СТАБІЛЬНОЇ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МІСТА
3.1. Міський відділ освіти зобов’язується:
3.1.1. Забезпечити стабільне функціонування підвідомчих навчальних закладів, раціональне використання бюджетних та спеціальних коштів, недопущення їх вилучення, дотримання нормативних вимог до фінансування господарських витрат.
3.1.2. Сприяти закладам освіти в реалізації їх права на:
Ø самоврядування, яке передбачає самостійне вирішення питань навчально-виховного процесу, методичної та економічної діяльності;
Ø визначення змісту компоненту освіти, що надається навчально– виховним закладом понад визначений державою обсяг.
3.1.3. Організувати систематичну роботу для забезпечення підвищення кваліфікації і перепідготовки педагогічних та науково-педагогічних кадрів.
3.1.4. Не впроваджувати контрактну форму трудового договору у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Укладати контракт можливо тільки з першими керівниками закладів освіти, якщо на це є їх бажання з дотриманням умов, забезпечуючи їх правову та соціальну захищеність.
3.1.5. Сприяти розвитку і зміцненню матеріально–технічної бази закладів освіти.
3.1.6. Проводити щорічно конкурс „Вчитель року”.
3.1.7. Призначати працівників на керівні посади навчальних закладів освіти з урахуванням думки міської організації профспілки працівників освіти.
3.1.8. В межах повноважень вживати заходів щодо безумовного виконання норм законів у галузі освіти, що стосуються соціально-економічних гарантій, прав та інтересів працівників, осіб, які навчаються, недопущення їх зупинення та скасування
3.1.9. Вживати заходи для збереження мережі закладів освіти та їх фінансування.
3.1.10. При наявності коштів забезпечити комплектацію кабінетів засобами навчання та шкільним обладнанням у відповідності до типових переліків навчально–наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів.
3.1.11. У разі потреби надавати міській організації профспілки оперативну інформацію щодо стану фінансування навчальних закладів, стану виплати заробітної плати, інших обов’язкових платежів.
3.2. Міська організація профспілки працівників освіти зобов’язується:
3.2.1. Здійснювати громадський контроль за дотриманням у навчально – виховних закладах освіти законодавство про працю та зобов’язань за колективними договорами.
3.2.2. Сприяти удосконаленню виробничих відносин, зміцненню трудової дисципліни в колективах підвідомчих закладів.
3.2.3. Надавати юридичну та методичну допомогу керівникам, головам первинних профспілкових організацій закладів освіти у вирішенні питань виробничого характеру.
3.2.4. Забезпечити первинні профспілкові організації нормативними документами з питань виробничого характеру та трудового законодавства.
3.2.5. Усіма можливими законними засобами захищати керівників закладів освіти, до яких незаконно застосовуються заходи адміністративно–дисциплінарного впливу внаслідок відстоювання ними інтересів працівників та трудових колективів.
3.2.6. Представляти і захищати трудові та соціально – економічні права й інтереси членів профспілки в органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями в судових органах.
3.2.7. Направляти пропозиції щодо покращення соціально – правового захисту учасників навчально – виховного процесу в обком профспілки працівників освіти і науки, управління освіти і науки.
3.3.Сторони Угоди, керуючись принципами соціального партнерства, усвідомлюючи відповідальність за функціонування і розвиток установ і закладів освіти, домовились:
3.3.1. Сприяти підвищенню якості освіти, результативності діяльності установ, конкурентоздатності працівників на ринку праці.
3.3.2. Спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладів освіти і науки.
3.3.3. Брати участь у діючих органах соціального партнерства.
3.3.4. Брати участь у організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників освіти.
3.3.5. Спрямувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладів освіти. Сприяти відзначенню ювілейних дат навчальних закладів відповідно до вимог Указу Президента України від 02.12.95р. № 1116/95 «Про впорядкування пам’ятних дат і ювілеїв (50,75,100 років...)»
3.3.6. Дозволити вести викладацьку роботу керівним працівникам закладів освіти тільки у разі навантаження вчителів за відповідним предметом на ставку саме за даним предметом.
3.3.7. Упереджувати виникнення колективних трудових спорів, а в разі їх появи – прагнути до розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів.
3.3.8. Вважати неприпустимим застосування заходів адміністративного впливу до керівників закладів освіти, тиску на педагогів у випадку відстоювання ними законних прав та інтересів працівників галузі.
3.3.9. Сприяти створенню комісій з трудових спорів у колективах в яких нараховується 15 і більше працівників.
3.3.10. Домагатися матеріального заохочення педагогічним працівникам учні яких стали переможцями всеукраїнських, обласних олімпіад, конкурсів, турнірів.
3.3.11. Не рідше одного разу на рік заслуховувати на комісії міського відділу освіти та раді міської організації профспілки працівників освіти стан дотримання трудового законодавства у навчальних закладах.
4. ЗАЙНЯТІСТЬ
4.1. Міський відділ освіти зобов’язується:
4.1.1. В межах своїх повноважень сприяти реалізації державної політики зайнятості відповідно до Законів України «Про зайнятість населення», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Указу Президента України від 4 липня 2005 р. „Про невідкладні заходи щодо забезпечення фінансування та розвитку освіти в Україні” в частині працевлаштування молодих спеціалістів.
4.1.2. Здійснювати аналіз стану зайнятості працівників галузі та розглядати це питання разом з міською організацією профспілки одночасно з підсумками виконання Угоди.
4.1.3. Не допускати в закладах освіти вивільнень і скорочень педагогічних працівників протягом навчального року.
4.1.4. Узгоджувати з міською організацією профспілки, рішення про зміни в реорганізації і перепрофілюванні закладів освіти, скороченні чисельності або штату працівників не пізніше, ніж за 2 місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості вивільнених працівників. Двомісячний період використовувати для роботи, спрямованої на зниження рівня скорочення чисельності працівників.
4.1.5. При виникненні необхідності вивільнення працівників на підставі пункту 1 ст. 40 КЗпП:
- повідомляти у письмовій формі не пізніше як за два місяці державну службу зайнятості про вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням установи, скороченням чисельності або штату працівників;
- здійснювати вивільнення працівників лише після використання усіх можливостей забезпечити їх роботою на іншому робочому місці в т. ч. за рахунок звільнення сумісників тощо.
4.1.6. Забезпечити належне фінансування щодо перепідготовки педагогів та керівників навчальних закладів.
4.1.7. Забезпечити контроль за організацією підготовки педагогів, керівників, бібліотекарів навчальних закладів та бухгалтерів з урахуванням нових та вдосконалених навчальних програм, підручників.
4.1.8. Вживати заходи для належного фінансування навчальних закладів, встановлення режиму їх роботи, який забезпечував, би працівникам місячну заробітну плату в розмірі не менше посадового окладу (ставки) заробітної плати.
4.1.9. З метою створення педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії рекомендувати керівникам закладів освіти:
- при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження;
- залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників навчального закладу, працівників інших установ лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.
- передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т.ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п.74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.
4.1.10. Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації в колективах та професійному зростанні.
4.2. Міська організація профспілки працівників освіти зобов’язується:
4.2.1. Через систему навчання профактиву та оперативні повідомлення надавати аналітичні матеріали з питань створення, ліквідації; реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів, вивільнення і працевлаштування працівників; незалежну правову допомогу та юридичні консультації з зазначених питань керівникам закладів освіти, вивільнюваним працівникам, профспілковим комітетам.
4.2.2. Зобов’язати первинні профспілкові комітети використовувати тримісячний термін для ведення переговорів з адміністрацією, обміну інформацією, проводити іншу роботу, спрямовану на зниження рівня вивільнення працівників.
4.2.3. Рекомендувати профспілковим комітетом не давати згоду адміністрації на вивільнення з роботи працівників без проведення попередніх переговорів щодо їх працевлаштування.
4.2.4. Сприяти організації в колективах закладів освіти навчання працівників з питань чинного законодавства про зайнятість населення.
5. РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ, ТРУДОВИХ ВІДНОСИН.
РЕЖИМ ПРАЦІ І ВІДПОЧИНКУ
5.1. Міський відділ освіти зобов’язується:
5.1.1. Забезпечити встановлені чинним законодавством тривалість робочого часу і часу відпочинку для працівників галузі.
5.1.2. Сприяти розробленню і виконанню у навчальних закладах освіти посадових обов’язків, правил внутрішнього трудового розпорядку, погоджених з профспілковими комітетами, часу початку і закінчення роботи, режиму роботи змінами, застосування підсумованого обліку робочого часу.
5.1.3. Погоджувати з міською організацією профспілки проведення атестації, тарифікації та інших соціально – економічних, правових питань.
5.1.4. Забезпечити звільнення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи тільки після закінчення навчального року.
5.1.5. Обмежити укладання строкових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробування. Не допускати переукладення безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення пенсійного віку з ініціативи власника (крім наукових та науково-педагогічних працівників) та з інших підстав.
5.1.6. Сприяти виконанню вимог Закону України «Про відпустки» стосовно терміну видачі заробітної плати за час відпустки.
5.1.7. Надавати додаткові відпустки працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю 7 календарних днів на підставі орієнтованого переліку посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти і науки України яким може надаватися додаткова оплачувана відпустка (Додаток № 3).
5.1.6. Надавати додаткові відпустки працівникам за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці. (Додаток № 4).
5.1.7. Надавати додаткові не оплачувані відпустки для працівників за сімейними обставинами у випадках:
- особистого шлюбу – 10 днів;
- при народженні дитини – 7днів;
- при шлюбі дітей – 3 дні;
- смерті рідних по крові або шлюбу – 7 днів;
- смерті інших рідних – 3 дні;
- матері або батька, який виховує дітей без матері, що має двох і більше дітей віком до15 років або дитину – інваліда – 14 днів;
- чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці – 14 днів.
- матері – у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду – тривалістю визначеною у медичному висновку, але не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку;
- пенсіонерам за віком та інвалідам третьої групи – 30 днів;
- інвалідам І та ІІ групи – 60 днів;
- працівникам для догляду за хворими родичами по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного догляду – 30 днів;
- працівникам для завершення санаторно – курортного лікування, визначеного у медичному висновку.
- ветеранам праці – 14 днів;
- надавати працівникам за сімейними обставинами та з інших причин, за їх бажанням відпустку без збереження заробітної плати терміном 15 календарних днів на рік.
5.1.9. Надавати відпустку у разі необхідності санаторно – курортного лікування за рахунок щорічної відпустки або її частини протягом року.
5.1.10. Затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку на зборах трудових колективів.
5.1.11. Сприяти накопиченню власних коштів в закладах освіти від платних послуг, господарської діяльності та спрямовувати їх відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року № 659 „Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямків використання”.
5.1.12. Відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям закладів освіти на культурно –масову, фізкультурну і оздоровчу роботу не менше ніж 0,3 % фонду оплати праці відповідно до Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.
5.1.13. Утримувати, за згодою члена профспілки, членські внески в розмірі 1 % і забезпечити їх вчасне перерахування.
5.1.14. Надавати педагогічним працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу, а також іншим працівникам в межах затвердженого фонду заробітної плати.
5.1.15. Не відволікати працівників від виконання ними професійних обов’язків (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством) згідно з пунктом 3 статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту».
5.1.16.У разі впровадження в установах закладів освіти чергування завчасно узгоджувати з профспілковими комітетами графіки, порядок та розміри компенсації.
5.1.17. Попередній розподіл педагогічного навантаження на наступний навчальний рік проводити в кінці поточного навчального року під час проведення комплектації педагогічних кадрів (п. 4.1. Правил внутрішнього розпорядку) та на початку нового навчального року під час проведення тарифікації під особистий підпис педпрацівника.
5.1.18. При складанні розкладу навчальних занять забезпечити оптимальний режим роботи:
- для жінок, які мають двох і більше дітей віком до 16 років;
- для тих, хто поєднує роботу з навчанням.
5.1.19. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника основну безперервну частину відпустки надавати в розмірі не менше 14 календарних днів.
5.1.20. Надавати щорічну оплачувану відпустку повної тривалості особам, які працюють на умовах неповного робочого часу, в тому числі тим, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 56 КЗпП України).
5.1.21. Надавати жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 16 років або дитину – інваліда (до 18 років), щорічну додаткову оплачувану відпуску тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки».
5.1.22. Надавати працівникам дошкільних закладів щорічні оплачувані відпустки протягом календарного року згідно Закону України «Про відпустки».
5.2. Міська організація профспілка працівників освіти:
5.2.1. В разі потреби на підставі подань керівних профспілкових організацій надавати працівникам – членам профспілки матеріальну допомогу.
5.2.2. Щорічно аналізувати стан оплати праці працівників освіти, забезпечення гарантій держави педагогічним працівникам передбачені згідно ст. 57 Закону України «Про освіту». На підставі узагальнених даних вносити пропозиції до органів виконавчої влади.
5.3. Сторони домовились:
5.3.1. Вживати спільних заходів щодо забезпечення норм тижневого навантаження педагогічних працівників загальноосвітніх закладів в кількості 18 годин, встановлення доплат за завідуванням майстернями, навчальними кабінетами у співвідношеннях до ставки заробітної плати, визначених Кабінетом Міністрів України, з 1 січня 2005 р.; вихователям дошкільних навчальних закладів в кількості 30 тижневих годин; поетапного погашення заборгованості з виплат, передбачених ст. 57 Закону України „Про освіту”.
6. НОРМУВАННЯ І ОПЛАТА ПРАЦІ
6.1. Міський відділ освіти зобов’язується:
6.1.1. Здійснювати виплату заробітної плати працівникам закладів освіти два рази на місяць 16 та 29 числа кожного місяця згідно Рекомендацій № 85 „Про охорону заробітної плати щодо здійснення остаточного розрахунку в межах двох тижнів після закінчення роботи”.
6.1.2. Здійснювати виплату авансу працівникам закладів освіти в межах 50%.
6.1.3. В межах затвердженого фонду заробітної плати виплачувати працівникам закладів освіти грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у відповідальності до частини першої статті 57 Закону України „Про освіту” та Положення „Про надання щорічної грошової винагороди, премії працівникам закладів освіти” (Додаток № 6).
6.1.4. Забезпечити обов’язковість укладання колективних договорів згідно з вимогами законодавства. Вважати накази та розпорядження з питань умов оплати праці, які не узгоджені з міською організацією профспілки працівників освіти незаконними та підлягаючими скасуванню.
6.1.5. Здійснювати перехід до виплати заробітної плати через установи банків за згодою працівників.
6.1.6. Забезпечити оплату праці працівників установ та закладів освіти в межах затвердженого фонду оплати праці:
- за заміну тимчасово відсутніх працівників у зв’язку з їх відпусткою, навчанням, хворобою;
- за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування.
6.1.7. Погоджувати кошториси і штатні розписи з міською організацією профспілки працівників освіти, профспілковими комітетами навчальних закладів.
6.1.8. Оплату праці в нічний час (з 22.00 вечора до 6.00 ранку) працівникам, які за графіком роботи працюють у цей час, здійснювати у підвищеному розмірі – 40 % посадового окладу (ставки заробітної плати).
6.1.9. Наповнюваність в групах дошкільних закладах та класах загальноосвітніх шкіл повинна відповідати чинному законодавству.
6.1.10. Здійснювати оплату праці за роботу в надурочний час, у святкові та вихідні дні згідно статей 106,107 КЗпП України.
6.1.11. Вживати заходи для своєчасної виплати працівникам закладів освіти заробітної плати, відпускних, витрат на службові відрядження.
6.1.12. Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу, не може бути нижчою середнього заробітку.
6.1.13. Сприяти забезпеченню своєчасного проведення індексації грошових доходів працівників закладів освіти у зв’язку зі змінами цін на споживчі товари і послуги відповідно до чинного законодавства.
6.1.14. Інформувати міську організацію профспілки працівників освіти про наявність інформаційних матеріалів Міністерства освіти і науки України з питань умов оплати праці та надавати можливість їх використовувати у повсякденній роботі.
6.1.15. Оперативно інформувати заклади освіти міста щодо змін в оплаті працівників галузі, забезпечувати нормативно правовими актами.
6.1.16. Спільно з керівниками навчальних закладів вживати заходів для спрямування бюджетних асигнувань на освіту та спеціальних коштів згідно з чинним законодавством, не допускати їх вилучення і використання не за призначенням.
6.1.17. Сприяти у навчальних закладах освіти переліку і розмірів доплат та надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників, згідно з додатком № 1 до даної Угоди.
6.1.18. Зобов’язати керівників навчальних закладів відповідно до ст. 30 Закону України „Про оплату праці” при кожній виплаті заробітної плати повідомляти кожного працівника про загальну суму заробітної плати, що належить до виплати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави відрахувань.
6.1.19. Надавати надбавку за вислугу років всім педагогічним працівникам:
від 3 до 10 років – 10 %;
від 10 до 20 років – 20 %;
більше 20 років – 30 %.
6.1.20. Зобов’язати керівників закладів в тижневий строк доводити до відома працівника, який пройшов атестацію та подавати до бухгалтерії для нарахування педагогічним працівникам заробітної плати згідно зі встановленим посадовим окладом (ставки заробітної плати) з дня прийняття рішення атестаційною комісією.
6.2. Міська організація профспілки працівників освіти зобов’язується:
6.2.1. Вживати заходів для підвищення рівня заробітної плати працівників освіти.
6.2.2. Здійснювати контроль за своєчасною виплатою заробітної плати в закладах освіти, аналізувати причини порушень і вживати заходів щодо їх усунення.
6.2.3. Постійно координувати зусилля профорганів щодо здійснення контролю за проведенням індексації грошових доходів працівників та компенсації заробітної плати у разі її затримання більше, ніж на один місяць.
6.3. Сторони Угоди рекомендують керівникам навчальних закладів:
6.3.1. Здійснювати підвищену оплату праці (12 % від заробітної плати) працівникам, зайнятим на важких роботах та роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці.
6.3.2. Забезпечити оплату праці вчителів у випадках, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.
6.3.3. Не допускати компенсації надурочних робіт працівникам шляхом надання відгулів.
7. ОХОРОНА ПРАЦІ І МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
7.1. Міський відділ освіти зобов’язується:
7.1.1. Сприяти проведенню закладами освіти планових медичних і профілактичних оглядів за рахунок бюджету закладів та установ охорони здоров'я, не допускаючи його оплату працівниками за власні кошти.
7.1.2. До самостійної роботи допускати працівників після проходження вступного інструктажу, навчання і перевірки знань з охорони праці.
7.1.3. Забезпечити заклади освіти нормативними актами з охорони праці.
7.1.4. Щоквартально проводити аналіз стану травматизму в навчальних закладах та вживати необхідних заходів щодо профілактики травматизму.
7.1.5. Надавати практичну і фінансову допомогу навчальним закладам щодо забезпечення працівників галузі спецодягом та засобами індивідуального захисту.
7.1.6. Здійснювати доплати працівникам за роботу в шкідливих умовах і надавати додаткові відпустки згідно додатків № 2 та 4 до даної Угоди.
7.1.7. Щорічно проводити перевірку опору ізоляції електромереж та контурів захищеного заземлення в закладах освіти.
7.1.8. Забезпечити навчальні заклади засобами пожежегасіння.
7.1.9. Виконати заходи щодо підготовки приміщень закладів освіти до роботи в осінньо – зимовий період у термін до 20 вересня поточного року.
Забезпечити протягом цього періоду стійкий температурний режим у приміщеннях згідно із встановленими нормами.
7.1.10. За рахунок коштів установи проводити навчання представників закладів освіти з питань охорони праці.
7.1.11. Забезпечити відрахування 0,2 % фонду оплати праці на заходи з охорони праці.
7.2. Міська профспілка працівників освіти зобов’язується:
7.2.1. Забезпечити участь представників профспілки у роботі комісій з розслідування причин нещасних випадків, опрацюванню заходів щодо їх попередження, а також у вирішенні соціальних питань, пов’язаних із профілактикою ушкодження здоров’я працюючих.
7.2.2. Разом з організаціями профспілки здійснювати контроль за дотриманням Законодавчих і нормативних актів з питань охорони праці, створенням безпечних і не шкідливих умов праці і належного виробничого побуту.
7.2.3. Забезпечити контроль за своєчасною і повною виплатою допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю і пологами при народженні дитини та інших соціальних виплат згідно з чинним законодавством.
7.3. Сторони Угоди:
7.3.1. Забезпечити контроль:
- за виконанням вимог щодо створення здорових і безпечних умов праці і навчання передбачених Законами України „Про охорону праці”, „Про пожежну безпеку”, „Про дорожній рух”, „Про цивільну оборону України”;
- за реалізацією заходів з охорони праці, передбачених колективними договорами у закладах освіти.
7.3.2. Сприятимуть виконанню загальнодержавної, галузевої та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, виділення на цю мету кошти не менше як 0,2% від фонду оплати праці відповідно до ст. 19 Закону України „Про охорону праці”.
8. СОЦІАЛЬНЕ ПОРТНЕРСТВО
8.1. Міський відділ освіти зобов’язується:
8.1.1. Надавати в безоплатне користування міській організації профспілки працівників освіти приміщення з обладнанням, опаленням, освітленням для неї самої і для проведення зборів працівників, засоби зв’язку для постійного користування, при необхідності – транспорт.
8.1.2. Забезпечувати міській організації профспілки працівників освіти, профспілковим організаціям закладів освіти права та гарантії передбачені Конституцією України, Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованими Україною конвенціями Міжнародної організації праці.
8.1.3. Не допускати порушення керівниками закладів статутної діяльності первинних профспілкових організацій, передбаченої чинним законодавством.
8.1.4. Вводити до складу колегії міського відділу освіти представника від міської організації профспілки працівників освіти.
8.1.5. Утримуватись від будь-яких дій, що можуть бути розцінені як втручання у статутну діяльність Профспілки.
8.1.6. Направляти на вивчення і на попереднє погодження з міською організацією профспілки працівників освіти проекти наказів, що стосуються соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників галузі (Додаток № 5 до даної Угоди).
8.1.7. Створювати умови щодо добровільності безготівкових систем сплати членських профспілкових внесків у первинних організаціях на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.1993 р. № 59.
8.1.8. Надавати голові міської організації профспілки час, із збереженням заробітної плати, для виконання своїх громадських обов’язків на підставі ст. 41 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.
8.1.9. Сприяти навчанню профспілкового активу, підвищенню їх кваліфікації.
8.2. Міська профспілка працівників освіти зобов’язується:
8.2.1. Сприяти діяльності трудових колективів закладів освіти спрямованої на реалізацію державної політики в галузі освіти, зміцненню трудової дисципліни.
8.2.2. Заохочувати матеріально бухгалтерів за роботу, пов’язану з обліком, перерахуванням членських внесків та за виконання інших обов’язків.
8.2.3. Навчати профспілковий актив.
8.2.4. Своєчасно доводити до первинних профспілкових організацій зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів освіти.
8.2.5. Забезпечити обов’язкове ініціювання кожним комітетом профспілки переговорів щодо укладення колективного договору.
8.2.6. Організувати надання допомоги профспілковим комітетам у проведенні колдоговірної компанії з метою забезпечення:
- відповідальності законодавству норм колективних договорів, зокрема з питань оплати праці, надання відпусток;
- відповідальності сторін за невиконання умов колективних договорів.
8.2.7. Забезпечити співпрацю первинних профспілкових організацій з Державною інспекцією праці по контролю за дотриманням чинного трудового законодавства.
8.2.8. Інформувати міський відділ освіти про факти порушення прав Профспілки в закладах освіти з метою вжиття відповідних заходів.
8.2.9. Спільно з міським відділом освіти проводити відзначення професійного свята – Дня працівників освіти.
8.2.10. Продовжити розвивати спорт та туризм в трудових колективах.
8.3. Забезпечувати соціальний захист ветеранів праці, профспілкового руху, людей похилого віку.
8.3.1. Відзначати професійне свято Дня працівників освіти, Міжнародний День людей похилого віку та День ветерана в України, проводити вшанування переможців обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу «Вчитель року».
8.3.2. Продовжувати розвиток фізичної культури та спорту, туризму, екскурсійного обслуговування в трудових колективах.
9. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ УГОДИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
9. З метою реалізації положень цієї Угоди, здійснення контролю за її виконанням Сторони зобов’язуються:
9.1. Контроль за виконанням Угоди здійснювати спільною комісією Сторін (Додаток № 6 до даної Угоди).
9.2. Кожна зі Сторін визначає заходи з виконання Угоди та відповідальних осіб, інформує про це іншу Сторону.
9.3. Сторони забезпечують контроль за виконанням Угоди, колективних договорів в підвідомчих закладах.
9.4. Раз на півріччя розглядати стан виконання цієї Угоди на засідання спільної робочої комісії Сторін про що складати протокол і визначати додаткові заходи щодо реалізації невиконаних положень. Питання виконання Угоди виносити на спільний розгляд комісії міського відділу освіти та міської організації профспілки працівників освіти.
9.5. Невиконання начальником відділу освіти положень Угоди є підставою для порушення радою профспілки, перед обласним управлінням освіти питання про розірвання з ним трудових договорів згідно існуючого законодавства.
Додатки до Угоди:
1. Перелік доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників закладів освіти, що мають міжгалузевий характер.
2. Орієнтований перелік посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти і науки України, яким може надаватися додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 7 календарних днів.
3. Перелік виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці.
4. Перелік питань соціально-економічного і правового характеру, що погоджуються керівниками закладів освіти з профспілковими органами.
5. Положення про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладів освіти.
6. Положення про преміювання працівників.
7. Тривалість щорічної основної відпустки працівників закладів освіти.
8. Спільна комісія міського відділу освіти та міської організації профспілки працівників освіти для ведення колективних переговорів та здійснення контролю за виконанням угоди.
Кожна зі сторін самостійно вирішує технічні та фінансові питання щодо надання копій даної Угоди своїм підвідомчим організаціям.
Ця Угода підписана у трьох примірниках, які зберігаються у кожної зі Сторін і мають однакову юридичну силу.
„_____” ______________ 2011 рік.
Начальник відділу освіти Голова міської організації
Токмацької міської ради профспілки працівників освіти
____________ І.І. Добриця __________ Т.М. Баздирь
Додаток № 1 до Угоди між
відділом освіти та міською організацією профспілки
працівників освіти на
2011-2013 роки
ПЕРЕЛІК
доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових окладів
працівників закладів освіти, що мають міжгалузевий
характер
Доплати і надбавки | Розміри доплат і надбавок |
Доплати За суміщення професії | До 50% тарифної ставки, окладу суміщених посад працівників |
За розширення зони обслуговування або збільшенняобсягу робіт | До 50% тарифної ставки окладу, які могли виплачуватися за умови додержання нормативної кількості працівників |
За виконання обов'язків тимчасове відсутнього працівника | До 50% тарифної ставки, окладу відсутнього працівника |
За роботу у нічний час | 40% годинної тарифної ставки, посадового окладу за кожну годину роботи в цей час |
Надбавки Закласність водіям легкових і вантажних автомобілів, автобусів | водіям І класу — 25% встановленої тарифної ставки за відпрацьований водієм час. |
За високі досягнення у праці | до 50% посадового окладу |
За виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання) | до 50% посадового окладу |
За складність, напруженість у роботі | до 50% посадового окладу |
Начальник відділу освіти Голова міської організації
Токмацької міської ради профспілки працівників освіти
____________ І.І. Добриця ___________ Т.М. Баздирь
Додаток № 2 до Угоди між
відділом освіти та міською організацією профспілки
працівників освіти на
2011-2013 роки
ПЕРЕЛІК
посад працівників з ненормованим робочим днем, яким надається
додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів:
1. Завідуючим господарством;
2. Комірникам;
3. Секретарям-друкаркам;
4. Інженерам;
5. Діловодам;
6. Програмістам;
7. Операторам ЕОМ;
8. Начальнику господарської групи;
9. Бухгалтеру-спеціалісту;
10. Бухгалтеру ІІ категорії;
11. Провідному економісту;
12. Економісту І категорії;
13. Економісту ІІ категорії;
14. Заступнику головного бухгалтера;
15. Головному бухгалтеру;
16. Бібліотекарям;
17. Кочегарам котельні, працюючих на твердому паливі, під час його завантаження ручним способом;
18. Няням (няням – санітаркам) у дитячих яслах та ясельних групах ясел – садків;
19. Середньому медичному персоналу установ освіти;
20. Юрисконсульту.
Начальник відділу освіти Голова міської організації
Токмацької міської ради профспілки працівників освіти
____________ І.І. Добриця ___________ Т.М. Баздирь
Додаток № 3 до Угоди між
відділом освіти та міською організацією профспілки
працівників освіти на
2011-2013 роки
ПЕРЕЛІК
професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці
та особливим характером праці, який дає право на щорічну
додаткову відпустку.
1. Робітники пралень, зайняті у пральному цеху
або відділенні (машиніст із прання та ремонту одягу) - 4 дня
2. Кухар, що постійно працює біля плити - 4 дня
3. Прибиральник службових приміщень - 4 дня
4. Водій легкового автомобіля - 4 дня
Начальник відділу освіти Голова міської організації
Токмацької міської ради профспілки працівників освіти
____________ І.І. Добриця ___________ Т.М. Баздирь
Додаток № 4 до Угоди між
відділом освіти та міською організацією профспілки
працівників освіти на
2011-2013 роки
ПЕРЕЛІК
питань соціально-економічного і правового характеру, що
погоджуються керівниками органів і установ освіти
з відповідними організаційними ланками профспілки
Питання і документи | Підстава | |
1. | Правила внутрішнього трудового розпорядку | ст. 142 КЗпП України |
2. | Попередній та остаточний розподіл навчального навантаження | п.63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти |
3. | Запровадження, перегляд та зміни норм праці, оплата праці працівників, форми і системи оплати праці, схем посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат | ст. 247 КЗпП України |
4. | Встановлення п'ятиденного або шестиденного робочого тижня та тривалістьщоденної роботи, графік роботи установи (закладу) | ст. ст. 52, 67 КЗпП України |
5. | Запровадження підсумованого обліку робочого часу | ст. 61 КЗпП України |
6. | Залучення працівників до роботи у святкові неробочі, вихідні дні та до надурочних робіт | ст.ст. 64, 69, 71 КЗпП України |
7. | Перелік робіт, порядок і місце приймання їжі на роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна | ст. 66 КЗпП України |
8. | Конкретний період надання щорічних відпусток, перенесення щорічних відпусток встановлення та розмір додаткових відпусток | ст.ст. 79, 80 КЗпП України, ст.ст. 7, 8 Закону України «Про відпустки» |
9. | Склад атестаційної комісії | п.6.1.Типового Положення про атестацію педпрацівників |
10. | Звільнення працівників за ініціативою адміністрації з підстав, передбачених п. 1 (крім випадку ліквідації організації), п.п,2-5,7 ст.40, п.п.2,3 ст.41 КЗпП України. | ст.43 КЗпП України |
11. | Накладання дисциплінарних стягнень на членів виборного профспілкового органу | ст.252 КЗпП України |
12. | Заходи щодо охорони праці | ст. 161 КЗпП України |
13. | Вирішення соціальио-економічних питань визначення та затвердження переліку та порядку надання працівникам соціальних пільг | ст. 247 КЗпП України |
14. | Питання поліпшення умов праці, матеріально-побутового, медичного обслуговування працівників | ст. 247 КЗпП України |
15. | Надання згоди на встановлення випробувань при прийнятті на роботу | ст. 26, 27 КЗпП України |
Начальник відділу освіти Голова міської організації
Токмацької міської ради профспілки працівників освіти
____________ І.І. Добриця ___________ Т.М. Баздирь
Додаток № 5 до Угоди між
відділом освіти та міською
організацією профспілки
працівників освіти на
2011-2013 роки