсоткове співвідношення окремих форм лейкоцитів називають лейкоцитарною формулою. За морфологічною будовою всі лейкоцити можна розділити на дві групи: агранулоцити, або незернисті та гранулоцити, або зернисті. До незернистих лейкоцитів відносяться лімфоцити й моноцити. Зернисті лейкоцити, залежно від здатності зерен їхньої протоплазми сприймати кислі, основні та нейтральні фарби, поділяються на еозинофіли, базофіли й нейтрофіли.

Завдання. Заповніть таблицю 3 з урахуванням позначень:

Б – базофіли; Е – еозинофіли; Ю – юні нейтрофіли; П – паличкоядерні нейтрофіли; С – сегментоядерні нейтрофіли; Л – лімфоцити; М – моноцити.

 

Таблиця 3





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 955 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2406 - | 2286 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.